آخرین خبر از تحولات در زمینه برجام

به گزارش ایران 20 دانلود، خبرنگاران : وزرای خارجه اروپا در نشست خود در ژنو آخرین تحولات منطقه و دنیا از جمله برجام و اوضاع افغانستان را آنالیز می نمایند.

آخرین خبر از تحولات در زمینه برجام

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، وزرای خارجه اروپا قرار است فردا دوشنبه در شهر ژنو درباره آخرین تحولات در زمینه برجام و موضوعات دیگر جلسه ای برگزار نمایند.

روزنامه سایپرس میل یکشنبه نوشت که وزرای خارجه اتحادیه تروپا فردا دوشنبه در شهر ژنو در سوئیس گرد هم می آیند تا در زمینه موضوعات مهم منطقه و دنیا از جمله برجام رایزنی نمایند.

قرار است جوزپ بورل رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا به وزرای خارجه این اتحادیه را درباره آخرین تحولات در زمینه مذاکرات هسته ای در وین، تحولات افغانستان، روابط اروپا با روسیه و شرایط در لبنان توضیحاتی ارائه دهد.

دور جدید رایزنی ها در وین در چارچوب کمیسیون مشترک برجام که از روز آدینه 17 اردیبهشت ماه در پایتخت اتریش شروع شد، طی دو روز گذشته (دیروز و امروز) کماکان ادامه دارد. در نشست روز آدینه طرفین تأکید کردند که فرایند گفت وگوها سرعت یابد و بر همین اساس دیروز و امروز (شنبه و یکشنبه) رایزنی ها بین هیأت های ایران و گروه 1+4 به صورت مستمر و فشرده ادامه دارد.

در همین خصوص ملاقاتهایی بین سید عباس عراقچی رئیس هیأت ایرانی و سایر روسای هیأت ها از جمله چند ملاقات با انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس خارجی اتحادیه اروپا صورت گرفته است. اتحادیه اروپا چندی قبل اظهار داشت که گفت وگوها در وین، پایتخت اتریش با هدف احیای توافق هسته ای ایران با ریاست انریکه مورا مدیر سیاسی اتحادیه اروپا از سر گرفته می گردد.

اتحادیه اروپا در بیانیه خود اظهار داشت: شرکت نمایندگان در این نشست به بحث در خصوص بازگشت احتمالی ایالات متحده به توافق و چگونگی اطمینان از اجرای کامل توافق ادامه خواهند داد.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین که ریاست هیأت این کشور در گفت وگوهای برجامی را برعهده دارد، روز شنبه به توییتی از معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به عنوان نماینده بروکسل در مذاکرات وین حاضر شده درباره عدم وجود ضرب الاجل در گفت وگوها واکنش نشان داد.

وی در توییتی نوشت: کاملاً درست است، انریکه عزیز. ضرب الاجلی وجود ندارد اما تاریخ هدف 21 مه (31 اردیبهشت) وجود دارد. البته که می توانیم بعد از این تاریخ هم گفت وگوها را ادامه دهیم اما در آنصورت تردیدها و مخاطرات بیشتر خواهد بود. خوب است که همه مشارکت نمایندگان در گفت و گوهای وین این موضوع را درک نمایند.

دولت جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده گفته میخواهد آمریکا را به توافق هسته ای برجام که دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق این کشور اردیبهشت ماه سال 1397 از آن خارج شد، بازگرداند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1638

به "آخرین خبر از تحولات در زمینه برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبر از تحولات در زمینه برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید