مقاصد گردشگری شگفت انگیز بدون احتیاج به ویزامیکرونزی

به گزارش ایران 20 دانلود، باور کنید یا نه، برای بازدید از یک سری از مقاصد گردشگری کافی است چمدانتان را ببندید، بلیط تهیه کنید و راهی سفر شوید. خبری از مصاحبه های طولانی و صرف وقت و هزینه برای دریافت ویزا نیست. اگر سفرهای ناگهانی را دوست دارید، ماجراجو هستید یا حس می کنید این روزها به سفر احتیاج دارید با خبرنگاران همراه باشید تا شگفت انگیزترین مقاصد گردشگری دنیا که احتیاجی به اخذ ویزا ندارند را به شما معرفی کنیم.

مقاصد گردشگری شگفت انگیز بدون احتیاج به ویزامیکرونزی

مالزی

مالزی در قلمرو خود دارای منابع طبیعی بسیاری همچون کشاورزی، جنگل داری و نیز مواد معدنی است. از لحاظ کشاورزی، مالزی اولین صادر نماینده پلاستیک طبیعی (کائوچو) و خرمای روغنی است که همراه آن الوارها و تنه های بریده شده درختان، کاکائو، فلفل سیاه، آناناس و تنباکو (توتون) موجب رشد این بخش شده است. خرمای روغنی، نیز یک جنس عمده صادراتی خارجی است.

اکوادور

اکوادور کشوری در شمال غربی آمریکای جنوبی، با پایتخت کیتو و بزرگترین شهر گوای اکیل است. جمعیت این کشور 15 میلیون نفر و زبان رسمی آن اسپانیایی و نظام سیاسی اکوادور جمهوری ریاست جمهوری است. این کشور از سال 1830 مستقل شدو پیش از این، بخشی از مستعمرات اسپانیا و جمهوری کلمبیای بزرگ بود.

میکرونزی

میکرونِزی یکی از سه مجمع الجزایر بزرگ اقیانوس آرام و از مناطق قاره اقیانوسیه است. میکرونزی از سوی غرب به فیلیپین، از جنوب غرب به اندونزی، پاپوآ گینه نو و ملانزی، و از سمت شرق و جنوب شرق به پلی نزی محدود می شود. بخش بزرگی از این منطقه از قدیم تحت سلطه اروپاییان درآمد. گوام، جزایر ماریانای شمالی و جزایر کارولین (که بعداً به ایالات فدرال میکرونزی و پالائو تقسیم شد) در شروع تحت استعمار اسپانیایی ها درآمد. تسلط کامل اروپاییان بر این منطقه اما در سرانجام سده نوزدهم انجام شد.

نیکاراگوئه

نیکاراگوئه از شمال با هندوراس و از جنوب با کاستاریکا همسایه است. در ساحل شرقی آن دریای کارائیب و در ساحل غربی آن اقیانوس آرام قرار گرفته است. نزدیک به 8 درصد از خاک نیکاراگوئه به عنوان پارک ملی و ذخایر زیستی محافظت می شود. نیکاراگوئه دارای سه منطقه جغرافیایی متمایز است: دشت های کناره اقیانوس آرام، مناطق کوهستانی شمالی- مرکزی و ساحل ماسکیتو، دشت های کناره اطلس.

ماداگاسکار

در کناره های سواحل جنوب شرقی آفریقا، چهارمین جزیره بزرگ دنیا، ماداگاسکار واقع شده است. با سفر به این کشور در می یابید که مناظر دیدنی و شگفت انگیز این جزیره تا چه حد همانند فیلم معروف ماداگاسکار است. ماداگاسکار جزیره ای بکر، با مناظر طبیعی اعجاب انگیز و حیات وحشی بی نظیر و متنوع است. با سفر به این جزیره می توانید شگفتی هایی را تجربه کنید که تعداد معدودی از انسان ها شانس تجربه آن را دارند. دیدن مناظر زیبای پرواز پرندگان، غار نوردی، غواصی، گردش در جنگل و کایاک سواری در ماداگاسکار لذتی بیشتر از یک سفر گردشگری معمولی دارد.

هائیتی

هائیتی کشوری ساحلی که از شمال با اقیانوس اطلس و از جنوب با دریای کارائیب همسایه شده، دوسوم جمعیت کشورش را کشاورزان تشکیل داده و قهوه مهم ترین کالای صادراتی آن است. آب وهوای استوایی هائیتی به دلیل ارتفاع آن از شر گرما مصون مانده و این کشور آب وهوایی معتدل دارد. به محض رسیدن به این کشور می توانید از فروشگاه های صنایع دستی بی نظیر این کشور دیدن کنید، جت اسکی بروید یا در سواحل زیبای آن استراحت کنید. اگر به هائیتی سفر کردید سعی کنید برای مدتی مثل مردم هائیتی زندگی کنید. در این صورت سفر هیجان انگیزتری پیش رو خواهید داشت.

فیجی

موقعیت جغرافیای فوق العاده این مجموعه جزایر، که جایی میانه خط استوا و قطب جنوب آرام گرفته، موجب شده تا این کشور آب وهوای معتدل و مناظر طبیعی شگفت انگیزی به چشم خود ببیند. فیجی از بیش از 300 جزیره تشکیل شده، اما عمده مردم این کشور در 2 جزیره اصلی آن روزگار می گذرانند. قدمت زندگی در این مجموعه جزایر باستانی به دو هزار سال پیش از میلاد مسیح باز می شود اما این کشور تا سال 1970 مستعمره انگلستان بود. کرانه های مرجانی و جزایر دنارو و نادی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری این کشور است.

ترکیه

ترکیه از سه طرف به دریا راه دارد. دریاهای سیاه و مرمره، اژه و مدیترانه به وسیله دو تنگه بسفر و داردانل به دریاهای آزاد مرتبط می شوند و از لحاظ جغرافیایی موقعیت مناسبی به این کشور می دهند. بزرگترین و مهمترین شهر آن استانبول می باشد. ترکیه با کشورهای ایران، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، عراق، سوریه، بلغارستان و یونان همسایه است.

ماکائو، چین

شبه جزیره ای در جنوب چین که سواحلی روبه دریای چین دارد، تا چند سال گذشته تحت سیطره پرتغالی ها قرار داشت. این شهر باستانی امروزه بخشی از خاک چین است اما سفر به آن نیازی به دریافت ویزا ندارد. تلفیق معماری اروپایی و چینی فضای اعجاب انگیزی را در این شهر رقم زده است. اگر به ماکائو سفر کردید در کنار صرف غذاهای لذیذ و تفریحات سرگرم نماینده اش، از کلیساها، معابد و اماکن تاریخی این شهر دیدن کنید.

کیپ ورد، آفریقا

مجموعه جزایر کیپ ورد در سواحل غربی آفریقا و در قلب اقیانوس اطلس جای گرفته است. نام این کشور به معنای دماغه سبز است. زبان مردم این کشور یادگار سال ها استعمار پرتغالی ها است. صنعت گردشگری یکی از اصلی ترین منابع درآمد این کشور است. سواحل زیبا، غواصی در آب های آزاد اقیانوس اطلس شمالی، جت اسکی و ماهیگیری از محبوب ترین جاذبه های گردشگری این کشور است.

مالدیو

مجمع الجزایری که در جنوب غربی هند و در اقیانوس هند واقع شده است. اگرچه انتظار می رود مالدیو به دلیل نزدیکی به خط استوا آب وهوای گرم و شرجی داشته باشد، اما نسیم خنکی که در سواحل این کشور می وزد دمای هوا را در تمام طول سال معتدل نگاه می دارد. مالدیو سرمایه گذاری فوق العاده ای روی صنعت گردشگری اش داشته و امروزه جذب گردشگران خارجی مهم ترین منبع درآمد این کشور است. بسیاری مالدیو را برای سفرهای ماه عسلی انتخاب می نمایند. گذراندن اوقاتی خوش در چشمه های آب گرم، و سفر روی یکی از درخشان ترین آب های دنیا از محبوب ترین جاذبه های گردشگری مالدیو است.

جزایر سیشل

سیشل مجمع الجزایری در شرق آفریقا، که به دلیل قرار دریافت در جهت راه تجارت دریایی میان آسیا و آفریقا سال ها مأمن دزدان دریایی بود، اما امروزه یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری آفریقا به شمار می رود. بخشی از جزایر سیشل پوشیده از کوه های گرانیتی است و بخشی دیگر را صخره های مرجانی پوشانده اند. این کشور ساکن بومی ندارد و بیشتر ساکنان آن را فرانسوی ها، آفریقایی ها و هندی ها تشکیل می دهند. جزایر برد (Bird Island) ، ماه (Mahe island) و کوساین (Cousine Island) مناظر باور نکردی و شگفت انگیزی پیش رویتان قرار می دهد.

دومینیکا

دومینیکن همسایه شرقی هائیتی، از دیگر مناطق دیدنی حوزه دریای کارائیب است. کریستف کلمب نخستین بار با رسیدن به سواحل این کشور، قاره آمریکا را کشف کرد و دومینیکن به اولین اقامتگاه مهاجران اروپایی بدل شد. دریاچه جوشان (Boiling Lake) یکی از اسرارآمیزترین جاذبه های گردشگری این کشور است. علاوه بر آن قایق سواری در رودخانه های پرخروش دومینیکن و سفر با جیپ در میاندشت ها و کوه های این کشور تجربه هایی به یادماندنی به همراه خواهد داشت.

بولیوی

بولیوی همسایه جنوبی برزیل و محصور در خشکی است. بخش غربی این کشور را ارتفاعات آندس پوشانده، تا این قسمت از کشور یکی از مرتفع ترین نواحی دنیا باشد. در مقابل سرتاسر شرق بولیوی را سرزمین های پست و هموار و جنگل های آمازون شکل داده اند. شگفتی مناظر طبیعی بولیوی بی اندازه است. اگر اهل ماجراجویی هستید سفر در جاده مرگ (Death Road) خطرناک ترین جاده دنیا را به شما پیشنهاد می کنیم. سرزمین های پوشیده از نمک، که همچون آینه تصویر گردشگران را در گستره پهنه آسمان بازتاب می دهد و حیوانات عجیب و کم تر دیده شده جنگل های آمازون، از اسراری است که تنها سفر به بولیوی از آن ها پرده برمی دارد. اگر به بولیوی سفر کردید بازدید از منطقه کوپاکابانا (Copacabana) را از دست ندهید، فرهنگ محبت آمیز و غذاهای دلپذیر محلی این ناحیه در کم تر نقطه ای از دنیا یافت می شود. نظرتان شما درباره این کشورها چیست؟ با توجه به اینکه نیازی به دریافت ویزا ندارند، آیا حاضرید این کشورها را برای تفریح و گردشگری انتخاب کنید. نظرات خود را با خبرنگاران در میان بگذارید.

منبع: factsandwonders

منبع: کجارو
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 424

به "مقاصد گردشگری شگفت انگیز بدون احتیاج به ویزامیکرونزی" امتیاز دهید

3 کاربر به "مقاصد گردشگری شگفت انگیز بدون احتیاج به ویزامیکرونزی" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاصد گردشگری شگفت انگیز بدون احتیاج به ویزامیکرونزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید