اخبار اقتصادی

5 میلیون یمنی یک گام با قحطی فاصله دارند

سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد هشدار داد که در سال 2021، دست کم پنج میلیون نفر از مردم یمن تنها یک گام تا قحطی فاصله خواهند داشت.

27 دی 1399

ردپای بورس در افزایش نرخ سود

خبرنگاران:فرایند دو ماهه نرخ سود در بازار ثانویه اوراق دولتی نشان می دهد نرخ بازدهی نقدی در تمامی سررسیدها صعودی بوده است. نکته جالب این که این افزایش پس از شکست بیشتر بوده است.

19 دی 1399

جزئیات جلسه تامین واکسن کرونا به ریاست جهانگیری

خبرنگاران : جلسه تامین واکسن کرونای مورد احتیاج کشور ظهر امروز به ریاست معاون اول رئیس جمهوری برگزار گردید.

18 دی 1399

صحرایی، مدیر عامل بورس تهران باقی ماند

تهران (پانا) - با تصمیم هیات مدیره، علی صحرایی در سمت مدیرعاملی بورس تهران ابقا شد.

16 دی 1399

قیمت PS5 در ایران؛ کنسول پلی استیشن پنج را چقدر می فروشند؟

کنسول تازه سونی یعنی پلی استیشن 5 یا همان PS5 یک هفته پیش در بازار ایران آفتابی شد؛ تنها چند روز بعد از آغاز عرضه در بازار های جهانی. در روز های اول این دستگاه بازی را حدود 50 میلیون تومان می فروختند و حالا پس از هفت، هشت روز قیمت آن به حدود 30 میلیون تومان رسیده...

14 دی 1399

خبرنگاران درباره عیسی صدیق

تهران- خبرنگاران- عیسی صدیق یکی از نامداران فرهنگی ایران زمین در سده گذشته محسوب می شد؛ فردی که برای ایجاد آموزش عالی به عنوان یکی از طرح های نوسازی و توسعه تلاش زیادی کرد که نمونه مهم آن تاسیس دانشگاه تهران بود تا آنجا که نام او را بیش از هر چیز با این...

12 دی 1399

آسیب شناسی افزایش خودکشی های خودخواسته در کشور

تهران (پانا) - یک جامعه شناس و آسیب شناس اجتماعی با تشریح چرایی خودکشی های خودخواسته در ایران می گوید در جوامعی که گسست اجتماعی فرایند افزایشی دارد، خودکشی نیز به وفور دیده می شود و در مقابل در جوامعی که پیوستگی و همبستگی بیشتر باشد خودکشی نیز به همان...

11 دی 1399

مدیر اسنپ چت: قرن رقابت آمریکا با چین و هند فرا رسیده

رئیس اسنپ چت می گوید که ایالات متحده در حال ورود به دوره جدیدی از رقابت جهانی است و این کشور به سرمایه گذاری بیشتر در نسل های آینده احتیاج دارد.

11 دی 1399

نرخ رسمی 47 ارز ثابت ماند

بانک مرکزی نرخ رسمی 47 ارز را برای امروز (یکشنبه) گفت که با توجه به تعطیلی بازار های جهانی، نرخ همه ارز ها بدون تغییر نسبت به روز گذشته ثابت ماند.

10 دی 1399

بورس 3464 واحد رشد کرد

تهران (پانا) - شاخص بورس در ابتدای معاملات امروز چهارشنبه 12 آذرماه با رشد 3464 واحدی به یک میلیون و 477 هزار و 131 واحد رسید.

9 دی 1399

هشدار جدی بانک مرکزی به نهادهای پولی غیرمجاز

خبرنگاران : بانک مرکزی اعلام کرد: استفاده از عناوین نهادهای پولی و بانکی تحت نظارت بانک مرکزی، بدون اخذ مجوز ممنوع است.

6 دی 1399

21 مدیر بورسی سلب صلاحیت شدند، احراز تخلف 189 مدیری که زیر بار مصوبه بازارگردانی نرفتند

معاون حقوقی سازمان بورس گفت: طبق احکام صادره از مرجع انتظامی در ادامه اقدامات نظارتی سازمان بورس، 21 نفر دیگر از مدیران به سلب صلاحیت 6 ماهه و جریمه نقدی و 4 شرکت به اخطار کتبی با درج در پرونده محکوم شدند.

4 دی 1399

جبران باسیل: آمریکا اتهامم را ثابت کند، از سیاست کنار می روم

رئیس جریان آزاد ملی لبنان در واکنش به تحریم های آمریکا به اتهام ساختگی فساداعلام کرد، اگر این اتهام ثابت شود سیاست را کنار می گذارد.

28 آذر 1399

توزیع تست آنتی ژن تا 2 هفته دیگر

مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت گفت: با واردات 3 میلیون کیت تست آنتی ژن به کشور؛ توزیع گسترده آن نهایتا تا دو هفته دیگر آغاز خواهد شد.

27 آذر 1399

نیمار در کنار مسی؛ این بار در پاریس؟

خبرگزاری خبرنگاران- به زودی شاهد تقابل نیمار و مسی و شاید در آینده‌ای نزدیک، شاهد حضور هر دوی آن ها در یک تیم باشیم.

26 آذر 1399

بیوگرافی جنیفر لوپز ، بازیگر و خواننده آمریکایی

جنیفر لوپز در تاریخ 24 ژوئیه 1969 (2 مرداد 1348) به دنیا آمد.وی خواننده و بازیگر مشهور آمریکایی است که جزو ثروتمندترین هنرپیشه ها محسوب می گردد.

25 آذر 1399

کرونا و محدودیت هایی که در اروپا شدیدتر است

خبرنگاران - گروه بین الملل: اروپا قاره ای که زمانی کعبه آمال بسیاری از مردم قاره های دیگر دنیا بود اکنون به حدی درگیر محدودیت های کرونایی شده که بعضی از کشورهای آن بیشتر شبیه زندان هستند تا محلی برای زندگی.

24 آذر 1399

برگزاری هفته فیلم اروپا؛ راهی برای تغییر ذائقه فرهنگی مردم

شاید از نگاه بسیاری برگزاری هفته فیلم اروپا در کشورمان یکی از اتفاقات عادی در حوزه تبادل فرهنگی و هنری و آشنا شدن با فرهنگ کشور های شرکت کننده به شمار رود، اما وقتی به هدف راه اندازی موسسه اوینیک را نگاهی می اندازیم، متوجه می شویم که بیش از اینکه دست اندرکاران...

21 آذر 1399

نکات، قوانین و اصول چیدمان منزل سنتی و مدرن از مبلمان و فرش تا رنگ

چیدمان منزل در هر سبک و سیاقی که باشد منزل به تبعیت از یک چهارچوب تعیین است. قوانین مربوط به چیدمان مردن و سنتی منزل از نظر اصول و قوانین، زمین تا آسمان با یکدیگر متفاوت هستند. اصولی که باید در مقیاس، رنگ بندی و چینش اکسسوری ها رعایت شوند. در این مقاله از...

21 آذر 1399

خبرنگاران گذری بر تاریخ جوزدان نجف آباد کتاب جامع برای شناخت منطقه

اصفهان- خبرنگاران- کتابگذری بر تاریخ جوزدان موقعیت جغرافیایی، آداب رسوم، اقتصاد، مشاهیر و تاریخ انقلاب اسلامی مردم این دیار شهرستان نجف آباد را توضیح داده است.

20 آذر 1399
تعداد: (375)