میانمار 19 نفر را در ارتباط با کشته شدن یک افسر ارتش به اعدام محکوم کرد

به گزارش ایران 20 دانلود، دادگاهی در میانمار 19 نفر را به خاطر کشته شدن یک افسر ارتش در جریان اعتراضات ضد کودتا در این کشور به اعدام محکوم کرد.

میانمار 19 نفر را در ارتباط با کشته شدن یک افسر ارتش به اعدام محکوم کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تلویزیون میانمار وابسته به ارتش این کشور آدینه شب گزارش داد که دادگاهی در این کشور 19 نفر را در ارتباط با کشته شدن یکی از افسران نظامی ارتش به اعدام محکوم نموده است.

براساس گزارش خبرگزاری کیودو، این اولین حکم اعدام تحت حکومت نظامیان میانمار بعد از کوتای فوریه در این کشور است.

براساس گزارش شبکه MRTV، در روز 27 مارس گذشته 19 نفر در شهرستان اوکالپا در یانگون، دو نفر را ربوده و آنها را مورد شکنجه قرار دادند.

براساس گزارشها، از این نوزده نفر دو نفرشان در بازداشت و بقیه آنها فراری هستند و به صورت غیابی محاکمه شده اند.

در همین روز که خونین ترین روز اعتراضات به کودتای نظامیان علیه دولت قانونی میانمار بود بیش از یکصد معترض در سراسر میانمار به دست نیروهای امنیتی کشته شدند.

کیودو نوشت، علیرغم سرکوب گسترده معترضان، ارتش میانمار هنوز نتوانسته آتش اعتراضات مردمی را خاموش کند. با این حال ارتش روز آدینه گفته که این اعتراضات رو به کاهش است چرا که مردم دنبال صلح هستند و انتخابات بعدی در یک بازه 2 ساله برگزار خواهد شد.

انجمن یاری به زندانیان سیاسی در میانمار که اوضاع را در این کشور رصد می نماید اعلام نموده است که از اول آغاز اعتراضات به کودتای میانمار تا به امروز 618 نفر کشته شده اند.

ارتش میانمار اول فوریه (13 بهمن) به بهانه تقلب در انتخابات در این کشور، آنگ سان سوچی و دیگر مقام های ارشد دولت را بازداشت کرد و خود قدرت را در اختیار گرفت. از زمان وقوع کودتای ارتش، مردم میانمار در شهرهای مختلف دست به اعتراض زده و خواهان آزادی مقامات دولت سابق این کشور و کنار رفتن نظامیان هستند.

حزب اتحادیه ملی دموکراسی به رهبری سوچی در 23 آبان ماه با کسب 83 درصد از آراء در انتخابات پارلمانی پیروز شده بود. گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در میانمار، نظامیانِ کودتاچی در این کشور را به ارتکاب جنایت علیه بشریت متهم نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1585

به "میانمار 19 نفر را در ارتباط با کشته شدن یک افسر ارتش به اعدام محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میانمار 19 نفر را در ارتباط با کشته شدن یک افسر ارتش به اعدام محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید