محتکران کالا شناسایی و مورد برخورد قانونی قرار گیرند

به گزارش ایران 20 دانلود، ایوب درویشی روز شنبه در جلسه اعضای ستاد تنظیم بازار اظهار کرد: تزریق کالا و نظارت مهمترین راهکار کنترل تثبیت قیمت کالا در بازار است.

محتکران کالا شناسایی و مورد برخورد قانونی قرار گیرند

وی ادامه داد: اکنون قیمت انواع کالا و خدمات در جامعه افزایش یافته است و باید با افزایش قیمت ها با برخوردهای جدی مخالفت شود.

وی افزود: مهمترین کار در تنظیم بازار کنترل قیمت ها است و با اجرای راهکارهای جایگزین و تزریق کالا به بازار نسبت به پایین آوردن قیمت ها باید اقدام شود.

درویشی گفت: با وجود انجام نظارت ها و اجرای راه های جایگزین این اقدامات تأثیرگذاری لازم را بر بازار نداشته و بازار در حال خود تنظیمی است و ما نظاره گر افزایش قیمت ها هستیم و باید برخورد قاطع با این افزایش قیمت ها انجام شود زیرا تداوم آن موجب نارضایتی و فشار اقتصادی بر مردم می شود.

رئیس ستاد تنظیم بازار استان افزود: قیمت کالاها در مراحل مختلف تولید، حمل و نقل، عرضه بازار، عمده فروشی و خرده فروشی کاملا مشخص است پس باید مرحله گرانی قیمت کالا را مشخص کنیم و با آن برخورد قانونی انجام دهیم.

وی با اشاره به احتکار کالا در ایلام و دامن زدن به نبود کالاها در بازار و ایجاد گرانی بیشتر گفت: باید با احتکار، اختفا و عدم عرضه کالا در استان با توجه به وجود قوانین مشخص و واضع برخورد قانونی و جدی با آن صورت گیرد.

وی تاکید کرد: در این شرایط اقتصادی نیازمند ایجاد ثبات قیمت و آرامش در بازار هستیم که باید همکاری بیشتر میان سازمان صنعت، معدن و تجارت، بازرسی، تعزیرات و ...صورت گیرد تا فضای جامعه با گران کالاها ملتهب نشود.

مرغ یخ زده برای کاهش قیمت وارد بازار شود

درویشی خواستار تعیین تکلیف وضعیت کشتارگاه ایلام و انجام توافقات فعالیت کشتارگاه شد و گفت: با توجه به وضعیت استان و گرانی مرغ در استان در بازرسی های مشترک از اصناف استفاده شود زیرا اکنون قیمت مرغ از استانهای همجوار بیشتر است که باید مرغ یخ زده برای تثبیت قیمت و کاهش قیمت وارد بازار شود.

وی ادامه داد: جلسه ای با نمایندگان اصناف و اتاق و مدیرکل بازرسی انجام شود تا وضعیت کنونی هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود، ما به دنبال مچ گیری نیستیم بلکه به دنبال پیشگیری هستیم و برای احتکار، کم فروشی، اختفا و عدم عرضه کالا و دامن زدن به تشنج بازار باید راهکارهای مناسب در پیش گیریم.

وی همچنین افزایش قیمت سیمان را غیر قانونی اعلام کرد و گفت: تا زمانی که دولت رسما افزایش قیمت را اعلام نکرده باید با گرانی سیمان برخورد شود.

درویشی گفت: بازار میوه بسیار مهم است و باید تاکنون بازار میوه مرکز استان ساماندهی می شد و هیچ کجا بازار میوه در ابتدایی ترین شکل خود وجود ندارد و برخوردها با عرضه کنندگان میوه باید جدی باشد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 25 مرداد 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 7

به "محتکران کالا شناسایی و مورد برخورد قانونی قرار گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محتکران کالا شناسایی و مورد برخورد قانونی قرار گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید