تروریست های بوکوحرام سه روستا را به آتش کشیده و اهالی را به رگبار بستند

به گزارش ایران 20 دانلود، تروریست های بوکوحرام با حمله به سه روستا در شمال شرق نیجریه به صورت بی هدف به سمت ساکنان آنجا تیراندازی نموده و خانه ها و اماکن عمومی را به آتش کشیدند.

تروریست های بوکوحرام سه روستا را به آتش کشیده و اهالی را به رگبار بستند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، حملات خونبار گروه شبه نظامی بوکوحرام به سه روستا در شمال شرق نیجریه دستکم 10 کشته برجای گذاشت.

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع محلی و امنیتی در نیجریه گزارش داد که مهاجمان با شش کامیون شامگاه شنبه به سه روستای شافا، ازاری و چان الادی حمله کردند و خانه ها و نهاد های عمومی را به آتش کشیده و با شلیک کور، ساکنان آنجا را به رگبار بستند.

سانی محمد یکی از فرماندهان گروه های مسلحی که مقابل تروریست های بوکوحرام ایستادند، گفت که دستکم 10 نفر در حمله بوکوحرام کشته شدند و خانه ها، مغازه ها و کلیسا هایی در این روستا ها به آتش کشیده شد.

بولو جیمز یکی از همین مسلح گفت که تروریست های بوکوحرام وقتی به ازاری رسیدند، مرکز پلیس را به آتش کشیدند و دو نیروی پلیس را کشتند و دیگر کشته ها هم روستایی هایی بودند که کوشش می کردند از دست مهاجمان فرار نمایند.

شمال شرق نیجریه از اول دسامبر شاهد تشدید حملات بوده است.

در جریان تعطیلات عید میلاد مسیح ده ها نفر در ایالت بورنو ربوده شده و یازده نفر هم در نزدیکی شیبوک کشته شدند یک کشیش هم ربوده شده است.

بوکوحرام در سال 2009 یک شورش و جنگ خونین را در شمال شرقی نیجریه به راه انداخت و بتدریج دامنه حملات خود را به کشور های همسایه شامل نیجر، چاد و کامرون گسترش داد. این گروه تروریستی همچنین در سال 2015 بیعت خود را با داعش بیان کرد.

بنا بر اعلام دفتر هماهنگی امور انسان محبت آمیز سازمان ملل، در نتیجه فعالیت های تروریستی یک دهه اخیر بوکوحرام در نیجریه، بیش از 30000 نفر کشته و نزدیک به 3 میلیون شخص بی خانمان شده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1409

به "تروریست های بوکوحرام سه روستا را به آتش کشیده و اهالی را به رگبار بستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تروریست های بوکوحرام سه روستا را به آتش کشیده و اهالی را به رگبار بستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید