روسیه: مناقشه اخراج دیپلمات ها از جمهوری چک علامت روان پریشی ضد روسی غرب است

به گزارش ایران 20 دانلود، به گفته نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا، دلایل بروز رسوایی اخیر مربوط به جمهوری چک در نگرانی های داخلی غرب نهفته بوده و همچنین تا حد زیادی با انگیزه های ماجرای سال 2018 در سالزبری انگلیس که ضمناً فرآیند خروج این کشور از اتحادیه اروپا رخ داد، مرتبط است.

روسیه: مناقشه اخراج دیپلمات ها از جمهوری چک علامت روان پریشی ضد روسی غرب است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از خبرگزاری تاس، ولادیمیر چیژوف، نماینده دائم روسیه در اتحادیه اروپا در اظهاراتی تاکید نمود، مساله اخراج اخیر دیپلماتهای روسیه از جمهوری چک و تلاشها برای دخیل کردن ناتو و اتحادیه اروپا را می توان یک مورد کلینیکی از روان پریشی ضد روسی غرب دانست.

او به خبرگزاری تاس اظهار کرد: ماجرای جمهوری چک یک اتفاق مجزا نیست. این بخشی از روان پریشی ضد روسی فعلی غرب است. این حتی دیگر یک هیستری نیست و در حقیقت یک روان پریشی و مطلقا یک مورد کلینیکی است.

این فرستاده توضیح داد، دلایل رسوایی اخیر مربوط به جمهوری چک نهفته در نگرانی های داخلی غرب است. وی اضافه کرد، آنها تا حد زیادی مرتبط با انگیزه های مربوط به ماجرای سال 2018 سالزبری انگلیس که ضمناً فرآیند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (بریگزیت) اشاعه یافت، هستند. او خاطر نشان کرد: این مطمئنا تلاشی دیگر برای منحرف ساختن توجه شهفرایندان ما از نگرانی های داخلی چه در کشورهای اتحادیه اروپا و چه در دیگر کشورهای غربی است. به عنوان مثال شرایط مربوط به واکسیناسیون و فرایند تامین واکسن برای اتحادیه اروپا را در نظر بگیرید. این فرایند تا کنون به حوزه حقوقی کشیده شده و کمیسیون اروپا دست به اقدام حقوقی علیه شرکت عظیم سوئدی-انگلیسی فراوری کننده واکسن (آسترازنکا) زده است.

چیژوف در ادامه به بحثهای متفاوت در اتحادیه اروپا درخصوص قانون آب و هوایی که با جنجال فراوان اعلام شد اما شرکت کنندگانش هنوز قادر به توافق بر سر تعریفها نیستند پرداخت.

او اعلام کرد: در مجموع دلایل به طور عمده مرتبط با انگیزه های ماجرای سال 2018 که ضمناً مسائل داخلی جدی در انگلیس به ویژه پیرامون بریگزیت اشاعه یافتند، هستند.

وی اضافه کرد: این بار اتحادیه اروپا و سرویس امور خارجه این اتحادیه گفتند که مساله اخراج دیپلماتها صرفا تحت حوزه اختیار کشورهای عضو است. این امید وجود دارد که آنها از اشتباه سیاسی فاحشی که در سال 2018 به ویژه در ارتباط با درک چگونگی پاسخ روسیه در چنین پفراینده هایی مرتکب شدند، درس بگیرند.

مقامهای جمهوری چک در 17 آوریل مساله اخراج 18 کارمند سفارت روسیه در شهر پراگ را که طبق گفته مقامهای جمهوری چک، افسران آژانسهای اطلاعاتی روسیه بودند اعلام کردند و این ماقشه باعث وخامت روابط این کشور با روسیه شد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1602

به "روسیه: مناقشه اخراج دیپلمات ها از جمهوری چک علامت روان پریشی ضد روسی غرب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: مناقشه اخراج دیپلمات ها از جمهوری چک علامت روان پریشی ضد روسی غرب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید