روسیه دارد به سرعت به یکی از کانون های شیوع کرونا بدل می گردد

به گزارش ایران 20 دانلود، شمار موارد عفونت با ویروس کرونا در روسیه در حال افزایش است و نگرانی ها درباره تبدیل شدن این کشور به یکی از کانون های جهانی شیوع کووید-19 بالا گرفته است.

روسیه دارد به سرعت به یکی از کانون های شیوع کرونا بدل می گردد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از بیزنس اینسایدر روسیه روز یکشنبه 14 اردیبهشت برای چهارمین روز پیاپی شمار بی سابقه ای از موارد جدید عفونت با ویروس کرونا را گزارش کرد و بیماری کووید-19 به سرعت در این کشور در حال انتشار است.

روسیه روز یکشنبه 10633 مورد جدید کووید-19 را گزار کرد که حدود 1000 مورد بیشتر از موارد گزارش شده در روز شنبه است.

روسیه تا به حال 134687 مورد ثابت شده عفونت با ویروس جدید کرونا گزارش نموده است و در رده هفتم میان کشورهای جهان- بالاتر از کشورهای چین و ایران که کانون های اولیه شیوع کرونا بودند- از لحاظ شمار عفونت قرار گرفته است.

بیش از نیمی از کل موارد عفونت در روسیه در مسکو پایتخت این کشور گزارش شده است. شمار تلفات کووید-19 در روسیه به 1280 مورد رسیده است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در این باره گفت: افزایش روزانه موارد بیمار نسبتا پایدار شده است، اما نباید آرام نشست، شرایط هنوز بسیار وخیم است.

پوتین گفت: ما هنوز از اوج شیوع بیماری نگذشته ایم و داریم به یک مرحله جدید و توانفرسای پاندمی می رسیم...تهدید مرگبار ویروس هنوز بر جای مانده است.

روسیه در مراحل اولیه پاندمی ظاهرا کنترل شیوع ویروس را در دست داشت، اما در هفته های اخیر پس از واکنش ناهماهنگ مقامات به همه گیری شرایط به سرعت دارد از کنترل خارج می گردد.

شمار موارد بیماری از 2777 مورد در اول آوریل (13 فروردین) به بیش از 134000 مورد در روز یکشنبه 3 مه (14 اردیبهشت) رسیده است.

  • نخست وزیر روسیه به کرونا مبتلا شد

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 999

به "روسیه دارد به سرعت به یکی از کانون های شیوع کرونا بدل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه دارد به سرعت به یکی از کانون های شیوع کرونا بدل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید