هشدار کیسینجر نسبت به تشدید اختلاف ها میان آمریکا و چین

به گزارش ایران 20 دانلود، تهران (پانا) - هنری کسینجر معتقد است آمریکا و چین باید قوانینی برای اجتناب از تشدید اختلاف ها و رقابت ها و بی اطمینانی که شاخصه سیاست های جهانی منجر به جنگ جهانی اول است، تدوین نمایند.

هشدار کیسینجر نسبت به تشدید اختلاف ها میان آمریکا و چین

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، هنری کسینجر ، مشاور سابق امنیت ملی و وزیر خارجه اسبق آمریکا در یک نشست مجازی به میزبانی باشگاه مالی نیویورک گفت: رهبران ما و رهبر ان آنها باید درباره بعضی حدود برای جلوگیری از ایجاد بعضی تهدیدها به مذاکره بنشینند و پس از آن راهی را برای اجرای این سیاست ها در یک بازه زمانی بیابند.

وی اضافه کرد: شاید بگویید این غیرممکن است اما اگر کاملا غیرممکن باشد ما به سمت شرایطی مشابه آنچه جنگ دنیای اول را شکل داد، پیش می رویم.

کسینجر که میانجی توافق با چین با دوران ریاست جمهوری ریچارد نیکسون بوده گفت که هدف درآن زمان ایجاد تعادل علیه اتحاد جماهیر شوروی سابق بود .

وی گفته است که از شرایط هشدار دهنده روز افزون جنگ سرد جدید میان امریکا و چین به شدت نگران شده است او این شرایط را به پیشرفت های تکنولوژیکی که دورنمای ژئوپلتیک دنیا را تغییر داده مرتبط دانست.

او تاکید نمود: آمریکا باید به روشی نوین فکر کند و درک کند که دنیا پیچیده تر از آن است که یک کشور بتواند هم از لحاظ استراتژی و هم مالی ابرقدرت باشد و کسی در شرایطی نباشد که تهدیدش کند

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1233

به "هشدار کیسینجر نسبت به تشدید اختلاف ها میان آمریکا و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار کیسینجر نسبت به تشدید اختلاف ها میان آمریکا و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید