نظرات آمریکایی ها درباره ایران در کتاب جنگ خوب است

به گزارش ایران 20 دانلود، کتاب جنگ خوب است نظر های آمریکایی ها را درباره خودشان و ایران روایت می کنند.

نظرات آمریکایی ها درباره ایران در کتاب جنگ خوب است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران ، مدتی است نام آمریکا بیش از قبل در خبر ها شنیده می شود؛ به بهانه انتخابات و تحلیل های شبانه روزی رفتن و ماندن ترامپ و آمدن جو بایدن! حالا که تنور بحث آمریکا داغ است، کتاب جنگ خوب است را بخوانید و ببینید آمریکایی ها درباره ایران و خودشان چه تحلیلی دارند.

قرار است در این کتاب، خیلی چیز ها بخوانید و سر از ماجرا هایی در بیاورید که حتما تعجب می کنید. چرا؟ چون تا امروز کسی درباره این مسائل حرفی نزده، تحلیلی ارایه نکرده و به نظر می رسد حتی تصمیم گیران دستگاه دیپلماسی کشورمان هم بی خبر باشند، چه رسد به این که من و شما را در جریان بگذارند!

در کتاب جنگ خوب است مصاحبه مدیران و مشاوران امنیتی-اطلاعاتی و مسئولان سیاست خارجی آمریکا را می خوانید و با تعریف جدیدی از عبارت امنیت ملی در آمریکا آشنا می شوید. در این کتاب از زبان دولت مردان آمریکایی می شنوید که اولویت های سیاست خارجی آمریکا چیست و چه طور با یک استراتژی بی سرو صدا و نرم، مهره های اصلی سیاست و دفاعی کشورشان را از میان سران امنیتی این کشور انتخاب می کنند. با خواندن این مصاحبه ها متوجه می شوید که اتفاقا دولتمردان آمریکایی ابایی ندارند از این که بگویند من سرهنگم، نه حقوق دان!

روحانی میانه رو نیست، یک جنگ طلبِ باهوش است، ایران قدرت مندترین کشور منطقه است باورتان می شود این جمله ها را سیاست مداران آمریکایی گفته باشند؟ کتاب پر است از این اظهار نظر ها و اعتراف های صریح.

رییس سابق آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا یا همان جایی که به سازمان سیا معروف است، با افراد موثر در سیاست خارجی و تحلیل گران عرصه بین الملل، گفت وگو کرده اند و با کم ترین ملاحظه و سانسور درباره رویکرد آمریکا در مساله سیاست خارجی، به خصوص خاورمیانه، این مصاحبه ها را منتشر کرده است. میزبان و پرسش گر این گفت وگو ها مایکل مورل تحلیل گر اطلاعاتی آمریکاست. او در سال های گذشته به عنوان قائم مقام آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا و دو بار به عنوان سرپرست سازمان سیا کار کرده است.

مایکل مورل سراغ خیلی ها رفته، ولی برای ترجمه و گردآوری این کتاب، مصاحبه کسانی را انتخاب کرده که تخصص و کارشان به نوعی به ایران مربوط می شود. بعضی از این مقامات امنیتی یا سیاسی به قدری درست و دقیق ایران را تحلیل می کنند که اگر بگوییم ما را بیشتر از خودمان می شناسند، اغراق نکرده ایم. معیار دیگر برای انتخاب گفت وگو، معرفی آمریکا از زبان خودشان است.

کتاب را بخوانید و ببینید آمریکایی ها چه دیدگاه و برنامه هایی درباره قدرت ایران در منطقه، انرژی هسته ای، مسائل ایران و عربستان، داعش و تروریسم، برجام و نیروی قدس دارند. ببینید چه طور افکار عمومی را اقناع می کنند. ببینید از ماموران و جاسوسان سازمان سیا چه فرشته های مهربانی در افکار عمومی ساخته اند و... . خیلی خبرهاست؛ بخوانید و بدانید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1354

به "نظرات آمریکایی ها درباره ایران در کتاب جنگ خوب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظرات آمریکایی ها درباره ایران در کتاب جنگ خوب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید