مرحوم شیخ الاسلام اخلاص بی نظیر داشت

به گزارش ایران 20 دانلود، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در مراسم گرامیداشت حسین شیخ الاسلام قائم مقاوم اسبق وزارت امور خارجه که بعدازظهر امروز (سه شنبه) به صورت اینترنتی در مسجد سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران برگزار گردید، اظهارداشت: تمامی کسانی که از دوران دانشجویی در آمریکا و کانادا می شناسم، از شیخ الاسلام به عنوان مجاهد یاد می نمایند.

مرحوم شیخ الاسلام اخلاص بی نظیر داشت

وزیر امور خارجه توضیح داد: دوستی من با شیخ الاسلام به یکسال قبل از انقلاب می رسد که برای جلسه ای رفته بودم و فردی که پایش شکسته بود با عصا آمد. او مطالبه عکس امام خمینی را می کرد و فریاد می زد که خمینی کجاست.

ظریف ادامه داد: شیخ الاسلام کسی بود که مرا تشویق کرد رشته ام را که کامپیوتر بود به روابط بین الملل تغییر دهم. وی به من گفت همه می توانند رشته کامپیوتر بخوانند ولی ما باید به عنوان سیاستمدار به نظام یاری کنیم.

وی گفت: مرحوم شیخ الاسلام بعد از ماجرای تسخیر لانه جاسوسی به وزارت خارجه آمد و همه او را به عنوان برادر عظیم تر می شناسند. او اخلاص بی نظیر داشت.

رئیس دستگاه دیپلماسی گفت: وی چه در دوران مسئولیت وزارت خارجه، دوران مجلس و همچنین دورانی که افتخار داشتم ایشان مشاور من باشد، با اخلاص و صراحت نظرش را می گفت.

ظریف اضافه کرد: حسین عاشق اهل بیت بود. حسین عاشق زینب و رقیه بود. امروز که سالروز وفات حضرت زینب است، ما مراسم او را برگزار می کنیم.

وی گفت: وی در شکل گیری مقاومت منطقه نقش داشت و معتقد بود نظام استکبار چیزی نیست که در کنارش بتوان راه را پیمود. شیخ الاسلام از دوران دانشجویی به این راستا معتقد بود و معتقدم که با همین باور جان به جان آفرین تسلیم کرد.

وزیر امور خارجه اضافه کرد: مطمئنم شیخ الاسلام در کنار امام حسین زندگی خود را شروع نموده است.

ظریف گفت: باید در همین جا این ضایعه دردناک را به خانواده ایشان و خانواده وزارت خارجه تسلیت بگویم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 902

به "مرحوم شیخ الاسلام اخلاص بی نظیر داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرحوم شیخ الاسلام اخلاص بی نظیر داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید