نحوه آغاز تزریق دوز سوم واکسن کرونا

به گزارش ایران 20 دانلود، رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت، جزئیات تزریق دوز یادآور واکسن کرونا را تشریح کرد.

نحوه آغاز تزریق دوز سوم واکسن کرونا

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سیدمحسن زهرایی، در ارتباط زنده با شبکه خبر سیما، به تشریح برنامه وزارت بهداشت برای آغاز تزریق دوز سوم واکسن کرونا در کشور پرداخت .

وی با عنوان این مطلب که تزریق دوز سوم واکسن کرونا در دستور کار وزارت بهداشت واقع شده است، گفت: آنچه مسلم است، واکسن کرونا نیاز به تکرار دارد و توصیه ما فعلاً هر 6 ماه یکبار بعد از تزریق دوز دوم است.

زهرایی اضافه کرد: تزریق دوز یادآور یا همان بوستر، بعد از کادر بهداشت و درمان، برای سایر گروه ها و افراد جامعه دنبال می شود.

وی ادامه داد: بعد از اینکه دوز سوم را برای کادر بهداشت و درمان و مراکز نگهداری سالمندان، طبق فاز اول سند ملی واکسیناسیون پیش می رویم. یعنی، دوز سوم را از سالمندان بالای 75 و 65 سال آغاز خواهیم کرد.

رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت اضافه کرد: پیش بینی واکسن مورد نیاز برای دوز سوم اجرا شده و به تدریج برای افرادی که دوز دوم را زده اند، تزریق دوز سوم انجام خواهد شد.

زهرایی در پاسخ به این سوال که دوز سوم با توجه به نوع واکسن های تزریق شده در دوز اول و دوم انجام خواهد شد یا خیر، گفت: برای دوز بوستر هم بر اساس واکسن های جاری در کشور که تزریق شده است، پیش خواهیم رفت. کسانی که واکسن سینوفارم یا برکت زده اند، برای دوز یادآور می توانند از همین واکسن ها بزنند و یا اینکه مشابه همان پلتفرم هایی که در کشور موجود است.

وی با اعلام اینکه تا به امروز حدود 72 میلیون دوز واکسن در کشور تزریق شده است، اضافه کرد: 48.5 میلیون نوبت اول و 23 میلیون 2 دوز واکسن زده اند که باید تلاش کنیم ظرف یک تا دو ماه آینده، تزریق دوز دوم به 45 میلیون نفر و دوز اول به 70 میلیون نفر برسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 آبان 1400 بروزرسانی: 18 آبان 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1841

به "نحوه آغاز تزریق دوز سوم واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه آغاز تزریق دوز سوم واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید