دعوت دولت صربستان از رئیس جمهور ایران برای سفر به بلگراد

به گزارش ایران 20 دانلود، وزیر امور خارجه صربستان در گفتگوی تلفنی با همتای ایرانی خود دعوت رئیس جمهور کشورش از رئیس جمهوری اسلامی ایران برای سفر به این کشور را اظهار داشت و از وزیر امور خارجه کشورمان هم برای شرکت در اجلاس عدم تعهد در بلگراد دعوت به عمل آورد.

دعوت دولت صربستان از رئیس جمهور ایران برای سفر به بلگراد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در گفتگوی تلفنی نیکلا سلاکوویچ وزیر امور خارجه صربستان با حسین امیرعبداللهیان موضوعات مورد علاقه دوکشور مورد گفتگو گفتگو نهاده شد.

وزیر امور خارجه صربستان با تبریک شروع به کار وزیر امور خارجه کشورمان و قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تمامیت ارضی صربستان، دعوت رئیس جمهور صربستان از رئیس جمهور اسلامی ایران برای سفر به این کشور را اعلام نمود.

نیکلا سلاکوویچ بعلاوه از امیر عبداللهیان برای شرکت در اجلاس عدم تعهد در بلگراد دعوت به عمل آورد.

امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان هم در این گفتگوی تلفنی با تشکر از ارسال محموله واکسن اهدایی از سوی صربستان و ابراز امیدواری برای تقویت همکاری در این حوزه، بر موضع قطعی ایران در حمایت از تمامیت ارضی صربستان تاکید نمود.

وزیر امور خارجه کشورمان بعلاوه ابراز امیدواری کرد ملاقات دو رئیس جمهور درمحدوده زمانی نزدیکی در تهران یا بلگراد و برای امضاء اسناد مختلف آماده شده میان دو طرف محقق گردد.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و صربستان در مورد برنامه ریزی برای برگزاری کمیسیون مشترک همکاری های دوکشور هم توافق کردند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1771

به "دعوت دولت صربستان از رئیس جمهور ایران برای سفر به بلگراد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت دولت صربستان از رئیس جمهور ایران برای سفر به بلگراد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید