یک سوم تهرانی ها شستن 20 ثانیه ای دست ها را جدی نمی گیرند

به گزارش ایران 20 دانلود، فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، ضمن بیان نتایج برخی نظرسنجی های اجرا شده در تهران، بیان نمود: 32 درصد مردم اعتقادی به شستن دست ها به مدت 20 ثانیه ندارند.

یک سوم تهرانی ها شستن 20 ثانیه ای دست ها را جدی نمی گیرند

به گزارش ایران 20 دانلود، دکتر علیرضا زالی از بستری340 مورد ابتلای جدید در بخش های عادی و 80 مورد بستری در بخش ویژه خبر داد و گفت: آمار در تهران تغییر شگرفی نداشته است و همانطور که پیش از این گفته شد در تهران از الگوی تکانه های سینوسی برخوردار هستیم و تحلیل این آمارها به زمان بیشتری نیاز دارد.

به گفته وی، عواقب حضور پرتراکم مردم در روزهای اخیر را باید در آمارهای بعدی قضاوت کرد.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران با بیان اینکه ستاد به طور مرتب در حال نظرسنجی و افکار سنجی است، اضافه نمود: در نظرسنجی جدید ما در تهران 32 درصد مردم هنوز اعتقاد یا تجربه شستن دست به مدت 20 ثانیه را ندارند که می تواند آمار خطرناکی باشد؛ یعنی قریب یک سوم مردم به این موضوع توجه نمی کنند.

وی بیان نمود: همچنین حدود 86,4 درصد مردم معتقد بودند با اعمال محدودیت بیشتر در تهران با تضمین مهار بیماری موافقت دارند که این موضوع نشاندهنده همراهی آن هاست.

براساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر زالی در انتها، شرح داد: طبق نظرسنجی ها 75 درصد ترددهای مردم برای تامین مایحتاج روزانه آنها بوده که اگر این امکان در بستر دیجیتال یا سایر سازوکارها فراهم شود، نشان می دهد بار ترددها علی رغم فعالیت ادارات کاهش می یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 939

به "یک سوم تهرانی ها شستن 20 ثانیه ای دست ها را جدی نمی گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک سوم تهرانی ها شستن 20 ثانیه ای دست ها را جدی نمی گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید