امارات: تمامی اقدامات برای کاهش تنش ها با ایران را اتخاذ می کنیم

به گزارش ایران 20 دانلود، وزیر مشاور در امور خارجه امارات در مقاله ای نوشت که این کشور تمامی اقدامات لازم برای کاهش تنش ها با ایران را اتخاذ خواهد نمود.

امارات: تمامی اقدامات برای کاهش تنش ها با ایران را اتخاذ می کنیم

به گزارش گروه بین الملل ایران 20 دانلود، انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی طی مقاله ای در روزنامه آمریکایی فایننشال تایمز به روابط این کشور با ایران پرداخت.

وی در این مقاله نوشت که ایران باید پیگیری تسلیحات هسته ای را کنار گذاشته و برنامه موشکی خود را به طور کامل متوقف کند و حمایت از گروه های مقاومت در منطقه را متوقف کند.

وزیر مشاور در امور خارجه امارات مدعی شد که هرگونه توافق آینده با ایران باید شامل کشورهای عربی حوزه خلیج فارس نیز باشد و توافق جدید با ایران باعث ورود مجدد تهران به تجارت جهانی خواهد بود.

وی در ادامه مقاله خود در این روزنامه آمریکایی نوشت که ابوظبی تمامی اقدامات برای از بین بردن تنش ها و کاهش پتانسیل خصومت ها با ایران را اتخاذ خواهد نمود و هر زمان نیز ضرورت داشت آماده اقدام برای دفاع از خود است.

قرقاش در این مقاله نوشت که امارات به دنبال راستا دیپلماتیک و عملگرا برای کاهش تنش ها و ایجاد گفت وگو است.

وی افزود که امارات متحده عربی، ایران و دیگر کشورها می توانند در خلیج فارس به عنوان همسایگان عادی و اگر نه به عنوان بهترین دوستان، مشارکت داشته باشند.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 411

به "امارات: تمامی اقدامات برای کاهش تنش ها با ایران را اتخاذ می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات: تمامی اقدامات برای کاهش تنش ها با ایران را اتخاذ می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید