روسیه، اتحادیه اروپا را به قطع روابط تهدید کرد

به گزارش ایران 20 دانلود، وزیر خارجه روسیه به اتحادیه اروپا هشدار داد در صورت اعمال تحریم های جدید، مسکو آماده قطع روابط با این اتحادیه است.

روسیه، اتحادیه اروپا را به قطع روابط تهدید کرد

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا بهار 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه روز آدینه (امروز) به اتحادیه اروپا درباره احتمال قطع روابط مسکو با این اتحادیه هشدار داد.

سه روز بعد از اظهارنظر جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مورد احتمال اعمال تحریم های جدید این اتحادیه علیه مسکو، وزیر خارجه روسیه به اتحادیه اروپا درباره تبعات این اقدام هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف روز آدینه (امروز) در جریان یک مصاحبه تلویزیونی اظهار داشت، در صورتی که اتحادیه اروپا تحریم های جدیدی علیه روسیه اعمال کند، مسکو آماده قطع روابط با این اتحادیه است.

در پی تشدید تنش های دیپلماتیک میان روسیه و کشورهای اروپایی و اخراج چند دیپلمات اروپایی از مسکو به دلیل مشارکت در تظاهرات غیرقانونی در حمایت از الکسی ناوالنی چهره غربگرای مخالف روسیه، بورل روز سه شنبه از احتمال تحریم روسیه اطلاع داد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این خصوص به مجلس اروپا گفت: در وهله اول ما 22 فوریه (چهارم اسفندماه) در شورای امور خارجه و در ماه مارس (ماه آینده میلادی) در شورای اتحادیه اروپا درباره این موضوع (تحریم روسیه) بحث خواهیم کرد.

وزیر خارجه روسیه روز آدینه به مسئولان اتحادیه اروپا درباره اقدام در جهت اعمال تحریم ها علیه مسکو به شدت هشدار داد و آنها را از انجام چنین اقدامی برحذر داشت.

لاوروف گفت: اگر ما دوباره شاهد تحریم های جدید باشیم که شاید خطراتی برای اقتصادمان از جمله در حساس ترین بخش های اقتصادمان داشته باشد، ما (برای قطع روابط با اتحادیه اروپا) آماده ایم. ما خواستار منزوی شدن از دنیا نیستیم اما باید آماده باشیم. اگر شما خواستار صلح هستید، باید برای جنگ آماده باشید.، فارس

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1465

به "روسیه، اتحادیه اروپا را به قطع روابط تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه، اتحادیه اروپا را به قطع روابط تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید