رشد مالی چین به کمترین رقم در 24 سال گذشته رسید

به گزارش ایران 20 دانلود، خبرنگاران: رشد مالی چین در سال 2014 به 7.4 درصد رسید که کمترین رشد مالی این کشور طی 24 سال گذشته محسوب می گردد.

رشد مالی چین به کمترین رقم در 24 سال گذشته رسید

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، در حالی که کاهش رونق در بازار املاک چین، بر تقاضا سایه افکنده و انتظار می رود سال جاری عملکرد حتی ضعیفتری داشته باشد، اقتصاد این کشور در سال 2014، ضعیف ترین نرخ رشد را در طی 24 سال گذشته تجربه کرد.

اما تحلیلگران گفتند، اگر دولت و بانک مرکزی چین معتقد باشند که فشار بر دومین اقتصاد بزرگ دنیا در حال کاهش یافتن است، عملکرد اندکی بهتر از حد انتظار اقتصاد این کشور در سه ماهه پایانی 2014 احتمالا می تواند واکنش پکن به این آمار منفی را تعدیل نماید.

بر اساس آمارهای رسمی که روز سه شنبه منتشر شد، اقتصاد چین در سال 2014، رشدی 7.4 درصدی را تجربه کرد، که یک دهم درصد کمتر از هدفگذاری رسمی 7.5 درصدی این کشور و ضعیف ترین نرخ رشد از سال 1990 تاکنون بود. رشد مالی چین در سال 2013 میلادی، 7.7 درصد بود.

رشد مالی چین در سه ماهه پایانی سال گذشته، به 7.3 درصد رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن تغییری نداشت، اما اندکی بهتر از پیش بینی های قبلی بود، هرچند که نسبت به سه ماهه قبلی کاهش نشان می داد.

تعداد معدودی از تحلیلگران انتظار داشتند که اقتصاد چین به هدفگذاری رشد 7.5 درصدی خود نائل گردد، اما از یک جهت هم، عملکرد اقتصاد چین، بهتر از پیش بینی ها بود.

مجموعه اقدامات حمایتی دولت چین در طی یک سال گذشته، بدون اینکه موجب افزایش شدید کوه بدهی های این کشور گردد، موجب برطرف نگرانی ها از کاهش شدیدتر رشد اقتصاد چین شده است.

اندرو پولک، اقتصاددان در این باره گفت: این بهترین نرسیدن به هدفگذاری مشخص شده بود...دولت می گوید، ما به هدفگذاری مشخص شده نرسیدیم، ما آن را از دست دادیم و مسئله ای هم نداریم.

اما پولک اضافه کرد، این رقم را سخت می توان با علائم نگران کننده تر مشاهده شده از سایر نقاط اقتصاد چین وفق داد.

بازار ضعیف املاک و هزینه بالای تامین سرمایه همچنان ریسک های اساسی فراروی اقتصاد چین در سال 2015 است.

78

منبع: تسنیم
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 520

به "رشد مالی چین به کمترین رقم در 24 سال گذشته رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد مالی چین به کمترین رقم در 24 سال گذشته رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید