پیام وزیر جهاد کشاورزی به مناسبت روز جهانی مقابله با بیابا ن زایی

به گزارش ایران 20 دانلود، تهران (پانا) - به گفته وزیر جهاد کشاورزی در بخش کشاورزی و منابع طبیعی ظرفیت ها و قابلیت های آشکار و پنهان بسیاری وجود دارد.

پیام وزیر جهاد کشاورزی به مناسبت روز جهانی مقابله با بیابا ن زایی

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی به مناسبت روز جهانی مقابله با بیابان زایی پیامی را صادر کرد که متن آن به شرح زیر است؛

شعار امسال روز جهانی مقابله با بیابانزایی احیای سرزمین، بازسازی بهتر با سرزمینی بدون تخریب توجه دادن به این مفهوم است که برنامه ریزی برای احیای سرزمین می تواند به عنوان یک فرصت مغتنم در راستای بهبود چالش های ناشی از بیماری فراگیر کرونا و بازسازی اقتصادی پس از آن به کار گرفته شود،

دستیابی به این هدف با بکارگیری ابزارهایی مانند حکمرانی مسئولانه سرزمین، سرمایه گذاری با هدف حفاظت و بهره برداری پایدار کالاها و خدمات سرزمین، اتخاذ سیاست های حمایتی و تشویق کننده منسجم و ارتقا بهره وری قابل انجام است.

در حال حاضر، جامعه جهانی نهضتی را با عنوان جهان بدون تخریب سرزمین آغاز کرده و تاکید دارد که با احیا و بازسازی زمین های تخریب یافته می توانیم با اطمینان نیاز جمعیتی بالغ بر 9.7 میلیارد نفر را تا سال 2050 میلادی تأمین کنیم.

در بخش کشاورزی و منابع طبیعی کشور ما ظرفیت ها و قابلیت های آشکار و پنهان بسیاری وجود دارد که با شناسایی و استفاده منطقی و متوازن از آنها می توانیم با تولید و اشتغال، سهم قابل توجهی در بازسازی اقتصادی در شرایط پس از همه گیری کرونا داشته باشیم.

این امر با همکاری و هم افزایی بخش های مختلف از جمله دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی، مراکز رشد کارآفرینی و شرکت های دانش بنیان، نهادهای مدنی و هماهنگی دستگاه های اجرایی مرتبط و با مشارکت آحاد مردم بویژه کشاورزان و روستاییان قابل تحقق است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1679

به "پیام وزیر جهاد کشاورزی به مناسبت روز جهانی مقابله با بیابا ن زایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیام وزیر جهاد کشاورزی به مناسبت روز جهانی مقابله با بیابا ن زایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید