پشت پرده توییت عجیب خالد بن سلمان در خصوص روابط امارات و عربستان

به گزارش ایران 20 دانلود، خبر فوری نوشت: امیر خالد بن سلمان برادر محمد بن سلمان جانشین محمد بن سلمان در وزارت دفاع عربستان سعودی است. او اخیرا در توییتر طی چند پیغام از روابط حسنه عربستان سعودی با امارات علی رغم درگیری ها در یمن اطلاع داد.

پشت پرده توییت عجیب خالد بن سلمان در خصوص روابط امارات و عربستان

خالد بن سلمان گفته که اختلاف عربستان و امارات در خصوص یمن داخلی است و به زودی حل می گردد. این شاهزاده جوان عربستانی گفته که امارات و عربستان سعودی دست به دست هم برای امنیت در عدن کوشش نموده و با حوثی ها مبارزه خواهند کرد.

این پیغام توییتری از جمله اولین پیغامهای آشکار تیم دولت بن سلمان در خصوص حسن رابطه با امارات بعد از درگیریهای جنوب یمن بوده است. طبق بعضی شواهد، بن سلمان با مقامات اماراتی به خصوص بن زاید(ولی عهد ابوظبی) به مشکل خورده و ارتباط دو کشور تحت حکومت بن سلمان مساعد نیست.

در این حال، توییتهای برادر کوچک بن سلمان کمی مشکوک و خلاف جریان آب تلقی می گردد. بعضی گمان دارند بن سلمان کوچک میخواهد به وسیله توییتهایش در تمجید امارات مقامات کشور همسایه و به خصوص بن زاید را جلب نموده تا در آینده بتواند در مقابل برادر ولیعهدش خط و نشان بکشد.

در مقابل، تئوری دیگری می تواند مطرح گردد و آن این است که توییتهای خالد به نوعی نمایش دهنده حاکمیت عربستان بوده و خود بن سلمان به وسیله برادرش میخواهد به نحوی که شان و قدرتش در مقابل متحد نسبتا کوچکتر خود پایین نیاید، پیغامهای مثبت به سمت امارات بفرستد.

اما خالد بن سلمان کیست؟ امیر خالد بن سلمان بن عبد العزیز آل سعود (متولد 1988) از پسران ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی، و برادر کوچکتر محمد بن سلمان است.

خالد لیسانس علوم هوایی را از آموزشگاه هوایی پادشاه فیصل دریافت کرد. او در دانشگاه هاروارد تحصیلات خود را در ایالات متحده ادامه داد و گواهینامه برای مدیران ارشد امنیت ملی و بین المللی را کسب کرد. او همچنین دوره الکترونیک پیشرفته را در پاریس خواند. او دوره فوق لیسانس را در دانشگاه جورج تاون شروع کرد و به دنبال کارشناسی ارشد هنر در مطالعات امنیتی بود اما مطالعاتش قبل از منصوب شدن به سمت سفیر عربستان در آمریکا متوقف شد.

خالد یک خلبان جنگنده است و مدرک خلبانی خود را از پایگاه نیروی هوایی کلمبوس در می سی سی پی دریافت نموده است.

خالد طی حکم سلطنتی در آوریل 2017 به عنوان سفیر عربستان سعودی در آمریکا مشخص شد و در این مدت با مصاحبه هایش توانست اعتماد بسیاری از آمریکایی ها را به سمت خود جذب کند. او سپس جای خود را به ریما بن بندر داد و آمریکا را ترک کرد. بعد از این بعضی خبرگزاری ها از اختلاف دو برادر خبر دادند اما مدت کوتاهی بعد بن سلمان، برادر خود را به عنوان جانشینش در وزارت دفاع عربستان سعودی انتخاب نمود.

نکته قابل توجه این است که بیشتر سفرای سعودی در آمریکا، به علت رابطه خاصشان با اهالی کاخ سفید، خیلی زود به قدرت می رسند تا بدانجا که هیئت حاکمه عربستان مجبور می گردد آنها را عزل یا جابه جا نماید.

بندر بن سلطان، ترکی الفیصل، عادل الجبیر و خود خالد بن سلمان از جمله این افراد هستند. این افراد همگی به نوعی دکور عربستان سعودی در دوره های مختلف بوده و بعد از مدتی به علت افزایش بیش از حد قدرتشان عزل شده اند. این موقعیت برای جوانی مثل خالد وقتی با موقعیتش در خانواده سلطنتی جمع گردد، می تواند موقعیت خالد را برای محمد بن سلمان ترسناک تر جلوه دهد.

اکنون باید صبر کرد و دید که در آینده چه اتفاق می افتد و آیا بن سلمان کوچک می تواند برای بن سلمان عظیم که مدعی اصلی تاج و تخت عربستان است، دردسر ایجاد کند یا نه؟

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1083

به "پشت پرده توییت عجیب خالد بن سلمان در خصوص روابط امارات و عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشت پرده توییت عجیب خالد بن سلمان در خصوص روابط امارات و عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید