فیلم ، جزئیات پرداخت کمک های بلاعوض دولت در شرایط ویژه کرونا

به گزارش ایران 20 دانلود، رئیس سازمان برنامه و بودجه از کمک بلاعوض 200 تا 600 هزار تومانی خانوارهای کم بضاعت در چهار مرحله خبر داد که نخستین این کمک ها سه شنبه هفته جاری انجام می شود.

فیلم ، جزئیات پرداخت کمک های بلاعوض دولت در شرایط ویژه کرونا

محمدباقر نوبخت در گفت وگوی زنده تلویزیونی گفت: آنچه رئیس جمهوری به عنوان مصوبات اعلام کرد در دو بخش قابل بیان است که بخش نخست، مصوباتی بود که به موجب آنها به افرادی که مشاغل شان از کرونا آسیب دیده، مهلت داده خواهد شد.

وی بیان داشت: در این راستا 10 گروه از مشاغل تعریف شده و برای پرداخت مالیات، بیمه و اقساط بانکی شان مهلت داده می شود.

نوبخت ادامه داد: بخش دوم سخنان رئیس جمهوری، مبالغی است که باید به صورت بلاعوض پرداخت شود؛ مبالغی که از تعهدات مالی دولت بوده و توسط سازمان برنامه و بودجه پرداخت می شود.

وی گفت: از جمله این پرداختی ها، کمک بلاعوض به خانواده های کم درآمد و در حقیقت کم درآمدترین اقشار جامعه است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور توضیح داد: این کمک ها در چهار مرحله انجام می شود و به حدود سه میلیون نفر تعلق می گیرد و تصمیم بر آن شد که بسته به تعداد افراد خانوار، از 200 تا 600 هزار تومان تحت عنوان بسته حمایتی ویژه پرداخت شود و نخستین آن سه شنبه همین هفته پرداخت می شود.

وی ادامه داد: گروه دیگر، کارگران فصلی هستند که بین یک تا دو میلیون تومان در کارت یارانه و حمایت معیشتی شان شارژ می شود؛ این مبالغ نیز سه ماه تنفس داشته و پس از آن به صورت اقساطی از افراد کسر می شود؛ در این زمینه افراد نیازی به حضور در بانک یا آوردن وثیقه و ضامن ندارند و همین که تقاضا کنند پرداخت خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 873

به "فیلم ، جزئیات پرداخت کمک های بلاعوض دولت در شرایط ویژه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم ، جزئیات پرداخت کمک های بلاعوض دولت در شرایط ویژه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید