دولت فرانسه باز هم در برابر معترضان کوتاه آمد

به گزارش ایران 20 دانلود، تهران - خبرنگاران - دولت فرانسه باز هم در برابر جلیقه زردهای معترض کوتاه آمد، به طوری که ادوارد فیلیپ نخست وزیر این کشور روز دوشنبه خواستار کاهش سریع مالیات ها برای کاهش خشم اعتراض کنندگان شد.

دولت فرانسه باز هم در برابر معترضان کوتاه آمد

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از پاریس، وی از نتایج مباحثاتی که از سه ماه پیش به دستور امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به اعتراضات آغاز شد، خبر داد و گفت: این مباحثات، راستا را به روشنی نشان می دهد؛ ما باید اقتصادیات ها را سریعتر کاهش دهیم و در عین حال، دولت باید از رقم هزینه های عمومی بکاهد.

انتظار می رود که رئیس جمهوری فرانسه در هفته جاری، برخی تمهیدات و اقدامات اقتصادی را برای آرام کردن معترضان اعلام کند.

اعتراض جنبش جلیقه زردها که نوامبر (آبان- آذر) سال گذشته میلادی در واکنش به افزایش اقتصادیات سوخت آغاز شد، اندک اندک گسترش یافت و مخالفت ها به شورش گسترده علیه سیاست های مکرون انجامید.

جلیقه زردها از آن زمان به بعد هر هفته تظاهرات کردند و این اعتراضات به درگیری با نیروهای امنیتی و پلیس همراه شد.

دولت فرانسه پیشتر نیز برای آرام کردن اعتراضات، امتیازهایی داد، به طوری که مکرون با افزایش حداقل دستمزدها، حذف اقتصادیات از ساعت های اضافه کاری و کاهش اقتصادیات برای بسکمک از مستمری بگیران موافقت کرده است.

در همین حال، قانون ضد اغتشاش و خرابکاری در مجالس ملی و سنای فرانسه تصویب شده و دولت واحدهای ارتش را برای سرکوب اعتراضات به کمک پلیس فرستاده است.

اروپام**9109**شبس 1613

منبع: ایرنا
انتشار: 13 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 166

به "دولت فرانسه باز هم در برابر معترضان کوتاه آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت فرانسه باز هم در برابر معترضان کوتاه آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید