طرح نمایندگان برای تشکیل وزارت امور ایثارگران و رفاه اجتماعی

به گزارش ایران 20 دانلود، تهران (پانا) - عضو کمیسیون شوارها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از طرح نمایندگان برای تشکیل وزارت امور ایثارگران و رفاه اجتماعی در مجلس اطلاع داد.

طرح نمایندگان برای تشکیل وزارت امور ایثارگران و رفاه اجتماعی

به گزارش فارس، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تشکیل وزارت امور ایثارگران و رفاه اجتماعی در مجلس کلید خورد.

وی اضافه کرد: این طرح در پی ادغام سه سازمان بنیاد شهید، کمیته امداد و بهزیستی در یکدیگر است تا با تشکیل این سه نهاد حمایتی در یکدیگر کارها در این حوزه بهتر انجام گردد.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: با ادغام این نهادهای حمایتی و تشکیل وزارت امور ایثارگران و رفاه اجتماعی جلوی بسیاری از موازی کاری ها گرفته می گردد و ما شاهد خدمات رسانی بهتری به ایثارگران و اقشار نیازمند حمایت خواهیم بود.

ابوترابی اظهار داشت: از سوی دیگر تشکیل این وزارتخانه باعث می گردد که مجلس نیز بر امورات این بخش نظارت دقیق تری داشته باشد؛ چرا که مجلس می تواند به وسیله سؤال از وزیر و دیگر ابزارهای نظارتی پیگیر امور مربوط به این بخش باشد.

عضو کمیسیون شوارها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما نمونه مشابه این کار را در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری شاهد بودیم که تا زمانی که میراث فرهنگی به صورت سازمان اداره می شد، کمتر امکان نظارت بر آن از سوی مجلس وجود داشت، اما با تبدیل این سازمان به وزارتخانه شاهد نظارت دقیق تر مجلس بر عملکرد آن هستیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 فروردین 1401 بروزرسانی: 30 فروردین 1401 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 2003

به "طرح نمایندگان برای تشکیل وزارت امور ایثارگران و رفاه اجتماعی" امتیاز دهید

1 کاربر به "طرح نمایندگان برای تشکیل وزارت امور ایثارگران و رفاه اجتماعی" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح نمایندگان برای تشکیل وزارت امور ایثارگران و رفاه اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید