فرهنگ و هنر

ظریف: با همکاری از وقوع درگیری های مجدد در منطقه پیشگیری کنیم

تهران (پانا) - وزیر امور خارجه آزادسازی اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان را موجب خرسندی ایران دانست و تاکید نمود ضروری است با استفاده از فرصت پیش آمده برای همکاری های منطقه ای، از وقوع مجدد چنین درگیری هایی در آینده پیشگیری کرد.

9 اسفند 1399

برچسب های ناعادلانه

تا به حال شده وارد جمع جدیدی شوید و پیش از معرفی خودتان، آنها با شما رفتار خاصی داشته باشند؟ رفتار مثبت به احتمال زیاد برای شما خوشایند بوده، اما رفتار منفی همواره همراه تان خواهدماند. یکی از خاطرات ناراحت کننده خیلی از ما رفتار معلم بدون در نظر دریافت...

7 اسفند 1399

خبرنگاران مسجد جامع دماوند؛ شبستانی باشکوه یادگار سلجوقی

تهران- خبرنگاران- مسجد جامع دماوند، یکی از آثار تاریخی و ارزشمند این دیار است که در بخش شرقی این شهر واقع شده و جزو نخستین مساجد ایران به سبک شبستانی بوده که با وجود گذشت زمان و بازسازی های بسیار همچنان باشکوه است.

4 اسفند 1399

تعبیر خواب شتر - دیدن شتر در خواب چه تعبیری دارد؟

تعبیر خواب شتر یا دیدن شتر در خواب نمادی از خشکی و بی حرکتی در زندگی است. شتر در رویا نیز می تواند نمادی از سفر و مسافرت باشد. در ادامه با تعبیر خواب شتر سواری، تعبیر خواب شتر سفید و... آشنا خواهید شد.

2 اسفند 1399

سفر های نوروزی محدود می گردد؟

ستاد کرونا تبلیغ سفر برای نوروز 1400 را ممنوع نموده است، حالا انگشت اتهام به سمت مردم نشانه رفته و هشدار داده شده که اگر سفر های زمستانی شان مخاطره آمیز و پیک چهارم سخت تر شود، ممنوعیت ها و محدودیت ها برای سفر های نوروزی برمی شود.

1 اسفند 1399

چسب چیست و کاربرد آن در صنعت چاپ چیست؟

سال هاست که بشر چسب را می شناسد. استفاده آگاهانه و ماهرانه از این مواد در بسته بندی و دیگر تولیدات از زمانهای بسیار قدیم متداول بوده است.

28 بهمن 1399

خبرنگاران جهانگیری از پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان بازدید کرد

زاهدان- خبرنگاران- اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و هیات همراه امروز /پنجشنبه/ از ظرفیت های علمی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان در زاهدان بازدید کرد.

25 بهمن 1399

مزار جام، جلوه گاه 5 قرن معماری ایران

آن ناحیه به موازات رونق مالی از توسعۀ علمی و فرهنگی نیز برخوردار بوده تا آنجا که بوزجان، مرکز ولایت جام توانسته است عظیمانی مانند ابومنصور احمد بن محمد بوزجانی (متوفی386ه.ق)، ابوالحسن محمد بن حسن بوزجانی (متوفی328ه.ق) و ابوالوفای بوزجانی یکی از عظیم ترین...

23 بهمن 1399

کشف یک مجموعه سنگ نگاره جدید در استان مرکزی

مهدی لعل بار، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی محلات گفت: با کوشش دوستداران تاریخ و فرهنگ شهر نیم ور تعداد دیگری سنگ نگاره در کوه های جنوب و جنوب غرب نیم ور یافت شده است.

15 بهمن 1399

تک تیرانداز آماده حضور در جشنواره فیلم فجر می گردد

تهران (پانا) - فیلم سینمایی تک تیرانداز در روز های پایانی فیلمبرداری با هدف حضور در جشنواره فیلم فجر واقع شده است.

14 بهمن 1399

پاندانوس، از گیاه آپارتمانی مقاوم در ایران تا درختی پرکاربرد در استرالیا و هندوستان

همه ما حداقل در محیط زندگی خود از یک یا چند گیاه آپارتمانی نگهداری می کنیم. شاید به این موضوع فکر نموده اید که چرا گیاهان ما مانند زمانی که در محیط گل خانه بودند، شاداب و زیبا نیستند. یکی از اصلی ترین علت ها، انتخاب ماست. آگاهی نداشتن ما نسبت به گیاه و زیستگاه...

11 بهمن 1399

میهمان امشبِ مهران مدیری در دورهمی کیست؟

بعد از ویژه برنامه یلدایی دورهمی، مهران مدیری دو روز در هفته یعنی چهارشنبه ها و پنجشنبه ها ساعت 23 روی آنتن می رود.

9 بهمن 1399

تقطیر خاطراتی از جنس حماسه ، آفت خوشه چینی ادب پایداری

در تمام کتابفروشی های کوچک و عظیم که قدم می گذاری، قفسه هایی بوی خون می دهند. هنوز هم دود، سنگر ها را فرا می گیرد، صدای آژیر های ترس آلود در شریان های مخاطبین می دود، شیون های مادران داغدیده در ترک دیوارها سرباز می نماید و هنوز ...

7 بهمن 1399

قصه گویی و آوازخوانی علی نصیریان برای کتاب بازها

سروش صحت امشب میزبان علی نصیریان در ویژه برنامه شب یلدای کتاب باز است.

5 بهمن 1399

گزارش آشوب از خونینترین سال ایران، مستندساز نباید بیطرف باشد

کارگردان مستند گزارش آشوب معتقد است مستندساز نمی تواند در جریان ساخت اثرش بی طرف باشد و عقایدی دارد که باید از آن ها دفاع کند، اما باید جانب انصاف را رعایت کند.

1 بهمن 1399

قیمت انواع گوشی موبایل، امروز 23 آذر 99

قیمت گوشی های موبایل موجود در بازار، مورخ 23 آذر را مشاهده می کنید.

30 دی 1399

فردا آخرین مهلت ثبتنام در المپیاد مجازی بازیهای فکری و ورزشهای الکترونیک

تهران (پانا) - مهلت ثبت نام دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی برای شرکت در نخستین المپیاد بازی های فکری و ورزش های الکترونیک، فردا چهارشنبه 26 آذرماه انتها می یابد.

29 دی 1399

هیجان انگیزترین و خطرناک ترین تفریح های دنیا!

استخرهای خطرناک، پرش از ارتفاعات بسیار زیاد، پیاده روی در کنار کوسه سفید و پیاده روی روی برج تورنتو از هیجان انگیزترین تفریحات جهان محسوب می شوند.

20 دی 1399

حذف سارا و نیکا ساخت پایتخت 7 را علنی کرد

انتشار خبر حذف 2 بازیگر نوجوان در فصل جدید از سریال پایتخت، تاییدی می تواند باشد بر ساخته شدن این مجموعه برای نوروز 1400. ضمن اینکه اعلام حذف شخصیت های سارا و نیکا، در ساعت های اخیر با واکنش برخی از بازیگران اصلی این مجموعه همراه شده است.

17 دی 1399

نظرات آمریکایی ها درباره ایران در کتاب جنگ خوب است

کتاب جنگ خوب است نظر های آمریکایی ها را درباره خودشان و ایران روایت می کنند.

16 دی 1399
تعداد: (254)