تکلیف ریاست سازمان بورس چه می گردد؟

به گزارش ایران 20 دانلود، سازمان بورس و اوراق بهادار از چهارشنبه عصر با استعفای حسن قالیباف اصل در انتظار فرد جدیدی است که سکان هدایتش را بر عهده بگیرد.

تکلیف ریاست سازمان بورس چه می گردد؟

به گزارش ایسنا، عمر ریاست حسن قالیباف اصل در سازمان بورس و اوراق بهادار فقط 10 ماه بود و قالیباف روز چهارشنبه در نام های ضمن انتقاد بر تاثیر تصمیمات سیاسی بر بازار سرمایه، استعفای خود را تقدیم وزیر اقتصاد و امور دارایی کرد. با اینکه بعد از استعفا وزارت اقتصاد طی اطلاعیه ای در واکنش به استعفای رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، اعلام نمود این موضوع در جلسات آینده شورای عالی بورس و اوراق بهادار طرح و درباره آن تصمیم گیری خواهد شد، باید گفت پذیرش یا عدم پذیرش استعفا موضوعیت ندارد.

درواقع مطابق قانون بازار سرمایه، نیازی به پذیرش یا عدم پذیرش استعفا وجود ندارد و به محض اینکه استعفا نامه ثبت گردد، نافذ خواهد بود و باید برای رئیس سازمان جایگزین معین گردد. بر این اساس و بر اساس ماده 11 قانون مذکور، در صورت برکناری، فوت و یا استعفای هر یک از اعضای هیأت مدیره، جانشینی برای مدت به جامانده، ظرف پانزده روز منصوب خواهد شد؛ بنابراین با توجه به اینکه قالیباف روز چهارشنبه، 30 دی ماه از سمت خود کناره گیری کرد، انتظار میرود رئیس جدید تا 15 بهمن ماه معین گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 اسفند 1399 بروزرسانی: 1 اسفند 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1432

به "تکلیف ریاست سازمان بورس چه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف ریاست سازمان بورس چه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید