فرهنگ و هنر

گاز طبیعی موجب کاهش مهاجرت و افزایش اشتغال در روستاهای کردستان شده است

خبرنگاران/کردستان مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان گفت: گاز طبیعی موجب کاهش مهاجرت، افزایش اشتغال و تعادل عدالت اجتماعی در روستاهای استان شده است

2 آبان 1400

سنگ قبر متفاوت فرشته طائرپور

خبرنگاران:غزل شاکری این عکس را در صفحه اینستاگرامش استوری کرد.

17 مهر 1400

تور فرانسه ارزان: خانه برناردا آلبا زهرا صبری در فرانسه

زهرا صبری که به همراه اعضای گروه نمایش خانه برناردا آلبا در قرنطینه 10 روزه ای در کشور فرانسه به سر می برد، قرار است این اثر را در فستیوال شارل ویل مزیه اجرا کند.

5 مهر 1400

پیراهن مردانه فریبا نادری هم شیک است

خبرنگاران: فریبا نادری باز هم سوژه جنجالی شد او هرچه می پوشد یک ایرادی دارد که باعث حاشیه سازی می گردد حتی در این عکس که لباس مردانه کاملا پوشیده بعضی از کاربران نوشته اند او به عمد دنبال حاشیه است.

22 شهریور 1400

امید روحانی: با حسن روحانی نسبتی ندارم

امید روحانی، بازیگر ساختمان پزشکان که پزشک و منتقد هم هست می گوید خودم را بازیگر نمی دانم، اما من و هم نسلی هایم آموختیم که باید جامع الاطراف باشیم یعنی همه چیز را بدانیم بفهمیم و بخوانیم.

19 شهریور 1400

یاری به حفظ محیط زیست با استفاده از صنایع دستی

خبرنگاران/خراسان رضوی این پژوهشگر صنایع دستی گفت: از آنجایی که صنعت مد دومین صنعت آلاینده محیط زیست است با استفاده از صنایع دستی در این صنعت می توان به حفظ محیط زیست یاری کرد.

14 شهریور 1400

راه اندازی دفتر ساماندهی درس های پایه، عمومی و مشترک در دانشگاه تهران

معاون سابق آموزشی دانشگاه تهران از راه اندازی دفتر ساماندهی درس های پایه، عمومی و مشترک اطلاع داد.

12 شهریور 1400

مقاصد محبوب آفریقا

اگر در پی مقاصد محبوب آفریقا می گشت، لازم است بدانید که این قاره بی نظیر سرشار از منطقه ها زیبای دیدنی و خاطره انگیز است. دشت های سرسبز و پرگیاه، آب های زلال، ساحل هایی با ماسه های سفید، حیات وحش دیدنی و کوه های با شکوه، همه را می توان در آفریقا پیدا کرد....

9 شهریور 1400

ابرهشتگ های زنان بلاگر ایرانی چیست؟

رئیس اداره آموزش و فرهنگ سازی فضای مجازی حوزه های علمیه خواهران گفت:صفحات 100بلاگر زن تحلیل شد.

8 شهریور 1400

دعا در آب سرد برای خاتمه همه گیری کرونا

راهبان بودایی و پیروان آن ها در ژاپن با انجام مراسم آیینی تطهیر در آب سرد در کویاسان این کشور برای انتها همه گیری جهانی ویروس کرونا دعا کردند.

3 شهریور 1400

حمام کردن و آب بازی یک خرس

تاکودا، خرس سیاه باغ وحش اورگن، این فرصت را به ما می دهد تا یک جانور درنده را همچون یک گربه ملوس در حال لذت بردن از آب در هوای گرم ببینیم.

31 مرداد 1400

ایده ای برای سفرهای اشتراکی آینده؛ کانسپت مینی Vision Urbanaut معرفی گردید

در کانسپت مینی Vision Urbanaut فضای شخصی به قلمروی عمومی توسعه داده شده و یک تجربه کاملا نو و غنی خلق شده است.

30 مرداد 1400

هورامان جان می گیرد

وقتی یک مجموعه عظیم شامل ده ها روستا به ثبت می رسد در دنیا هم نسبت به یک بنای تنها بیشتر شناخته می شود. این موضوع بر تمام ابعاد زندگی ساکنان این منطقه تاثیر خواهد گذاشت؛ به خصوص بر فرهنگ و اختصاص بودجه.

19 مرداد 1400

آنالیز فیلم دندان مار، نگاه عنکبوت ها و زبان سینما

محمدعلی افتخاری؛ فیلم دندان مار وابستگی عمیقی به هنر ادبیات دارد و رابطه استعاره و کنش شخصیت ها چیزی است که شالوده شرایط نمایشی فیلم دندان مار را در تناسبی دیداری قرار می دهد. استفاده از این زبان استعاری در سینما ممکن است قواعد بصری را به تشریح و صورت...

18 مرداد 1400

آیا می دانید که تنهایی، هفت نوع مختلف دارد؟ شما کدام نوعش را دارید؟

خبرنگاران ارتش آمریکا به نام ویوک مورتی در سال 2017 در نوشته ای هشدار داد که تنهایی در آمریکا همه گیر شده.

16 مرداد 1400

برای پرورش تفکر خلاق باید اجازه دهید متفاوت باشید

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در گلستان، به تازگی و به همت نشر دارالفنون کتابی با اسم تفکر خلاق روانه بازار نشر شده است؛ کتابی که در آن تفکر خلاق به اسم مولفه مهمی در موفقیت کسب و کار مطرح می گردد و با ارائه راهکارهایی به ایجاد و توسعه تفکر خلاق یاری می نماید.

15 مرداد 1400

سوگل طهماسبی، بازیگر پرکار تلویزیون

سوگل طهماسبی این اواخر از بازیگران پرکار تلویزیون به تعداد می رود. او در ماه های پایانی سال گذشته سه سریال نجلا، خانه امن و فصل دوم بیگانه ای با من است را بر روی آنتن داشت و این شب ها سریال برادر با بازی او از شبکه آی فیلم پخش می شود.

9 مرداد 1400

درباره فیلم نامه های ویلیام فالکنر که هیچ وقت ساخته نشد

به گزارش خبرنگاران به نقل از لیت هاب، ویلیام کاتبرت فالکنر نویسنده آمریکایی و برند جایزه نوبل ادبیات یکی از نویسندگان ماندگار در ادبیات کلاسیک جهان به تعداد می رود. حکایت و رمان آخر او چپاولگران برنده جایزه پولیتزر داستان شدند. در سال 1998، موسسه کتابخانه...

8 مرداد 1400

شرایط تکان دهنده خشکسالی و بی آبی در خوزستان

در روزهای اخیر ویدئوهای تکان دهنده ای از خشکسالی و بی آبی در استان خوزستان منتشر شده است.

5 مرداد 1400

بازیگر از سرنوشت: پژمان جمشیدی در بازیگری از فوتبال پیروز تر است

ایسنا/ مجید واشقانی که همزمان در حوزه های اجرا و بازیگری فعال است، مجری گری را کاری بسیار دشواری می داند و یادآور می گردد که یک مجری برای اینکه در دل مردم بنشیند، نیازمند به کارگیری ابزار یا همان اطلاعات و کلماتی است که از دانش بالای او نشأت می گیرد.

1 مرداد 1400
تعداد: (310)