ناقلان خاموش؛ عامل نیمی از موارد انتقال بیماری کرونا

به گزارش ایران 20 دانلود، نتایج یک بررسی نشان داد: حداقل نیمی از موارد انتقال بیماری کووید 19 در جهان توسط افراد آلوده به کروناویروس که علائمی از بیماری در آنان وجود ندارد، اجرا شده است.

ناقلان خاموش؛ عامل نیمی از موارد انتقال بیماری کرونا

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، در این بررسی آمده است: حداقل نیمی از موارد انتقال بیماری کووید 19 در سطح جهان ممکن است توسط ناقلان خاموش بیماری اجرا شده باشد که ناآگاهانه ویروس را به دیگران منتقل کرده اند.

نتایج این بررسی تاکید کننده اهمیت اقدامات ضروری در حوزه سلامت عمومی از قبیل رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی دست ها حتی در افرادی که احساس کسالت ندارند، است تا از گسترش ویروس جلوگیری شود.

محققان آمریکایی اظهار داشتند: برای کنترل همه گیری باید گسترش خاموش همه گیری را که از طریق ناقلان خاموش انجام می شود، مورد توجه قرار داد.

در این بررسی محققان به مطالعه 10 تحقیق پرداختند که برآوردهای آنان بر اساس اطلاعات هزاران مورد ابتلا در سطح جهان از زمان شروع شیوع کروناویروس تا ماه جولای است.

محققان اظهار داشتند: پس از در نظر دریافت چندین فاکتور از جمله مدت زمان لازم برای انتقال ویروس از فرد آلوده، حداقل 50 درصد از موارد جدید ابتلا به بیماری کووید 19 در جهان ممکن است از قرار دریافت افراد در معرض ناقلان خاموش بیماری ناشی شده باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1421

به "ناقلان خاموش؛ عامل نیمی از موارد انتقال بیماری کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناقلان خاموش؛ عامل نیمی از موارد انتقال بیماری کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید