گفت وگوی دو مقام آمریکا و کره جنوبی درباره دارایی های بلوکه شده ایران

به گزارش ایران 20 دانلود، خبرگزاری خبرنگاران- معاون وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با همتای کره ای خود در واشنگتن درباره موضوعات مختلفی از جمله ایران گفت وگو کردند.

گفت وگوی دو مقام آمریکا و کره جنوبی درباره دارایی های بلوکه شده ایران

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خبرگزاری یونهاپ، چوی جونگ کان، معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی و وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه در واشنگتن دیدار و درباره موضوعات مختلف دوجانبه و بین المللی از جمله ایران گفت وگو کردند.

وزارت امور خارجه کره اعلام کرد، چوی و شرمن در این دیدار درباره مسائل ایران گفت وگو کرده اند که ظاهرا منظور از آن دارایی های بلوکه شده ایران در بانک های کره ای تحت تحریم های آمریکا بوده است. همچنین معاون وزیر امور خارجه کره وعده داد از مذاکرات هسته ای واشنگتن با ایران و قدرت های جهانی در راستای احیای توافق هسته ای حمایت کند.

این سومین دیدار شرمن و چوی بوده است.

اخیرا، رابرت مالی کننده ویژه آمریکا در امور ایران نیز با چوی درباره ایران گفت وگو داشته است.

وزارت امور خارجه کره جنوبی در این باره اعلام کرده بود، آن ها گفت وگویی تلفنی درباره ایران داشته اند و درباره تلاش های ادامه دار درباره ازسرگیری مذاکرات احیای توافق هسته ای با ایران مصاحبه کرده اند.

طبق اعلام وزارت خارجه کره، مالی آخرین تحولات پیرامون این مذاکرات را با این مقام کره ای در میان گذاشته و چوی نیز آمادگی سئول برای حمایت از تلاش های دیپلماتیک را ابراز کرده بود.

با وجود این که کره جنوبی عضو توافق هسته ای نیست، با توجه به بلوکه بودن پول های ایران در بانک های این کشور به بهانه تحریم های آمریکا، سئول و واشنگتن معمولا درباره موضوع ایران تعامل می کنند.

حدود 7 میلیارد دلار از دارایی ایران تحت تحریم های آمریکا که پس از خروج یک جانبه این کشور از توافق هسته ای در سال 2018 اعمال شدند، در بانک های کره جنوبی بلوکه شده است.

ایران بارها خواستار آزادشدن پول های خود شده است اما مقامات سئول هربار به بهانه ای از این موضوع سر باز می زنند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 دی 1400 بروزرسانی: 1 دی 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1885

به "گفت وگوی دو مقام آمریکا و کره جنوبی درباره دارایی های بلوکه شده ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی دو مقام آمریکا و کره جنوبی درباره دارایی های بلوکه شده ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید