خبرنگاران پاسخ دبیر ستاد حقوق بشر به گستاخی اروپایی ها

به گزارش ایران 20 دانلود، تهران - خبرنگاران - معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر گفت: اگر ساز و کار تحریم ناقضان حقوق مردم ایران اجرایی گردد، بعضی دولتهای اروپایی از رسمیت می افتند.

خبرنگاران پاسخ دبیر ستاد حقوق بشر به گستاخی اروپایی ها

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان بهار 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران از ستاد حقوق بشر، علی باقری کنی، عصر آدینه با اشاره به قطعنامه روز گذشته(پنجشنبه) مجلس اروپا درباره شرایط حقوق بشر در ایران گفت: کسانی که از دسترسی بچه ها معصوم به دارو جلوگیری می نمایند، صلاحیت سخن گفتن درباره حقوق حیوانات را هم ندارند.

وی با اشاره به کوشش هدفمند کشورهای اروپایی برای عدم دسترسی بچه ها بیمار ایرانی به دارو، اضافه کرد: اکنون اروپایی ها در صندلی اتهام قتل ده ها کودک بیمار ایرانی قرار دارند، لذا صلاحیت نشستن در صندلی مدعی حقوق بشر را ندارند.

باقری کنی با اشاره به درخواست این قطعنامه برای اجرای ساز و کار تحریم علیه ناقضان حقوق بشر مردم ایران، توضیح داد: اگر ساز و کار تحریم علیه ناقضان حقوق مردم ایران در کشورهای اروپایی اجرا گردد، بعضی دولت ها در اروپا از رسمیت می افتند، چراکه بسیاری از مقام های اروپایی با اعمال تحریم های غیرقانونی و ظالمانه علیه ملت ایران، نقش مؤثری در نقض حقوق مردم ایران از جمله حق حیات، حق سلامت، حق آموزشم، حق اشتغال و حق بر توسعه داشته و دارند.

باقری کنی ضمن انتقاد از گستاخی مجلس اروپا در حمایت از چند مجرم به دلیل داشتن گذرنامه کشورهای اروپایی و درخواست انها از دستگاه قضایی ایران برای زیر پا گذاشتن عدالت فقط به خاطر برخورداری مجرم از تابعیت یک کشور اروپایی، اضافه کرد: اروپایی ها وقاحت و گستاخی را به آنجا رسانده اند که به یک مجرم که علاوه بر جاسوسی، نقش مؤثری در ترور دانشمندان هسته ای ایران داشته و در حالی که در زندان به سر می برد، تابعیت سوئدی می دهند.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه گفت: اروپایی ها بدانند که یکی از دلایل وقوع انقلاب اسلامی، پذیرش کاپیتولاسیون توسط مزدور آنها در ایران بود، لذا اگر تصور نموده اند که با پوشش دوتابعیتی می توانند برای دارندگان گذرنامه اروپایی، باج خواهی نمایند، بدانند دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران اجازه نخواهد کوچکترین خدشه ای به آرمان عظیم ملت ایران که نفی سلطه بیگانگان بوده است، وارد گردد.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به درخواست مجلس اروپا از ایران برای پذیرش گزارشگر ویژه، توضیح داد: برای مشاهده نقض حقوق بشر، لزومی به سفر به ایران نیست، کافی است در راهروهای مجلس اروپا تردد کنید تا تروریست هایی را که دستشان به خون 17 هزار شهروند بیگناه ایرانی آلوده است، ببینید.

باقری کنی خطاب به نمایندگان مجلس اروپا تأکید کرد: سازندگان و فروشندگان سلاح های کشتار جمعی شیمیایی به صدام دیکتاتور که موجب قتل هزاران جوان برومند ایرانی شد، هنوز در کنار شما و از اروپا در حال جنایت علیه ملت ایران هستند، لطفا کمی به اطراف خود نگاه کنید تا ناقضان واقعی حقوق مردم ایران را به راحتی ببینید.

وی خطاب به بعضی نمایندگان مجلس اروپا اضافه کرد: ملت ایران هنوز پاسخ این سوال را پیدا ننموده است که به چه دلیل شما بدون هیچ تشویشی با جلادان تروریست نشست و برخاست می کنید؟ آیا حاضرید درباره نوع و نحوه رابطه خود با تروریست های آدمکش شفاف سازی کنید؟ آیا آمادگی دارید تا تبادلات اقتصادی و بانکی خود را در اختیار یک گروه تحقیق مستقل قرار دهید؟

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به فعالیت آزادانه گروهای تروریستی در سطح کشورهای اروپایی به ویژه مجلس اروپا، خطاب به نمایندگان این مجلس گفت: ما می دانیم که شما نه آن قدر آزاد هستید و نه آن قدر اختیار دارید که جلوی فعالیت تروریست های قاتل مردم ایران را در اروپا بگیرد، ولی اگر ذره ای صداقت و آزادگی در وجودتان باقی مانده است، لطفأ با صدور قطعنامه ای فقط سازوکار اینستکس را برای تبادلات اقتصادی و بانکی تروریست های مقیم اروپا اجباری کنید!

وی با بیان اینکه غربی ها که از فروش دارو به بچه ها بیمار خودداری می نمایند و بی رحمانه بچه ها معصوم را به قتل می رسانند، با چه رویی برای اجرای عدالت درباره یک مجرم اشک تمساح می ریزند، توضیح داد: فریبکاری مدرن آن است که با همه ابزارها از دسترسی بیماران به دارو جلوگیری کنی و در عین حال برای اجرای حکم یک مجرم اشک تمساح بریزی.

باقری کنی با اشاره به اینکه مالکیت معنوی وحشی گری مدرن که در تحریم داروی بیماران متبلور است، انحصاراً در اختیار غربی ها است، گفت: اروپایی ها با گروگانگیری حیات و سلامت یک ملت، با هدف تحمیل خواسته های نامشروع خود، رکورد جدیدی در وحشی گری مدرن رقم زدند.

دبیر ستاد حقوق بشر با ذکر اسامی آوا آریافر، یگانه حیدری، معصومه اینانلو، خدیجه رحمانی، محمد طاها علیزاده، سینا قره قاتلویی، انس آذری، سپهر حسن پور، سلما بارحم، زینب عبدالملکی، امیر محمد صالحوند، آرمین الهیاری، مهدی حسن پور، رضا فرهنگ وشمسی، از نمایندگان مجلس اروپا پرسید: آیا این افراد را می شناسید؟ پاسخ قطعاً منفی است، چرا که این افراد نه تروریست هستند و نه جاسوس و نه مزدور غرب در ایران، بلکه اینها بچه ها معصومی هستند که فقط به جرم ایرانی بودن از دسترسی به دارو محروم شدند و توسط ساز و کار تروریسم دارویی اروپا به قتل رسیدند.

به گزارش خبرنگاران، نمایندگان مجلس اروپا روز گذشته(پنجشنبه) با تصویب قطعنامه ای ایران را به آنچه نقض حقوق بشر خوانده شده، متهم نموده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1374

به "خبرنگاران پاسخ دبیر ستاد حقوق بشر به گستاخی اروپایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پاسخ دبیر ستاد حقوق بشر به گستاخی اروپایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید