رتبه بندی معلمان طی روزهای آینده در شورای نگهبان نهایی می شود

به گزارش ایران 20 دانلود، تهران (پانا) - رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه 25 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای لایحه رتبه بندی در بودجه 1401 افزوده شده است گفت این لایحه طی دو سه روز آینده در شورای نگهبان نهایی می شود.

رتبه بندی معلمان طی روزهای آینده در شورای نگهبان نهایی می شود

علیرضا منادی سفیدان با حضور در برنامه به وقت ایران شبکه آموزش با بیان اینکه مجلس حساسیت زیادی نسبت به آموزش و پرورش دارد اظهار کرد: بحث سند تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش مهم است مهم ترین گام ما در مجلس تلاش و رایزنی با دولت قبلی بود که لایحه رتبه بندی روی کار آمد و با تصویب آن این لایحه اکنون در شورای نگهبان است و تا دو سه روز آینده نهایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه 25 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این لایحه در بودجه اضافه کرده شده است اضافه کرد: دانش آموزان صفر تا 6 سال را به آموزش و پرورش برگرداندیم سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک نیز در این راستا کمک کننده بوده است.

منادی ادامه داد: یک میلیون 200 هزار نفر و از طرفی 3 و نیم میلیون نفر محروم از تحصیل هستند 17 درصد دانش آموزان متوسطه دوم و 30 درصد دانش آموزان به توانمند سازی در برابر آسیب های اجتماعی نیاز دارند.

رتبه بندی معلمان از 31 شهریور 1400 اجرا می شود و تا پایان سال 1400 تمام معلمان باید رتبه بندی شوند 80 درصد هیات های ممیزه مقدمات رتبه بندی را آماده کردند تا این طرح اجرا شود

وی با بیان اینکه وزیر، آموزش و پرورش را در شرایطی تحویل گرفت که مسائل زیادی دارد اضافه کرد: برنامه های نوری یک برنامه خوب است که به مجلس ارائه شد. یکی از مهم ترین پایش های کمیسیون پایش برنامه های نوری است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خبر داد رتبه بندی معلمان از 31 شهریور 1400 اجرا می شود و تا پایان سال 1400 تمام معلمان باید رتبه بندی شوند 80 درصد هیات های ممیزه مقدمات رتبه بندی را آماده کردند تا این طرح اجرا شود.

جزئیات ساماندهی نیروی انسانی

منادی با تاکید بر ساماندهی نیروهای انسانی گفت: 17 هزار و 500 نفر از طریق آزمون جذب آموزش و پرورش شدند در آزمون دوم 12 هزار نفر دیگر وارد شدند از سال 91 به بعد تعداد قابل توجهی نیز وارد شدند. برای ساماندهی حق التدریس ها و آموزشیاران نهضت سوادآموزی 7 نوع طرح داشتیم؛ امروز در کمیسیون یک طرح را با دو ماده مدنظر داریم.

وی همچنین در ادامه اضافه داد: در بررسی های خود ماده مورد نظر به کمیته برگشته است تا مجدد بررسی صورت گیرد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه هیچ چیزی جای آموزش حضوری را نمی گیرد اظهار کرد: معلمان عادت به آموزش مجازی نداشتند کرونا این امکان را برایمان فراهم کرد تا عدالت آموزشی را ایجاد کنیم.

حضوری شدن مدارس و دانشگاه ها با لحاظ تمهیدات ستاد ملی مقابله با کرونا است و باید امیکرون را جدی بگیریم

منادی گفت: حضوری شدن مدارس و دانشگاه ها با لحاظ تمهیدات ستاد ملی مقابله با کرونا است و باید امیکرون را جدی بگیریم . با وجود مسائل و چالش ها با افتخار اعلام می کنیم جز 14 یا 15 امین کشور در حوزه دانش هستیم.

وی همچنین با اشاره به فعالیت موثر مدرسه تلویزیونی ایران در دوران کرونا تاکید کرد که در سال های آینده تعداد شرکت های دانش بنیان افزایش می یابد. کشوری در دنیا جلوتر است که آموزش قوی داشته باشد اما باید در بحث فرهنگ نیز حرکت موثر داشته باشیم .

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1978

به "رتبه بندی معلمان طی روزهای آینده در شورای نگهبان نهایی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رتبه بندی معلمان طی روزهای آینده در شورای نگهبان نهایی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید