اخبار مجلس

حضور بخش خصوصی در صنعت فضایی نقش آفرین است

خبرگزاری خبرنگاران-نماینده مجلس و عضو ناظر در شورای عالی فضایی گفت: دنیا در حوزه فضایی نگاه اقتصادی معناداری دارد و ما هم در کشور باید به بخش خصوصی اجازه حضور بیشتری دهیم و این امور را خیلی حاکمیتی و در محیط بسته تعریف نکنیم تا فضا برای دانشجویان باز...

13 خرداد 1401

رتبه بندی معلمان طی روزهای آینده در شورای نگهبان نهایی می شود

تهران (پانا) - رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه 25 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای لایحه رتبه بندی در بودجه 1401 افزوده شده است گفت این لایحه طی دو سه روز آینده در شورای نگهبان نهایی می شود.

26 اسفند 1400

علی صانعی سرمربی تیم فوتسال جوانان ایران شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، نشست هیات رییسه فدراسیون فوتبال صبح امروز (22 دیماه) در مرکز ملی فوتبال شروع شد و در بخشی از مصوبات این جلسه، ضمن تکریم محمد ناظم الشریعه بابت کوشش هایش برای فوتسال ایران، وحید شمسایی جهت راهنمایی تیم...

13 اسفند 1400

هیچ صحبتی از حذف ارز 4 هزار و 200 تومانی نیست

محمد خدابخشی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص جزئیات لایحه بودجه سال 1401 گفت: خوشبختانه اتکای بودجه 1401 به درآمدهای غیر پایدار کمتر شده است. تراز عملیاتی بودجه در سال 1400، منفی 464 هزار میلیارد تومان بود که الان به منفی 300 هزار میلیارد تومان رسیده است.

25 بهمن 1400

خبر مهم درباره قیمت بنزین ، یک نماینده مجلس اطلاع داد

خبرنگاران: نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: تا به امروز درباره افزایش قیمت بنزین برای سال آینده در دولت و مجلس بحثی نداشته ایم.

14 بهمن 1400

بسیاری از صنایع در منطقه ها مرکزی مستقر شده اند؛ بی توجهی به سند آمایش سرزمین

تهران (پانا) - عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه آمایش سرزمین اکنون به عنوان یک سند مهم در اختیار است و مطابق با آن باید صنایع کشور را در نقاطی مستقر کرد که دسترسی به آب دریا به راحتی امکان پذیر باشد، می گوید در بحث ایجاد صنایع تازه نیز باید حتما بر این...

13 بهمن 1400

رشد 7 درصدی منابع بودجه عمومی دولت در لایحه سال 1401

خبرگزاری خبرنگاران- منابع بودجه عمومی دولت در لایحه بودجه سال 1401 در مقایسه با قانون بودجه سال 1400 رشد هفت درصدی را نشان می دهد که حکایت از عزم دولت برای مهار غول نقدینگی و تورم در اقتصاد دارد.

7 بهمن 1400

دولت لایحه حذف ارز ترجیحی را از مجلس پس گرفته است؟

به گزارش خبرنگاران، در واکنش به انتشار اخباری درباره درخواست دولت از مجلس برای پس گرفتن لایحه حذف ارز ترجیحی گفت: تا کنون دولت به صورت رسمی نامه ای به مجلس مبنی بر استرداد لایحه حذف ارز ترجیحی نداده است.

12 دی 1400

2 مصوبه مجلس در پژوهشکده شورای نگهبان آنالیز شد

تهران (پانا)- لایحه عایدی پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها و طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان مورد آنالیز نهاده شد.

5 آبان 1400

استقلال رسما به حکم بابک مرادی اعتراض کرد

باشگاه استقلال با ارسال لایحه اعتراضی خود به کمیته استیناف، به طور رسمی به حکم محرومیت 4 ماهه بابک مرادی اعتراض کرد.

30 مرداد 1400

هتل های کرمانشاه برای عبور از بحران کرونا نیازمند حمایت هستند

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، هتل های کرمانشاه برای عبور از بحران کرونا نیازمند حمایت هستند.

25 تیر 1400

ارجاع لایحه یاری به سازمان فنی و حرفه ای به کمیسیون آموزش

خبرگزاری خبرنگاران- لایحه نحوه یاری اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه ای جهت آنالیز بیشتر و برطرف ایرادات به کمیسیون آموزش ارجاع شد.

12 خرداد 1400

زمان برگزاری 3 آزمون وزارت بهداشت اعلام شد

زمان برگزاری آزمون های میان دوره پیش کارورزی، علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی سال 1400 از سوی مرکز سنجش و آموزش پزشکی اعلام شد.

3 خرداد 1400

افزایش 67 درصدی مستمری مددجویان

به گزارش خبرنگاران، سیدمرتضی بختیاری با تقدیر از کوشش های نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تصویب رقم نهایی مستمری مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی گفت: در لایحه بودجه 1400 افزایش 25 مستمری مددجویان پیشنهاد شده بود که با پیگیری سازمان های حمایتی و...

26 اردیبهشت 1400

آزادسازی و رفع تصرف حدود 50 هکتار از حرایم و بستر رودخانه ها و مسیل ها

خبرگزاری خبرنگاران- مدیر امور منابع آب مشهد گفت: از ابتدای سال 99 تا تاریخ 11 اسفندماه حدود 50 هکتار از حرایم و بستر رودخانه ها و مسیل ها محدوده تحت پوشش امور منابع آب مشهد آزادسازی و رفع تصرف شده است.

19 فروردین 1400

نتیجه تحریم آمریکا بر روی شرکت چینی ، 5G از روی هوآوی حذف می گردد

الیور داودن وزیر امور خارجه در امور دیجیتال ، فرهنگ ، رسانه و ورزش بریتانیا به تازگی اعلام نموده که شرکت هوآوی از عرضه در 5G انگلیس منع خواهد شد و اپراتورهای انگلیسی تا چند سال آینده احتیاج به رهایی از هر گونه فناوری مربوط به این شرکت خواهند داشت.

24 اسفند 1399

ظریف: با همکاری از وقوع درگیری های مجدد در منطقه پیشگیری کنیم

تهران (پانا) - وزیر امور خارجه آزادسازی اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان را موجب خرسندی ایران دانست و تاکید نمود ضروری است با استفاده از فرصت پیش آمده برای همکاری های منطقه ای، از وقوع مجدد چنین درگیری هایی در آینده پیشگیری کرد.

9 اسفند 1399

از تداوم محدودیت های کرونایی تا شروع تزریق واکسن ایرانی کرونا

تهران (پانا) - تداوم محدودیت های کرونایی، شروع تست انسانی واکسن ایرانی کرونا، آلودگی شدید هوای پایتخت، ابلاغ سند تحول قضایی و فوت 12 کوهنورد در حادثه سقوط بهمن در ارتفاعات شمال تهران بخشی از مهم ترین اخبار اجتماعی در هفته سپری شده است.

17 بهمن 1399

اهتمام جدی به مدیریت تعارض منافع موجب فسادزدایی می شود

یک حقوقدان در ارتباط با طرح و لایحه مدیریت تعارض منافع با بیان این که اهتمام جدی به مدیریت تعارض منافع موجب فسادزدایی می شود گفت: توجه به تعارض منافع مبحثی قابل توجه است به ویژه در کشورهایی نظیر ما که نظام اداری شفاف نیست و دارای خلاهای عمیقی است که اسباب...

12 بهمن 1399

خبر نوبخت درباره پاداش بازنشستگان

خبرنگاران : رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: همسان سازی حقوق بازنشستگان غیرقابل بازگشت است، زیرا قانون شده و حتی اگر دوره قانون برنامه ششم توسعه تمام شود، آثار حقوقی و قانونی آن متوقف نمی شود.

4 بهمن 1399
تعداد: (60)