امیرعبداللهیان: حصول توافق با آژانس امکانپذیر است، بزودی نشستی برگزار و متن نهایی می گردد

به گزارش ایران 20 دانلود، وزیر امور خارجه گفت وگوی دیروزش با گروسی را صریح و نتیجه بخش خواند و گفت: درباره ادامه همکاری ها توافقات خوبی کردیم، ولی نهایی کردن متن احتیاج به کار بیشتر در خصوص چند واژه دارد و حصول توافق امکانپذیر است.

امیرعبداللهیان: حصول توافق با آژانس امکانپذیر است، بزودی نشستی برگزار و متن نهایی می گردد

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (چهارشنبه) در توئیتی با اشاره به دیدار دیروزش با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در توئیتی نوشت: در تهران با آقای گروسی گفت وگوهایی صمیمی، صریح و نتیجه بخش انجام شد.

وی اضافه کرد: در خصوص ادامه همکاری ها توافقات خوبی کردیم، اما نهایی کردن متن، احتیاج به کار بیشتر در خصوص چند واژه دارد.

رئیس دستگاه دیپلماسی با بیان این که حصول توافق امکانپذیر است، اعلام کرد: سیاسی کردن مسائل فنی غیرسازنده است.

وی گفت: قرار شد بزودی نشستی مشترک برگزار و متن نهایی گردد.

لازم به ذکر است بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی نیز با اشاره به سفر روز گذشته گروسی به تهران به خبرنگار گفت که ایران و آژانس درباره چگونگی پیگیری موضوعات مورد علاقه به توافقات کلی رسیدند و توافق کردند که به رایزنی های خود برای تکمیل چارچوب و جزییات تداوم همکاری ها ادامه دهند. (اینجا بخوانید)

حسین امیرعبداللهیان (+) بعلاوه امروز در گفت وگوی مجازی با وانگ یی وزیر خارجه چین درباره گفت وگویش با گروسی بیان کرد: توافق اصولی برای حل مسائل فنی با آژانس در این سفر حاصل شده و پیگیر صدور بیانیه مشترک در اولین فرصت ممکن هستیم.

به گزارش فارس، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دیروز (سه شنبه) دوم آذر ماه برای دومین بار ظرف حدود دو ماه و نیم گذشته به تهران سفر کرد و ضمن دیدار با محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی برای نخستین بار با حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه نیز دیدار کرد.

امیرعبداللهیان در دیدار دیروز گروسی بر اراده جدی جمهوری اسلامی ایران برای تعامل سازنده با آژانس در چارچوب موافقتنامه پادمان تاکید و ابراز امیدواری کرد در سفر مدیرکل آژانس اعتماد متقابل و همکاری های طرفین بیش از پیش تقویت گردد. وزیر امور خارجه بعلاوه بر اهمیت کار فنی، حرفه ای و بیطرفانه آژانس و ضرورت بی اعتنایی به فشارهای سیاسی خارجی تاکید نمود. (جزییات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1899

به "امیرعبداللهیان: حصول توافق با آژانس امکانپذیر است، بزودی نشستی برگزار و متن نهایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیرعبداللهیان: حصول توافق با آژانس امکانپذیر است، بزودی نشستی برگزار و متن نهایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید