به این دلایل مهم گوجه سبز نخورید!

به گزارش ایران 20 دانلود، گوجه سبز علاوه برای خواص مناسبش برای بدن عوازضی را هم به همراه دارد و خطر مسموم شدن، فرسایش مینای دندان و ایجاد بیماری های عفونی از عوارض گوجه سبز هستند.

به این دلایل مهم گوجه سبز نخورید!

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک ،گوجه سبز میوه نارس درخت آلو است که طعم ترش و رنگ سبزی دارد. این نوبرانه بهاری دارای خواص بسیاری برای بدن است و طرفداران زیادی دارد. گوجه سبز علاوه بر فواید بسیار ، دارای مضراتی هم می باشد که خوردن آن را با مشکل روبرو می کند.

دیوانه کننده ترین خودروهای جهان با سرعت اعجاب انگیز را بشناسید +تصاویر

خطر مسموم شدن با مصرف هسته گوجه سبز:

گوجه سبزهای نوبرانه دارای هسته های نرمی هستند که معمولا از طریق بچه ها و نوجوانان به هنگام مصرف ، خورده می شود. در ترکیبات هسته گوجه سبز ، طعم تلخ اسید سیانیتریت وجود دارد که در صورت مصرف زیاد ، باعث مسمومیت خواهد شد ، همچنین هسته این میوه موجب سوء هاضمه قابل هضم شدن در بدن نیستند ، بنابراین خوردن آنها بدون ضرر نمی باشد.

وجود اگزالات فراوان در گوجه سبز:

گوجه سبز دارای مقادیر زیادی اگزالات است که موجب با تجمع در سیستم کلیوی باعث تولید سنگ های ادراری می شود. افرادی که سابقه سنگ کلیه از جنس اگزالات دارند باید در مصرف گوجه سبز دقت بیشتری داشته باشند. همچنین برخی از افراد در مصرف گوجه سبز زیاده روی می کنند ، بنابراین بهتر است هنگام مصرف این میوه، کمی هم آب بنوشند تا موجب دفع اگزالات موجود در گوجه سبز شده و از ایجاد سنگ های مجاری ادراری جلوگیری کند.

باقی ماندن سموم روی گوجه سبز:

برخی اوقات برای سم پاشی این میوه ها ، از نوعی سموم استفاده می شود که پس از رسیده شدن میوه ، عمر سم هم تمام می شود. به همین دلیل با چیدن زودتر از موعد این میوه ها ، سموم بر روی آنها باقی انده و در صورت ضدعفونی نشدن به هنگام مصرف ، وارد بدن می شود.

فرسایش مینای دندان:

طعم ترش و کال بودن گوجه سبز می تواند منجر به فرسایش دندانها شود. گوجه سبز خاصیت اسیدی دارد و به همین دلیل نباید بلافاصله پس از مصرف آن ، دندانها مسواک زده شون. زیرا مسواک زدن بلافاصله بعد از خوردن گوجه سبز موجب پوسیدگی دندانها می شود.

ایجاد بیماری های عفونی:

مانند بسیاری از میوه های دیگر ، گوجه سبز هم با پوست خورده می شود ، بنابراین یکی از نکات بسیار مهمی که باید رعایت شود ، ضدعفونی کردن آنها است . معمولا دستفروشان از آب چاه یا جوی ، برای تمیز کردن میوه ها استفاده می کنند که مسائل گوارشی و بیماری های عفونی را ایجاد می کند بیماری حصبه نوعی عفونت باکتریایی در دستگاه گوارش است که به دلیل مصرف آب و مواد غذایی آلوده در بدن همه افراد ایجاد می شود و دارای عوارضی مانند سوراخ شدن روده ها ، کاهش شدید آب و املاح بدن ، عفونت استخوان ، زردی و خونریزی دستگاه گوارش می باشد.

مسمومیت های غذایی که به دلیل باکتری هایی مانند باسیلوس سرئوس و استافیلوکوک اورئوس ایجاد می شوند در اثر مصرف غذا و میوه آلوده فرد را مبتلا می کنند.

طبع سردی که نفخ می آورد:

گوجه سبز طبع سردی دارد و اگر نگران این موضوع هستید می توانید آن را با سبزیجات کوهی که طبع گرمی دارند مانند گلپر و نعناع استفاده کنید. خوردن گوجه سبز با گلپر یا نعناع دیگر حالت نفاخ ندارد.

چقدر گوجه سبز بخوریم؟

عوامل مختلفی میزان مصرف گوجه سبز را مشخص می کند به عوامل مختلفی بستگی دارد.

مهمترین عامل ، شرایط سیستم گوارشی افراد است. باید توجه داشت ک میوه گوجه سبز ، نارس و کال ست و زیاده روی در مصرف آن باعث ایجاد نفخ ، سوءهاضمه و کرامپ های شکمی می شود. اما قند پائین گوجه سبز ، این میوه را کم ضرر کرده است.

100 گرم گوجه سبز تقریبا 40 کیلو کالری انرژی دارد ، بنابراین یک میان وعده مناسبی است اما باید توجه داشت که میزان مناسب گوجه سبز در هر روز به میزان نصف لیوان تا یک لیوان می باشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 مرداد 1400 بروزرسانی: 3 مرداد 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1716

به "به این دلایل مهم گوجه سبز نخورید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به این دلایل مهم گوجه سبز نخورید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید