فهرست کامل شعب اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور ، بیشترین تعداد صندوق در آمریکا

به گزارش ایران 20 دانلود، دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت ماه سال جاری همزمان با داخل کشور در 103 کشور، 133 نمایندگی و 303 شعبه اخذ رای در خارج از کشور برگزار خواهد شد.

فهرست کامل شعب اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور ، بیشترین تعداد صندوق در آمریکا

به گزارش فارس، دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه 29 اردیبهشت ماه سال جاری همزمان با داخل کشور در 103 کشور خارجی برای هموطنان ایرانی مقیم این کشورها نیز برگزار خواهد شد.

براساس آخرین اطلاعات خبرنگار فارس و در پی آخرین اقدامات اجرا شده از سوی معاونت کنسولی وزارت خارجه و ستاد انتخابات کشور قرار است این دور از انتخابات در 103 کشور، 133 کنندگی (سفارتخانه و سرکنسولگری) و تا این لحظه در 303 شعبه اخذ رای برگزار شود.

پیش از این شعب اخذ رای 286 شعبه اعلام شده بود که در پی افزایش درخواست هموطنان ایرانی، این تعداد در حال حاضر به 303 شعبه افزایش یافته است.

ایرانیان مقیم خارج از کشور می توانند روز 29 اردیبهشت ماه با مراجعه به محل های اعلام شده با شناسنامه، کارت ملی و یا گذرنامه معتبر اقدام به شرکت در این دور از انتخابات کنند.

حس قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه و رئیس هیات نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور ششم اردیبهشت ماه در نشستی خبری با اعلام برگزاری این دور از انتخابات در 103 کشور گفت که کلیه ملزومات مورد نیاز از جمله مهرها و تعرفه ها و ...از طرق مطمئن ارسال و به دست همکاران در خارج از کشور رسیده و اعلام وصول شده است.

معاون وزیر خارجه کشورمان همچنین مطرح کرد که شکایات یا گزارش های خلاف قانون انتخابات به وزارت خارجه منعکس و به مراجع ذیربط ارجاع خواهد شد و در تمامی حوزه ها ناظران شورای نگهبان حضور دارند و کاندیداها نیز در صورت تمایل می توانند کننده های خود را معین کنند.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور با بیان اینکه آمادگی کامل برای برگزاری این دور از انتخابات در خارج از کشور فراهم است، گفت: از دولت های میزبان که زمینه حضور هموطنان ما در انتخابات فراهم می کنند، تشکر می کنیم. انتظار ما نیز احترام به دموکراسی، حقوق بشر و حقوق شهروندی و آماده کردن فضای امن و کامل برای مشارکت هموطنان در انتخابات است.

به همین دلیل خبرگزاری فارس اقدام به تهیه فهرست کشورهایی کرده که قرار است این دور از انتخابات در آنها برگزار شود.

آمریکا:

براساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده 55 شعبه رای گیری در آمریکا برای اخذ آرای ایرانیان مقیم این کشور در نظر گرفته شده است. پیش از این اعلام شده بود که 30 شعبه بدین منظور در نظر گرفته شده که در حال حاضر این تعداد به 55 حوزه افزایش یافته است.بر این اساس قرار است شعبه اخذ رای در ایالت های آریزونا، اوکلاهما، اورگان، اوهایو، ایلی نوی، پنسیلوانیا، تگزاس، جورجیا، دیلاور، دیستریک آف کلمبیا، فلوریدا، کارولینای جنوبی، کالیفرنیا، کلرادو، لوییزیانا، ماساچوست، مریلند، میسوری، میشیگان، مینسوتا، نبراسکا، نیوجرسی، نیویورک، نورت کارولینا (کارولینای شمالی)، واشنگتن، ویرجینیا، ویرجینیای غربی و یوتا برقرار باشد.

به گزارش فارس، در ایالت نیویورک در سه منطقه بوفالو، کویینز و منهتن، در واشنگتن در شهر سیاتل، در کالیفرنیا در شهرهای اورنج کانتی، سانفرانسیسکو، سن دیاگو، سن خوزه، لس آنجلس شرق و لس آنجلس غرب، در تگزاس در پنج شهر دالاس، آستن، فورت ورت، هوستون و سنت آنتونیو و در ایالت ایلی نوی در دو شهر شمپین و شیگاگو، در ایالت کلرادو در شهر دنور، در ایالت جورجیا در شهر آتلانتا، در ایالت آریزونا در شهرهای توسان و فونیکس، در ایالت اوکلاهما در شهرهای اوکلاهماسیتی و تالسا، در ایالت اوهایو در شهرهای کلیولند و کلمبوس، در ایالت پنسیلوانیا در شهرهای پیتسبرگ و کالج استیت، در ایالت جورجیا در شهر آتلانتا، در ایالت دیالور در شهر نیوارک، در ایالت دیستریک آف کلمبیا در شهر واشنگتن دی سی، در ایالت فلوریدا در چهار شهر بوکاراتون، تامپا، گینزویل و میامی، در ایالت کارولینای جنوبی در شهر کلمبیا، در کلرادو در شهر دنور، در لوییزیانا در شهر بتن روژ، در ایالت ماساچوست در شهر کمبریج، در مریلند در شهر راکویل، در ایالت میسوری در شهرهای سنت لوئیس، میشیگان، ان اربر و دیترویت، در ایالت مینسوتا در شهر مینیاپولیس، در نبراسکا در شهر لینکن، در ایالت نیوجرسی در شهر نورث لی، در نورث کارولینا (کارولینای شمالی) در شهر تریاد، در ایالت واشنگتن در شهر سیاتل، در ایالت ویرجینیا در شهرهای بلکسبرگ، تایسانس کورنر و مناساس، در ویرجینیای غربی در مورگان تاون و در ایالت یوتا در شهر سالت لیک سیتی شعبه اخذ رای مستقر هستند.

اتریش:

در اتریش سه شعبه اخذ رای شامل وین، گراتس و براتیسلاوا آرای ایرانیان مقیم اتریش برای شرکت در دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری را اخذ می کند.

اتیوپی:

این دور از انتخابات در شعبه اخذ رای در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در آدیس آبابا برگزار خواهد شد.

اردن:

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشورمان در روز جمعه 29 اردیبشهت ماه در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در امان از ساعت 8 تا 18 به وقت محلی برگزار خواهد شد.

ارمنستان:

ایرانیان مقیم ارمنستان نیز می توانند آرای خود را به شعبه اخذ رای در محل سفارت ایران در ایروان به صندوق بریزند.

اروگوئه:

یک حوزه اخذ رای در مونته ویدئو پایتخت اروگوئه در محل سفارت ایران در روز جمعه 29 اردیبهشت در نظر گرفته شده است.

ازبکستان:

ایرانیان مقیم ازبکستان هم می توانند برای حضور در این دوره از انتخابات به شعبه اخذ رای مستقر در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاشکند مراجعه کنند.

اسپانیا:

یک حوزه اخذ رای نیز برای اخذ آرای ایرانیان مقیم اسپانیا در محل سفارت ایران در مادرید در نظر گرفته شده است.

استرالیا:

به گزارش فارس، در استرالیا نیز 6 صندوق اخذ رای در نظر گرفته شده است. برای هموطنان ایرانی مقیم استرالیا، علاوه بر استقرار صندوق اخذ رای در محل سفارت در شهر کانبرا، استقرار 5 صندوق اخذ رای دیگر در مراکز ایالات استرالیا (آدلاید، بریزبن، پرث، سیدنی و ملبورن) پیش بینی شده است.

اسلوونی:

سفارت ایران در لوبلیانا پایتخت اسلوونی نیز آماده اخذ آرای ایرانیان مقیم است.

افغانستان:

یک شعبه اخذ رای نیز در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل اختصاص یافته است.

به گزارش فارس، برای ایرانیان مقیم حوزه غرب افغانستان نیز یک صندوق اخذ رای در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات قرار داده خواهد شد.

علاوه بر این، ایرانیان مقیم استان های 9 گانه شمال افغانستان می توانند آرای خود را به صندوق اخذ رای در محل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف بریزند.

هموطنان مقیم در جنوب افغانستان نیز برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری می توانند به شعبه اخذ رای مستقر در سرکنسولگری ایران در قندهار مراجعه کنند.

اکوادور:

یک شعبه اخذ رای برای ایرانیان مقیم اکوادور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر کیتو در روز جمعه 29 اردیبهشت 1396 از ساعت 9 صبح تا 7 عصر دایر است.

الجزایر:

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در تاریخ جمعه 29 اردیبهشت ماه از ساعت 8 الی 18 در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در الجزایر برگزار می شود.

امارات متحده عربی:

برای هموطنان ایرانی مقیم دبی و امارت های شمالی و همچنین ایرانیانی که به قصد گردشگری وارد امارات عربی متحده می شوند، دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران روز جمعه 29 اردیبهشت 1396 از ساعت 8 صبح لغایت 18 همزمان با سر اسر ایران در دبی و امارت های شمالی در محل سرکنسولگری ایران در دبی بر گزار می شود. قشقاوی معاون وزیر خارجه پیش از این اظهار داشت که 19 حوزه رای گیری در امارات متحده عربی بدین منظور اختصاص یافته است.

اندونزی:

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران در روز جمعه در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا برگزار خواهد شد.

انگلستان:

به گزارش فارس، مجموعا در 11 شعبه اخذ رای شامل 6 حوزه در شهر لندن و 6 شعبه دیگر در شهرهای منچستر، بیرمنگام، نیوکاسل، گلاسکو، لیدز و کاردیف 12 صندوق برای ایرانیان مقیم انگلستان به منظور شرکت در دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری اختصاص یافته است.

شعب اخذ رای در انگلستان شامل ساختمان کنسولی سفارت ایران در لندن (دو صندوق)، مدرسه جمهوری اسلامی در شهر لندن، مرکز اسلامی انگلیس در شهر لندن، مجمع جهانی اسلامی در شهر لندن، منطقه ایلینگ لندن، مرکز اسلامی منچستر، مرکز اسلامی بیرمنگام، مرکز اسلامی نیوکاسل، مرکز اسلامی الهدی گلاسکو، مرکز اسلامی لیدز و کاردیف است.

اوکراین:

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور روز جمعه در شعبه اخذ رای واقع در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در کی یف پایتخت اوکراین برگزار خواهد شد.

اوگاندا:

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کامپالا (اوگاندا) از تمام هموطنان مقیم در کشورهای اوگاندا، بروندی و روآندا دعوت به عمل آورده که در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت 8 صبح لغایت 18 در محل کنندگی جمهوری اسلامی ایران در کامپالا پایتخت اوگاندا مراجعه کنند.

ایتالیا:

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در رم از ساعت 9 الی 18 برگزار خواهد شد.

یک حوزه اخذ رای نیز در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در میلان آماده اخذ آرای ایرانیان مقیم ایتالیاست.

ایرلند:

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در روز جمعه 29 اردیبهشت در شهر دوبلین در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایرلند برگزار خواهد شد.

جمهوری آذربایجان:

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران از ساعت 8 تا 18 به وقت باکو (8 صبح تا 6 بعدازظهر) در محل شعبه اخذ رای سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو در ساختمان شماره 2 سفارت جمهوری اسلامی ایران، بخش کنسولی برگزار می شود.

یک شعبه اخذ رای نیز در محل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جمهوری خودمختار نخجوان واقع در محل این سرکنسولگری آماده اخذ آرای ایرانیان است.

آرژانتین:

یک شعبه اخذ رای نیز در بوینوس آیرس پایتخت آرژانتین در نظر گرفته شده است.

آفریقای جنوبی:

به گزارش فارس، در آفریقای جنوبی این دور از انتخابات در سه حوزه پروتوریا، ژوهانسبورگ و کیپ تاون برگزار می شود.

آلمان:

به گزارش فارس، پنج حوزه اخذ رای در آلمان شامل سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین، سرکنسولگری ایران در فرانکفورت، سرکنسولگری ایران در مونیخ، سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هامبورگ و ساختمان سابق سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر بن آماده اخذ آرای ایرانیان مقیم این کشور است.

برزیل:

دو شعبه اخذ رای در برزیل برای این دور از انتخابات در نظر گرفته شده شامل سفارت جمهوری اسلامی ایران در برازیلیا و مسجد محمد رسول الله (ص) شهر سان پائولو.

بلژیک:

یک شعبه اخذ رای نیز برای هموطنان مقیم بلژیک و لوکزامبورگ در محل بخش کنسولی ساختمان سفارت ایران در بروکسل در نظر گرفته شده است.

بلغارستان:

یک شعبه اخذ رای در محل سفارت ایران در صوفیا پایتخت بلغارستان نیز آماده اخذ آرای هموطنان ایرانی مقیم این کشور است.

بنگلادش:

یک شعبه اخذ رای در سفارت جمهوری اسلامی ایران در داکا پایتخت بنگلادش برای این دور از انتخابات اختصاص یافته است.

بوسنی و هرزگوین:

یک شعبه اخذ رای در محل سفارت ایران در بوسنی و هرزگوین (سارایوو) آماده اخذ آرای هموطنان ایرانی است.

کلمبیا:

یک شعبه اخذ رای هم در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوگوتا پایتخت کلمبیا برای هموطنان ایرانی مقیم کلمبیا و پاناما در نظر گرفته شده است.

پاکستان:

در پاکستان این دور از انتخابات در پنج حوزه برگزار می شود. انتخابات از ساعت 8 صبح الی 6 بعد از ظهر در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد برگزار و ایرانیان مقیم کویته، کراچی، لاهور و پیشاور نیز می توانند جهت شرکت در انتخابات به سرکنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در شهرهای مذکور مراجعه کنند.

پرتغال:

یک صندوق رای گیری در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در لیسبون و یک صندوق سیار در شهرهای پورتو و کوئیمبرا مستقر خواهد بود. دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در شهر کوئیمبرا در روز جمعه 29 اردیبهشت1396 مصادف با 19 ماه مه 2017 از ساعت 9 الی 12 ظهر در نشانی زیر برگزار خواهد شد.

Sala cedide, Arquivo da Universidade de CoimbraRua de São Pedro, n.º 23000-370 Coimbra

همچنین هموطنان مقیم پورتو نیز می توانند همان روز از ساعت 14 الی 18 در نشانی زیر رای خود را به صندوق بیندازند: Sala 302, Reitoria Gomes Teixeira 4099-002

تاجیکستان:

یک شعبه اخذ رای در دوشنبه پایتخت تاجیکستان بدین منظور در نظر گرفته شده است.

ترکمنستان:

یک شعبه اخذ رای نیز در مسجد حضرت فاطمه الزهراء سفارت ایران در ترکمنستان برای اخذ آرای هموطنان ایرانی اختصاص یافته است.

ترکیه:

به گزارش فارس، دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری در ترکیه در چهار شعبه شامل آنکارا (در بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا)، استانبول، ارزروم و ترابوزان برگزار می شود.

صربستان:

یک شعبه اخذ رای در صربستان در محل سفارت ایران در بلگراد برای اخذ آرای هموطنان ایرانی اختصاص یافته است.

تونس:

یک شعبه اخذ رای مستقر در سفارت ایران در تونس نیز روز جمعه آماده اخذ آرای ایرانیان مقیم این کشور است.

جمهوری چک:

ایرانیان مقیم جمهوری چک نیز روز جمعه 29 اردیبهشت ماه می توانند با حضور در محل سفارت ایران در پراگ آرای خود را به صندوق رای مستقر در این سفارتخانه بریزند.

چین:

در انتخابات پیش رو 4 شعبه اخذ رای در چین در نظر گرفته شده است شامل یک شعبه اخذ رای در محل سفارت ایران در پکن و سه شعبه نیز در سرکنسولگری های ایران در شانگهای، گوانجو و هنگ کنگ.

دانمارک:

به گزارش فارس، ایرانیان مقیم دانمارک نیز می توانند روز جمعه 29 اردیبهشت ماه با حضور در ساختمان کنسولی سفارت ایران در کپنهاگ آرای خود را به صندوق رای مستقر در این محل بریزند. براساس اعلام سفارت ایران به جز کپنهاگ در هیچ شهر دیگر دانمارک، صندوق رأی دایر نخواهد بود.

روسیه:

ایرانیان مقیم روسیه می توانند با حضور در چهار شعبه اخذ رای در مسکو، سن پترزبوگ، آستاراخان و تاتارستان در این دور از انتخابات شرکت کنند.

شعب اخذ رای در روسیه شامل مجتمع مسکونی سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر مسکو، انجمن دوستی ایران و روسیه واقع در سن پترزبورگ، سرکنسولگری ایران در آستاراخان و همچنین سرکنسولگری ایران در جمهوری تاتارستان واقع در شهر قازان است.

رومانی:

یک شعبه اخذ رای در رومانی و در محل بخش کنسولی سفارت ایران در بخارست در روز جمعه 29 اردیبهشت ماه مستقر است.

ژاپن:

در ژاپن یک شعبه اخذ رای در بخش کنسولی سفارت ایران در توکیو در نظر گرفته شده و در اوساکا از ساعت 10 الی 13 و در ناگویا از ساعت 15 الی 18 نیز صندوق سیار بدین منظور اختصاص یافته است.

زیمبابوه:

یک شعبه اخذ رای در حراره پایتخت زیمبابوه از ساعت 8 الی 18 به وقت محلی در محل سفارت ایران در حراره آماده اخذ آرای هموطنان ایرانی است.

سنگاپور:

ایرانیان مقیم سنگاپور هم با حضور در محل سفارت ایران در این کشور می توانند آرای خود را در این شعبه اخذ رای به صندوق بیندازند.

سنگال:

یک شعبه اخذ رای در محل سفارت ایران در داکار پایتخت سنگال آماده اخذ آرای ایرانیان مقیم در سنگال، گامبیا و دماغه سبز است.

سوریه:

در سوریه برای ایرانیان مقیم این کشور پنج شعبه اخذ رای برقرار خواهد بود. یک شعبه در محل سفارت ایران در دمشق، یک شعبه در حرم حضرت رقیه (س)، یک شعبه در حرم حضرت زینب (س) و فرودگاه، یک حوزه در مدرسه زین العابدین و مدرسه محسنیه و یک حوزه هم در حلب و لاذقیه

سوئیس:

به گزارش فارس، در سوئیس نیز سه شعبه اخذ رای در سه حوزه برن ، زوریخ و ژنو برای اخذ آرای هموطنان ایرانی مقیم سوئیس اختصاص یافته است.

سوئد:

رای گیری دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری در سوئد در سه حوزه اخذ رای در استکهلم، مالمو و یوتبری برگزار می شود.

شیلی:

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه 29 اردیبهشت 1396 همزمان با داخل کشور در محل سفارت کشورمان در سانتیاگو برگزار خواهد شد.

عراق:

به گزارش فارس، 20 حوزه اخذ رای در عراق شامل 6 شعبه اخذ رای در بغداد، 4 حوزه در نجف، 3 حوزه در اربیل، 5 حوزه در کربلا، یک حوزه در بصره و یک حوزه در سلیمانیه برای ایرانیان و زوار ایرانی عتبات عالیات برای شرکت در این دور از انتخابات در نظر گرفته شده است.

در این راستا پنج صندوق ثابت در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد، کاظمین، مرز زمینی مهران (زرباطیه)، حرم مطهر سامرا و فرودگاه بین المللی بغداد و یک صندوق سیار هم در نظر گرفته شده است.

عمان:

بخش کنسولی سفارت ایران در مسقط پایتخت عمان در روز جمعه 29 اردیبهشت ماه آماده اخذ آرای ایرانیان مقیم این کشور است.

فرانسه:

به گزارش فارس، در فرانسه یک صندوق ثابت در بخش کنسولی سفارت ایران در پاریس از ساعت 9 الی 19 و یک صندوق سیار در شهر کن از ساعت 11 تا 16 بدین منظور در نظر گرفته شده است.

فنلاند:

یک شعبه اخذ رای از ساعت 8 الی 18 در محل سفارت ایران در هلسینکی (فنلاند) آماده اخذ آرای هموطنان ایرانی مقیم فنلاند است.

قرقیزستان:

به گزارش فارس، یک شعبه اخذ رای نیز در محل سفارت ایران در بیشکک (قرقیزستان) در روز جمعه 29 اردیبهشت ماه مستقر است.

قبرس:

سه شعبه اخذ رای در سه شهر نیکوزیا در محل سفارت ایران، در لفگوشا (بخش شمالی پایتخت) و شهر فاماگوستا در قبرس بدین منظور اختصاص یافته است.

قزاقستان:

دو شعبه اخذ رای در محل سفارت ایران در آستانه و سرکنسولگری ایران در آلماتی برای اخذ آرای ایرانیان مقیم قزاقستان در نظر گرفته شده است.

قطر:

دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری در سه شعبه اخذ رای در قطر برگزار می شود شامل سفارت ایران، مجتمع آموزشی پسرانه در بوهامور و مجتمع آموزشی دخترانه در هلال.

کنگو:

یک شعبه اخذ رای نیز در کینشازا پایتخت جمهوری دموکراتیک کنگو برای اخذ آرای ایرانیان در نظر گرفته شده است.

کره جنوبی:

به گزارش فارس، یک شعبه اخذ رای در کره جنوبی در محل سفارت ایران در سئول مستقر است.

کویت:

در کویت دو شعبه اخذ رای از ساعت 8 الی 18 در محل سفارت ایران و همچنین رایزنی فرهنگی برای اخذ آرای هموطنان ایرانی در نظر گرفته شده است.

کوبا:

یک شعبه اخذ رای نیز در محل سفارت ایران در هاوانا (کوبا) برای اخذ آرای ایرانیان مستقر است.

گرجستان:

دو شعبه اخذ رای در تفلیس شامل مجتمع آموزش فردوسی سفارت ایران و در باتومی در محل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در این شهر آماده اخذ آرای هموطنان ایرانی است.

لبنان:

سه شعبه اخذ رای نیز در بیروت در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران و همچنین در شهرهای نبطیه و بلعبک برای اخذ آرای ایرانیان مقیم لبنان در نظر گرفته شده است. زمان رای گیری روز جمعه 29 اردیبهشت ماه از ساعت 8 صبح الی 18 در این محل ها انجام می شود.

لهستان:

برای هموطنان مقیم لهستان و لیتوانی یک شعبه اخذ رای در محل سفارت ایران در لهستان (ورشو) به این امر اختصاص یافته است.

ماداگاسکار:

یک شعبه اخذ رای نیز در محل سفارت ایران در ماداگاسکار آماده اخذ آرای هموطنان ایرانی است.

مغرب (مراکش):

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در روز جمعه در بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر رباط برگزار می شود.

مالزی:

این دور از انتخابات قرار است در 6 شعبه اخذ رای در سه شهر مالزی برگزار شود. به همین دلیل 4 صندوق اخذ رای برای ایرانیان مقیم شهر کوالالامپور پایتخت مالزی در نظر گرفته شده و در شهرهای جوهور و پیننگ نیز هر کدام یک صندوق اخذ رای اقدام به جمع آوری آرای ایرانیان مقیم خواهد کرد.

مجارستان:

یک شعبه اخذ رای در محل سفارت ایران در بوداپست (مجارستان) برای شرکت ایرانیان مقیم در مجارستان در دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری اختصاص یافته است.

مصر:

یک شعبه اخذ رای در محل دفتر حفاظت منافع ایران در قاهره آماده اخذ آرای ایرانیان مقیم مصر است.

مکزیک:

یک شعبه اخذ رای در محل سفارت ایران در مکزیکوسیتی (مکزیک) برای حضور ایرانیان مقیم در این دور از انتخابات در نظر گرفته شده است.

بلاروس:

به گزارش فارس، یک شعبه اخذ رای در محل سفارت ایران در مینسک (بلاروس) آماه اخذ آرای هموطنان ایرانی مقیم بلاروس است.

نامیبیا:

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در روز جمعه 29 اردیبهشت در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در ویندهوک از ساعت 8 صبح الی 6 عصر برگزار خواهد شد.

نروژ:

یک شعبه اخذ رای در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلو (نروژ) برای حضور هموطنان ایرانی در دوازدهمین دور انتخابات در نظر گرفته شده است.

نیجریه:

یک شعبه اخذ رای نیز در محل سفارت ایران در ابوجا (نیجریه) اختصاص یافته است.

نیجر:

در محل سفارت ایران در نیامی (نیجر) نیز یک شعبه اخذ رای برای انتخابات دوازدهم در نظر گرفته شده است.

نیکاراگوئه:

یک شعبه اخذ رای در محل سفارت ایران در ماناگوا (نیکاراگوئه) آماده اخذ آرای هموطنان ایرانی است.

نیوزیلند:

دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری برای هموطنان ایرانی در چهار شهر نیوزیلند برگزار می شود و به همین دلیل سفارت ایران در ولینگتون اقدام به استقرار 3 صندوق رای (به صورت سیار) در شهرهای ولینگتون (یک صندوق)، آکلند (یک صندوق)، دانیدن و کرایست چرچ (مشترکا یک صندوق) کرده است. براساس این اطلاعیه در ولینگتون یک صندوق سیار از ساعت 9:30 الی 11 صبح در دانشگاه ویکتوریای ولینگتون و از ساعت 14 تا 19 در محل سفارت ایران در ولینگتون در نظر گرفته شده است.

یک صندوق نیز در آکلند از ساعت 9:30 تا 11 صبح در دانشگاه مسی در منطقه شمالی آکلند و از ساعت 11:30 الی 13 در دانشگاه آکلند و از ساعت 14:30 الی 18:30 در منطقه مرکزی آکلند در نظر گرفته شده است.

در دانیدن از ساعت 10:30 الی 12 Landcare Research Dunedin -764 Cumberland Street - Dunedi در کرایست چرچ از ساعت 15 تا 18 Te Hapua: Halswell Center- 341 Halswell Rd- Christchurch این صندوق های سیار اقدام به اخذ آرای ایرانیان مقیم نیوزیلند می کند.

ونزوئلا:

یک شعبه اخذ رای در محل سفارت ایران در کاراکاس از ساعت 8 لغایت 17 برای اخذ آرای ایرانیان مقیم ونزوئلا در نظر گرفته شده است.

ویتنام:

در محل کنندگی ایران در هانوی (ویتنام) نیز یک شعبه اخذ رای اختصاص یافته است.

هلند:

یک شعبه اخذ رای در بخش کنسولی سفارت ایران در لاهه از ساعت 9 صبح آماده اخذ آرای ایرانیان مقیم هلند است.

هند:

در هند سه شعبه شامل یک شعبه ثابت و دو شعبه سیار در نظر گرفته شده که یک شعبه ثابت در دهلی نو و در مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مستقر است و دو شعبه سیار در شهرهای علیگر و چندیگر آماده اخذ آرای هموطنان ایرانی است.

چهار شعبه اخذ رای نیز در جنوب هند در نظر گرفته شده شامل سرکنسولگری ایران در حیدرآباد، دربار حسینی ایرانیان مقیم و بنگلور (انجمن اسلامی دانشجویان) و میسور (انجمن اسلامی دانشجویان)

در بمبئی نیز دو شعبه در سرکنسولگری ایران در بمبئی (مومبای) و همچنین در انجمن هیأت اثنی عشری ایرانیان مقیم پونا (امامباره) مستقر است.

یونان:

یک شعبه اخذ رای نیز در محل سفارت ایران در آتن (یونان) آماده اخذ آرای ایرانیان مقیم یونان است.

تا لحظه تهیه این گزارش، شعب اخذ رای در برخی کشورها از جمله تایلند، فیلیپن، کرواسی و ... اعلام نشده است.

به گزارش فارس، علی رغم تلاش های اجرا شده از جمله ارسال یادداشت رسمی از طریق دفتر کنندگی ایران در سازمان ملل به دفتر کنندگی کانادا در این سازمان، رایزنی های برخی از دیپلمات های عالیرتبه ایران در کنندگی کشورمان در سازمان ملل با همتایان کانادایی خود و گفت وگوی مدیر کنسولی وزارت خارجه با همتای کانادایی خود و همچنین تماس تلفنی محمدجواد ظریف وزیر خارجه با همتای کانادایی، ولی این دور از انتخابات در کانادا و برای هموطنان ایرانی به دلیل عدم برقراری روابط و نبود سفارتخانه برگزار نمی شود.

وزیر امور خارجه نیز اخیرا در اظهاراتی در این باره گفت: کانادایی ها برخلاف آن که علاقمند بودند در آن کشور انتخابات ریاست جمهوری خودمان را برگزار کنیم، هنوز به ترتیبات لازم نرسیده اند.

حسن قشقاوی معاون وزیر خارجه نیز در آخرین اظهارات خود در این باره با اشاره به اقدامات اجرا شده برای برگزاری این دور از انتخابات در کانادا، اظهار داشت: علیرغم تلاش ها و اقدامات اجرا شده ولی بعید است که در این چند روز باقیمانده بتوانیم این کار را انجام دهیم.

قشقاوی گفت: در دوره قبل نیز به دلیل همین موضوع این امکان برای ایرانیان مقیم کانادا فراهم نشد در انتخابات شرکت کنند، در این دوره هم علیرغم تلاش های اجرا شده بعید به نظر می رسد که ما بتوانیم انتخابات ریاست جمهوری را در کانادا برگزار کنیم. مقام های کانادایی در این ارتباط نداشتن سفارت از سوی ایران در این کشور و همچنین برخی از بحث های فنی را مانع برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور عنوان کرده اند.

معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه ادامه داد: ما حتی پیشنهادات غیر مستقیم دیگری را نیز داشتیم که امکان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور فراهم شود. ولی در مجموع با توجه به اظهارنظر مقام های کانادایی و قوانین داخلی این کشور فکر می کنیم که بعید است در چند روز آینده اتفاق خاصی در این زمینه صورت بگیرد.

به گزارش فارس، علاوه بر کانادا به دلیل قطع روابط با سودان و همچنین عربستان این دور از انتخابات در این دو کشور نیز برگزار نخواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 270

به "فهرست کامل شعب اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور ، بیشترین تعداد صندوق در آمریکا" امتیاز دهید

1 کاربر به "فهرست کامل شعب اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور ، بیشترین تعداد صندوق در آمریکا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فهرست کامل شعب اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور ، بیشترین تعداد صندوق در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید