کامبوج ساختمان ساخت آمریکا در پایگاه دریایی خود را منهدم کرد

به گزارش ایران 20 دانلود، بر اساس تصاویری که یک اندیشکده آمریکایی منتشر کرد، کامبوج یک ساختمان ساخت آمریکا در بزرگترین پایگاه نیروی دریایی را منهدم نموده که این باعث افزایش نگرانی در واشنگتن بابت دسترسی چین به پایگاه های نظامی در کامبوج است.

کامبوج ساختمان ساخت آمریکا در پایگاه دریایی خود را منهدم کرد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، مرکز مطالعات استراتژیک و بین الملل تصاویری را منتشر کرد که نشان می دهد دولت کامبوج ماه گذشته میلادی یک ساختمان که آمریکا در پایگاه نیروی دریایی ریم ساخته، منهدم نموده است.

سال گذشته میلادی، پنتاگون از کامبوج خواسته بود تا شرح دهد چرا پیشنهاد تعمیر این پایگاه را رد نموده و اظهار داشت این تصمیم حدس ها درباره برنامه های احتاقتصادی برای میزبانی ارتش چین را افزایش داده است.

پنتاگون روز آدینه با ابراز نگرانی از گزارش هایی که از تخریب این ساختمان در این پایگاه نیروی دریایی کامبوج حکایت دارد، از دولت کامبوج خواسته تا در این باره شرح دهد.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای اظهار داشت: ما نگران هستیم که تخریب این بنا ممکن است به برنامه های دولت کامبوج برای میزبانی تجهیزات نظامی ارتش آزادی بخش خلق چین و پرسنل آن در پایگاه نیروی دریایی ریم مرتبط باشد.

دولت کامبوج با رد این گزارش که چین به توافقی محرمانه با کامبوج برای انتقال و نصب تجهیزات نظامی اش در این پایگاه دست پیدا نموده، گفت: میزبانی از نیروهای خارجی برخلاف قانون اساسی کشور است.

این پایگاه در شهر بندری سیهانوکویل، مرکز منطقه اقتصادی ویژه تحت کنترل چین واقع شده است. کامبوج یکی از نزدیک ترین متحدان چین در جنوب شرق آسیاست و میلیاردها دلار از این کشور یاری اقتصادی دریافت نموده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1238

به "کامبوج ساختمان ساخت آمریکا در پایگاه دریایی خود را منهدم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کامبوج ساختمان ساخت آمریکا در پایگاه دریایی خود را منهدم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید