رقابت برای جانشینی ترزا می داغ شده است

به گزارش ایران 20 دانلود، رقابت برای جانشینی ترزا می، نخست وزیر مستعفی بریتانیا که روز جمعه از سمتش استعفا داد، شدیدتر شده است.

رقابت برای جانشینی ترزا می داغ شده است

به گزارش ایران 20 دانلود، به نقل از خبرگزاری رویترز، تاکنون هشت نفر کاندیداتوری خود را برای جانشینی ترزا می اعلام کرده و بر این باور هستند که می توانند راه بریگزیت را با موفقیت بپیمایند.

ترزا می روز جمعه اعلام کرد به خاطر ناکامی در اجرای بریگزیت استعفا می دهد.

وی در جلوی دفتر نخست وزیر گفت: اکنون برای من روشن شده که منافع بریتانیا با یک نخست وزیر تازه بهتر تامین می شود.

تاکنون مت هنکاک، وزیر بهداشت، دومینیک راب، وزیر پیشین بریگزیت، آندرآ لیدسام، رهبر پیشین مجلس عوام، اعلام کاندیداتوری کرده اند. همچنین بوریس جانسون، وزیر امور خارجه پیشین بریتانیا، جرمی هانت، وزیر امور خارجه کنونی، لوری استوارت، وزیر توسعه بین الملل و استر مک وی، وزیر پیشین کار نیز برای دستیابی به نخست وزیری بریتانیا کاندیدا شده اند. مایکل گوو، وزیر محیط زیست نیز جدیدترین فردی است که برای جانشینی ترزا می نامزد شده است.

می تاکنون سه بار برای به سرانجام رساندن یک توافق جدایی از اتحادیه اروپا از طریق مجلس ناکام مانده است که این مساله بیشتر به خاطر اختلاف نظرهای دیرینه و عمیق میان احزاب انگلیسی در مجلس است.

قرار بود بریگزیت در 29 ماه مارس گذشته رخ داد و اگر مصالحه ای انجام نشود تا 31 ماه اکتبر نیز این تعویق ادامه می یابد.

تمام کاندیداها اعلام کرده اند که می توانند یک اجماع نظر در انگلیس ایجاد کنند و یا توافق می را اصلاح کنند. این در حالی است که اتحادیه اروپا اعلام کرده است که درباره توافق، مذاکرات دوباره انجام نخواهد داد.

هنکاک در گفت وگو با رادیو بی بی سی اعلام کرد: ما باید با این توافق مخالفت کنیم. ما باید درباره مسائل مختلف صادق باشیم.

راب، یکی از چهره های پیشتاز در میان محافظه کاران طرفدار بریگزیت نیز اعلام کرد، او نمی خواهد از اتحادیه اروپا بدون هیچ توافقی خارج شود.

اما بر اساس نظرسنجی های اجرا شده، بوریس جانسون به عنوان یکی از جانشین های بالقوه ترزا می در نخست وزیری انگلیس دیده می شود.

جانسون اعلام کرده که اگر توافق قابل قبولی به دست نیاید، بریتانیا باید خود را برای خروج از اتحادیه اروپا بدون توافق آماده کند.

وی در یک کنفرانس اقتصادی در سوئیس در روز جمعه اعلام کرد که ما اتحادیه اروپا را در 31 ماه اکتبر با توافق و یا بدون توافق ترک خواهیم کرد.

لوری استورات هم اعلام کرده که تنش های بزرگی در این رقابت وجود دارد.

استورات که مخالف خروج از اتحادیه بدون توافق است، گفته: من فکر می کنم که چنین اقدامی یک اشتباه بزرگ، مخرب و غیر لازم است. من فکر می کنم این اقدام غیر صادقانه است.

هم چنین جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس نیز اظهار کرده که این کشور باید برای حل مساله بریگزیت انتخابات سراسری زودهنگام برگزار کند.

کوربین اظهار کرد: ترزا می اخیراً اشتباهاتی که طی ماه های گذشته مرتکب شده بود، پذیرفت.

وی اضافه کرد: نه می و نه حزب دچار اختلافش (محافظه کار) شایسته حکومت بر کشور نیستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 201

به "رقابت برای جانشینی ترزا می داغ شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت برای جانشینی ترزا می داغ شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید