یک کشف تازه در چین، عکس

به گزارش ایران 20 دانلود، باستان شناسان در پنجم دسامبر سال 2023 به یک اکتشاف بزرگ در جنوب غربی چین دست یافتند؛ مقبره ای متعلق به دودمان هان غربی (202 پیش از میلاد تا 25 میلادی)، که پس از گذشت تمام این سال ها بسیار سالم به جای مانده بود و مجموعه بزرگی از گنجینه های تاریخی ارزشمند در آن قرار داشت.

یک کشف تازه در چین، عکس

در جریان این اکتشاف که بخشی از یک پروژه باستان شناسی بزرگ تر بود، گروه کاوشگران شامل 20 متخصص مؤسسه های باستان شناسی و دانشگاه ها، مجموعه ای از مقبره های متعلق به بازه زمانی دودمان هان تا دودمان ششم را کشف کردند.

یکی از مهم ترین این مقبره ها، مقبره ای متعلق به دودمان هان غربی است، که در مجموع بیش از 600 اثر تاریخی در آن کشف شد. از جمله این آثار تاریخی می توان به اشیائی از جنس چوب، بامبو، برنز و ظروف سفالین اشاره نمود. باستان شناسان معتقدند این اشیاء، پنجره ای به دنیا گذشته باز می نمایند و اطلاعات جدیدی درباره زندگی روزمره، هنر و فرهنگ مردم آن مقطع از تاریخ ارائه می دهند.

در میان این یافته ها، لیست دقیقی از اشیاء دفن شده وجود داشت که تاریخ دقیق دفن، یعنی 193 قبل از میلاد را نشان می داد. این لیست نه تنها اقلام را لیست بندی می کرد، بلکه اطلاعاتی درباره کمیت و میزان آن ها ارائه می کرد.

کشف اشیائی از جنس یشم در این مقبره نشان می دهد که احتمالا فردی با جایگاه بالا در جامعه در آن دفن شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 20 آذر 1402 بروزرسانی: 20 آذر 1402 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 2288

به "یک کشف تازه در چین، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک کشف تازه در چین، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید