فهرستی از سبزیجات مفید برای مبتلایان به انواع دیابت

به گزارش ایران 20 دانلود، برترین سبزیجات برای دیابتی ها شامل: سبزی های سبز برگ مانند کلم، بروکلی، کاهو، کلم بروسل، اسفناج، کیل، مارچوبه، لوبیا سبز، بادمجان، فلفل، کرفس، قارچ، حبوبات، مانند نخود، عدس و لوبیا، گوجه فرنگی، پیاز و خیار است.

فهرستی از سبزیجات مفید برای مبتلایان به انواع دیابت

دیابت یک بیماری پیچیده است که به انواع مختلف تقسیم می گردد: دیابت نوع 1 و دیابت نوع دو. هر دو مربوط به هورمون انسولین هستند که در پانکراس ساخته می گردد و مسئول یاری به بدن ما برای استفاده از گلوکز (قند) برای انرژی و تنظیم سطح قند خون است.

اما برای مبتلایان به دیابت چه سبزیجاتی مفید است، کدام سبزیجات باید محدود شوند و راه هایی که می توانید به راحتی سبزیجات بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانید، چیست.

بعلاوه با دو متخصص پزشکی توصیه های خود را برای یک رژیم غذایی پیروز دیابت ارائه و شرح داده اند که چرا رژیم غذایی برای مدیریت این بیماری حیاتی است.

متخصصان افراد مبتلا به دیابت را تشویق می نمایند تا یک رژیم غذایی عمدتاا گیاهی را در نظر بگیرند. دکتر طارق محمود می گوید: در حالی که آغاز یک رژیم گیاهخواری یک درمان مستقیم برای دیابت نیست، اما فواید زیادی برای سلامتی دارد و می تواند برای دیابتی ها مفید باشد.

رژیم غذایی در مدیریت دیابت بسیار مهم است، زیرا اندازه کربوهیدرات هایی که مصرف می کنید بیشترین تاثیر را بر سطح گلوکز خون شما دارد.

نمی توان نادیده گرفت که برای فردی که مبتلا به دیابت است چقدر مهم است که خود را در خصوص خطرات خوردن بعضی غذاها، به ویژه آن هایی که حاوی شکر مصنوعی هستند، مطلع کند.

مروری در مجله Nutrition نشان داد که یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات می تواند از افراد مبتلا به دیابت حمایت کند، زیرا یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات به طور قابل اعتمادی سطوح بالای گلوکز خون را کاهش می دهد و نشان داده شده است که احتیاج به دارو را کاهش می دهد یا از بین می برد.

یک قانون آسان برای به خاطر سپردن این است که سبزیجاتی که روی سطح زمین رشد می نمایند معمولاً کربوهیدرات کمی دارند و آن هایی که در زیر زمین رشد می نمایند کربوهیدرات بالایی دارند.

استثنائاتی مانند کدو حلوایی وجود دارد که روی زمین رشد می نماید، اما کربوهیدرات بسیار بالایی دارد. کدو های تابستانی کربوهیدرات کمتری دارند و جایگزین بهتری برای بیماران دیابتی هستند.

دکتر دبورا لی می گوید برترین سبزیجات برای دیابتی ها شامل: سبزی های سبز برگ مانند کلم، بروکلی، کاهو، کلم بروسل، اسفناج، کیل، مارچوبه، لوبیا سبز، بادمجان، فلفل، کرفس، قارچ، حبوبات، مانند نخود، عدس و لوبیا، گوجه فرنگی، پیاز و خیار است.

منبع: محیانیوز

منبع: فرادید
انتشار: 25 آذر 1401 بروزرسانی: 25 آذر 1401 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 2162

به "فهرستی از سبزیجات مفید برای مبتلایان به انواع دیابت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فهرستی از سبزیجات مفید برای مبتلایان به انواع دیابت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید