موج بارش های اردیبهشتی ، برف و یخبندان

به گزارش ایران 20 دانلود، معاون عمرانی وزیر کشور با یادآوری آغاز موج جدید بارش ها که همراه با برف و یخبندان خواهد بود، بر ضرورت توجه های پیشگیرانه نسبت به بارندگی های ابتدای اردیبهشت ماه تاکید کرد.

موج بارش های اردیبهشتی ، برف و یخبندان

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد، با اشاره به آغاز موج جدید بارش ها در برخی مناطق کشور به ویژه مناطق شمالی و غربی کشور تا 6 اردیبهشت گفت: بر اساس پیش بینی های اجرا شده این بارش ها می تواند در ارتفاعات به صورت برف بوده و باعث ایجاد کاهش دمای هوا تا منفی 4 درجه شود که ضرورت دارد نسبت به حفاظت از محصولات کشاورزی و زراعی تمهیدات ویژه اندیشیده شود.

معاون عمرانی وزیر کشور با تاکید براین که کاهش دمای هوا و بارش برف و باران می تواند منجر به ایجاد یخبندان در سطح جاده ها شود، شرح داد: هموطنان حتی الامکان از سفرهای غیرضرور در استان های شمالی و غربی پرهیز کنند و اجازه دهند مسیرهای مواصلاتی به مناطق سیل زده حتی الامکان برای تردد عوامل امدادی، بازسازی و نوسازی بدون مشکل باشد.

دبیر کمیته بازسازی و نوسازی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده همچنین از دستگاه های اجرایی در بازسازی مناطق سیل زده خواست تا با درنظر دریافت پیش بینی های هواشناسی در مناطق مذکور نسبت به مراقبت از عدم آسیب رسیدن به مصالح و پیشگیری و مقاوم سازی واحدهای در دست مرمت و احداث دقت لازم را اعمال کنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 173

به "موج بارش های اردیبهشتی ، برف و یخبندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج بارش های اردیبهشتی ، برف و یخبندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید