مطالعات درباره ضرورت دز چهارم واکسن هنوز بی پاسخ است

به گزارش ایران 20 دانلود، وزیر بهداشت، با اشاره به سویه امیکرون کرونا، گفت: اعتقاد همه دانشمندان بر این است که برای اطمینان از عدم ابتلا افراد به این سویه باید هر سه دز واکسن تزریق گردد، اما اینکه آیا به دز چهارم احتیاجی هست یا خیر، هنوز مطالعات در این راستا پاسخی ندارد. فعلا دز سوم می تواند حدود 80 درصد از مرگ و میر افراد یا ابتلای آن ها به بیماری شدید جلوگیری کند.

مطالعات درباره ضرورت دز چهارم واکسن هنوز بی پاسخ است

به گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاورد ها و توانمندی های جهاد دانشگاهی 1400 که در محل دائمی نمایشگاه های بوستان تبادل نظر برگزار گردید، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروزه تحولی در درمان بیماری ها ایجاد شده است. ما عادت داریم درمان بیماری ها را به وسیله دارو انجام دهیم و دومین تجارت جهان دارو است. شرکت های دارویی خیلی دوست ندارند از روش های دیگری استفاده نمایند، ولی جهان ناچار است به روش های نو روی آورد و خوشبختانه کشور ما در این روش ها پیشتاز بوده است.

وی با اشاره به تاسیس مرکز رویان در دهه هفتاد به عنتوان یکی از زیرمجموعه های جهاد دانشگاهی و استفاده از سلول های بنیادی در درمان، ادامه داد: امروزه این روش به طور کامل در قسمت های مختلف در حال استفاده است. بازدید ما از این مرکز باعث شد آن چیز هایی در رابطه با سلول های بنیادی و روش های نوین برای تشخیص و درمان سرطان و روش های غیر دارویی بسیار پیشرفته در فکر بود را ببینیم. بسیار پیشرفت های خوبی در رابطه با مسائل ژنتیکی اجرا شده است.

وزیر بهداشت نمایشگاه توانمندی ها و دستاورد های جهاد دانشگاهی را بسیار خوب ارزیابی کرد و با بیان اینکه وزارت بهداشت از این دستاورد ها حمایت خواهد نمود این خبر را داد که وزارت بهداشت حتما از این دستاورد ها حمایت و قرارداد هایی را با جهاد دانشگاهی خواهد بست.

عین اللهی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اهمیت گیاهان دارویی در درمان بیماری ها، توضیح داد: کشورمان از این نظر شرایط خوبی دارد و ما مرجع بسیاری از گیاهان دارویی در جهان هستیم. کشت و استفاده از این دارو ها مهم است. جهاد دانشگاهی کار های خوبی در این راستا انجام داده و ما باید این دانشمندان را بیشتر تشویق کنیم و کار های مشترکی در این راستا انجام دهیم و می توانیم در آینده جزء کشور های پیرو این امر باشیم.

وزیر بهداشت در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به سویه امیکرون کرونا، توضیح داد: خوشبختانه در کشور ما 88 درصد مردم یک دز تزریق را انجام و حدود 78 درصد دز کامل و بالغ بر هفت میلیون نفر نیز سه دز واکسن را زده اند و این آمار خوبی است.

وی ادامه داد: انتشار امیکرون سریع و مانند سرماخوردگی است، اما مرگ و میر آن خوشبختانه بالا نیست. در این میان استفاده از ماسک و واکسیناسیون حائز اهمیت است.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه توانمندی ها و دستاورد های جهاددانشگاهی 1400 از پنجم دی ماه امسال شروع و تا نهم همین ماه در مرکز نمایشگاهی بوستان گفت وگوی تهران دایر است.

منبع: فرارو
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1953

به "مطالعات درباره ضرورت دز چهارم واکسن هنوز بی پاسخ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطالعات درباره ضرورت دز چهارم واکسن هنوز بی پاسخ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید