اخبار اقتصادی

مزایای تخم مرغ های پاستوریزه

پاستوریزاسیون فرایندی است که در آن با استفاده از حرارت بالا، میکروب های بیماری زا را از بین می برند، در این صنعت با توجه به تنوع محصولات، زمان و دماهای متفاوتی جهت پاستوریزاسیون مورد استفاده قرار می گیرد که در این راستا انواع میکروب های بیماری زا...

28 شهریور 1400

امید روحانی: با حسن روحانی نسبتی ندارم

امید روحانی، بازیگر ساختمان پزشکان که پزشک و منتقد هم هست می گوید خودم را بازیگر نمی دانم، اما من و هم نسلی هایم آموختیم که باید جامع الاطراف باشیم یعنی همه چیز را بدانیم بفهمیم و بخوانیم.

19 شهریور 1400

یاری به حفظ محیط زیست با استفاده از صنایع دستی

خبرنگاران/خراسان رضوی این پژوهشگر صنایع دستی گفت: از آنجایی که صنعت مد دومین صنعت آلاینده محیط زیست است با استفاده از صنایع دستی در این صنعت می توان به حفظ محیط زیست یاری کرد.

14 شهریور 1400

مقاصد محبوب آفریقا

اگر در پی مقاصد محبوب آفریقا می گشت، لازم است بدانید که این قاره بی نظیر سرشار از منطقه ها زیبای دیدنی و خاطره انگیز است. دشت های سرسبز و پرگیاه، آب های زلال، ساحل هایی با ماسه های سفید، حیات وحش دیدنی و کوه های با شکوه، همه را می توان در آفریقا پیدا کرد....

9 شهریور 1400

ابرهشتگ های زنان بلاگر ایرانی چیست؟

رئیس اداره آموزش و فرهنگ سازی فضای مجازی حوزه های علمیه خواهران گفت:صفحات 100بلاگر زن تحلیل شد.

8 شهریور 1400

معرفی خودروی تارا؛ محصول تازه ایران خودرو

ایران خودرو پس از فراوری و عرضه پژو 2008، قصد داشت دیگر محصول شرکت پژو یعنی 301 را هم به خطوط فراوری خود اضافه کند، اما به علت بازگشت تحریم ها و قطع همکاری این شرکت فرانسوی با ایران خودرو، این امر میسر نشد و تنها تعداد محدودی از این خودرو به صورت وارداتی در...

5 شهریور 1400

آسیب های ناشی از نظارت ناقص سازمان بورس روی بازار سرمایه

کارشناس حقوقی بازار سرمایه گفت:یکی از مسائل بازار سرمایه عدم نظارت سازمان بورس بر قوانین است که با به کار گیری نظارت هوشمند حل خواهند شد.

5 شهریور 1400

بیماران کرونایی گلستان کف زمین بیمارستان ها می خوابند

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس از شرایط رسیدگی به بیمارستان ها در زمان شیوع کرونا انتقاد کرد.

22 مرداد 1400

هورامان جان می گیرد

وقتی یک مجموعه عظیم شامل ده ها روستا به ثبت می رسد در دنیا هم نسبت به یک بنای تنها بیشتر شناخته می شود. این موضوع بر تمام ابعاد زندگی ساکنان این منطقه تاثیر خواهد گذاشت؛ به خصوص بر فرهنگ و اختصاص بودجه.

19 مرداد 1400

آنالیز فیلم دندان مار، نگاه عنکبوت ها و زبان سینما

محمدعلی افتخاری؛ فیلم دندان مار وابستگی عمیقی به هنر ادبیات دارد و رابطه استعاره و کنش شخصیت ها چیزی است که شالوده شرایط نمایشی فیلم دندان مار را در تناسبی دیداری قرار می دهد. استفاده از این زبان استعاری در سینما ممکن است قواعد بصری را به تشریح و صورت...

18 مرداد 1400

دست فرمان نو خودروسازان

صمت هدف گذاری فراوری، صادرات، واردات و اسقاط خودرو را در قالب سند سیاستی صنعت خودرو تا 1404 تدوین نموده است؛ اما آمار و ارقام موجود در آن با توجه به شرایط کنونی خودروسازی کشور، بلندپروازانه ارزیابی می گردد. فراوری 8/ 1 میلیون دستگاه خودروی بنزینی و فراوری...

18 مرداد 1400

برای پرورش تفکر خلاق باید اجازه دهید متفاوت باشید

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در گلستان، به تازگی و به همت نشر دارالفنون کتابی با اسم تفکر خلاق روانه بازار نشر شده است؛ کتابی که در آن تفکر خلاق به اسم مولفه مهمی در موفقیت کسب و کار مطرح می گردد و با ارائه راهکارهایی به ایجاد و توسعه تفکر خلاق یاری می نماید.

15 مرداد 1400

میانمار با تحریم های تازه آمریکا روبرو شد

دولت بایدن تحریم هایی را علیه 22 مقام ارشد میانماری و اعضای خانواده شان بر سر نقش در سرکوب اعتراضات پس از کودتا اعمال کرد.

12 مرداد 1400

سوگل طهماسبی، بازیگر پرکار تلویزیون

سوگل طهماسبی این اواخر از بازیگران پرکار تلویزیون به تعداد می رود. او در ماه های پایانی سال گذشته سه سریال نجلا، خانه امن و فصل دوم بیگانه ای با من است را بر روی آنتن داشت و این شب ها سریال برادر با بازی او از شبکه آی فیلم پخش می شود.

9 مرداد 1400

رشد قابل ملاحظه اعتبارات دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، فناوری در برنامه ششم توسعه

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از رشد قابل ملاحظه اعتبارات مصوب هزینه ای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری در طول برنامه ششم توسعه (سال های 1396 تا 1400) خبر داد.

8 مرداد 1400

عربستان، اعدام فهد بن ترکی؛ موج تازه پاکسازی های محمد بن سلمان در راه است؟

ولیعهد سعودی با توجه به عدم اطمینان از حمایت دولت دموکرات های آمریکا از او و کودتای شاهزادگان آل سعود دور تازه ای از پاکسازی جبهه داخلی را آغاز کرده است.

7 مرداد 1400

بازگشایی مرز ماهیرود از صبح امروز

تهران (پانا) - سخنگوی گمرک گفت مرز ماهیرود در خراسان جنوبی از صبح امروز بازگشایی شد، اما تبادل کالا به کندی انجام می گردد.

4 مرداد 1400

دولت موقت هائیتی خواهان استقرار نیروهای سازمان ملل شد

به گزارش خبرنگاران، ماتیاس پی یر از مقامات ارشد دولت موقت هائیتی در مصاحبه با نیویورک تایمز خواهان استقرار نیروهای سازمان ملل و آمریکا در این کشور برای حفظ ثبات آن شد.

4 مرداد 1400

خطیب زاده: در کنار مردم کوبا ایستاده ایم

سخنگوی وزارت امور خارجه در توئیتی نوشت: محاصره کوبا از طریق آمریکا، ظلم بیرحمانه و یک جنگ اقتصادی نامشروع است. در کنار مردم کوبا ایستاده ایم.

2 مرداد 1400

مقام روس: تحولات برجام نشانه رویکرد غیرمسئولانه واشنگتن در دنیا است

تهران (پانا) - ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: تحولات پیرامون توافق هسته ای با ایران نمونه شاخص رویکرد غلط آمریکا در قبال مسائل مختلف بین المللی است.

25 تیر 1400
تعداد: (483)