رقابت هوش مصنوعی با انسان در تشخیص کرونا

به گزارش ایران 20 دانلود، پژوهشگران کانادایی، یک فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع نموده اند که می تواند کووید-19 را با دقتی مشابه دقت متخصصان انسان تشخیص دهد.

رقابت هوش مصنوعی با انسان در تشخیص کرونا

فناوری هوش مصنوعی که پژوهشگران دانشگاه واترلو(UWaterloo) کانادا ابداع نموده اند، می تواند شدت کووید-19 را با دقت امیدوارکننده ای ارزیابی کند.

پژوهشگران در این پروژه که با همکاری یک شرکت کانادایی موسوم به DarwinAI صورت گرفته است، طوری هوش مصنوعی را آموزش دادند که بتواند میزان عفونت ریه بیماران مبتلا به کووید-19 را براساس تصاویر اشعه ایکس قفسه سینه تشخیص دهد. سپس، نمرات هوش مصنوعی با نمرات متخصصان رادیولوژی در ارزیابی همان تصاویر مقایسه شد. پیش بینی های هوش مصنوعی با نمرات متخصصان انسانی، هم خوانی خوبی داشت.

الکساندر وانگ(Alexander Wong)، از بنیانگذاران شرکت DarwinAI گفت: شاید این فناوری به ابزار مهمی برای پزشکان تبدیل گردد و به آنها در درمان بیماران یاری کند.

وی اضافه کرد: ارزیابی شدت بیماری در افراد مبتلا به کووید-19، گام مهمی برای مشخص کردن بهترین اقدام در مراقبت و درمان اعم از پذیرش بیمار در بخش مراقبت های ویژه، اکسیژن درمانی یا استفاده از ونتیلاتور به شمار می رود.

وانگ ادامه داد: نتایج امیدوارکننده این پژوهش نشان می دهند که هوش مصنوعی، پتانسیل بالایی دارد که به کادر درمان در تصمیم گیری و بهبود کارآیی بالینی یاری کند.

این پژوهش، در مجله Scientific Reports به چاپ رسید.،ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1676

به "رقابت هوش مصنوعی با انسان در تشخیص کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت هوش مصنوعی با انسان در تشخیص کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید