همزمان با تعطیلی سفارت بلاروس؛ کانادا تحریم های بیشتر بر بلاروس اعمال می نماید

به گزارش ایران 20 دانلود، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا گفت: کانادا در حال آنالیز گزینه ها برای اعمال تحریم های اضافی برای بلاروس به خاطر سانحه فرود اجباری هواپیمای رایان ایر در مینسک است.

همزمان با تعطیلی سفارت بلاروس؛ کانادا تحریم های بیشتر بر بلاروس اعمال می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، ترودو به خبرنگاران گفت: رفتار رژیم بلاروس تند، غیرقانونی و کاملاً غیرقابل قبول است... کانادا در حال حاضر تحریم هایی علیه بلاروس دارد و گزینه های بیشتر را آنالیز خواهد نمود.

نخست وزیر کانادا سانحه روز یکشنبه را که در آن هواپیمای رایان ایر در راستا خود از آتن به ویلنیوس به خاطر تهدید ساختگی بمب، ناچار به فرود اضطراری در مینسک شده بود، حمله به دموکراسی و آزادی مطبوعات توصیف کرد.

مقامات کانادایی و متحدان غربی تأکید می نمایند که هدف فرود نمایشی ادعایی روزنامه نگاری به نام رومن پروتاسویچ، مؤسس یک کانال تلگرامی بوده که مینسک آن را به عنوان یک نهاد افراطی معین نموده است.

اظهارات ترودو با تصمیم مینسک به بستن سفارت بلاروس در اوتاوا، پایتخت کانادا، همزمان شد.

این سفارت خانه در بیانیه ای اظهار داشت: دولت جمهوری بلاروس تصمیم به بستن سفارت جمهوری بلاروس در کانادا گرفته است. سفارت جمهوری بلاروس در کانادا فعالیت خود را در 1 سپتامبر 2021 به حالت تعلیق درمی آورد.

سفارت بلاروس در بیانیه خود دلیل تصمیمش را عنوان نکرد و فقط اظهار داشت خدمات کنسولی 10 ژوئیه متوقف می گردد و کارنمودهای کنسولی سفارت از آن تاریخ به بعد، توسط کنسول گری بلاروس در نیویورک انجام خواهد شد.

خروج بلاروس از کانادا یک روز پس از آن انجام می گردد که مینسک و ریگا (پایتخت جمهوری لتونی) به اخراج سفیران و کارکنان دیپلماتیک یکدیگر پرداختند. این امر به دنبال تحریکی انجام شد که طی آن مارتین استاکیس، شهردار ریگا پرچم سفید و قرمز مورد استفاده اپوزیسیون بلاروس را جایگزین پرچم دولتی این کشور کرد.

کانادا حضور دیپلماتیک در بلاروس را حفظ نمی کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1654

به "همزمان با تعطیلی سفارت بلاروس؛ کانادا تحریم های بیشتر بر بلاروس اعمال می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همزمان با تعطیلی سفارت بلاروس؛ کانادا تحریم های بیشتر بر بلاروس اعمال می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید