اقتصاد آمریکا همچنان در جهت رکود، رشد مالی چین شتاب گرفت

به گزارش ایران 20 دانلود، خبرنگاران: صندوق بین المللی پول اظهار داشت تعطیلی های اعمال شده در آمریکا بیشتر از حد انتظار ادامه یافته و کاهش فراوری ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه دوم امسال میلادی بیشتر از حد انتظار خواهد بود.

اقتصاد آمریکا همچنان در جهت رکود، رشد مالی چین شتاب گرفت

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایران 20 دانلود به نقل از تسنیم ، صندوق بین المللی پول اظهار داشت تعطیلی های اعمال شده در آمریکا بیشتر از حد انتظار ادامه یافته و علی رغم برداشته شدن بعضی محدودیت ها در حمل و نقل، کاهش فراوری ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه دوم امسال میلادی بیشتر از حد انتظار خواهد بود.

وی گفت با توجه به ادامه داشتن تعطیلی ها، سرعت بهبود اقتصاد بزرگترین اقتصاد جهان بسیار آهسته تر خواهد بود.

رایس گفت رشد اقتصاد چین شتاب گرفته و بهبود سرمایه گذاری و خدمات در این کشور در ماه مه بیشتر از حد انتظار بوده است.

کریستالینا جورجیوا رئیس صندوق بین المللی پول و سایر مقامات ارشد این صندوق اظهار داشتند صندوق بین المللی پول احتمالاً پیش بینی بدبینانه 3 درصد کاهش فراوری ناخالص داخلی جهان در 2020 را باز هم پایین می آورد.

در بهترین سناریویی که صندوق بین المللی پول در آوریل ارائه داد، اقتصاد آمریکا در 2020 ، 5.9 درصد کوچک می گردد و در 2021 به رشد 4.7 درصدی می رسد.

در همین حین پیش بینی می گردد اقتصاد چین در 2020 رشد مثبت 1.2 درصدی داشته باشد و این رقم در 2021 به 9.2 درصد برسد.

رایس گفت صندوق بین المللی پول همچنان برای اعضای خود یاری های اقتصادی ارسال میکند و تا حالا 250 میلیارد دلار از ظرفیت وام دهی یک تریلیون دلاری خود استفاده نموده است.

70 کشور تا روز آدینه 25 میلیارد دلار یاری اقتصادی دریافت می نمایند که از این مقدار 10 میلیارد دلار به 28 کشور در جنوب آفریقا می رسد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1062

به "اقتصاد آمریکا همچنان در جهت رکود، رشد مالی چین شتاب گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقتصاد آمریکا همچنان در جهت رکود، رشد مالی چین شتاب گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید