تور فرانسه ارزان: خانه برناردا آلبا زهرا صبری در فرانسه

به گزارش ایران 20 دانلود، زهرا صبری که به همراه اعضای گروه نمایش خانه برناردا آلبا در قرنطینه 10 روزه ای در کشور فرانسه به سر می برد، قرار است این اثر را در فستیوال شارل ویل مزیه اجرا کند.

تور فرانسه ارزان: خانه برناردا آلبا زهرا صبری در فرانسه

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، زهرا صبری کارگردان تئاتر و سرپرست گروه یاس تمام درباره حضور خود با نمایش خانه برناردا آلبا در نوترین دوره جشنواره بین المللی شارل ویل مزیه فرانسه، گفت: از مدت ها پیش نمایش خانه برناردا آلبا برای حضور در جشنواره شارل ویل مزیه دعوت شده بود و ما در کش و قوس این بودیم که در شرایط کرونایی چگونه می توانیم این سفر را انجام دهیم. شرایط سخت و از طرفی خسته کننده بود، ولی کفش های آهنی به پا کردم تا این کار را به انتها برسانم که اگر همکاری جشنواره شارل ویل مزیه نبود، این کفش های آهنی من را به مقصد نمی رساند.

وی یادآور شد: جشنواره شارل ویل مزیه خیلی پیگیر حضور نمایش خانه برناردا آلبا بود و پای تمام امور گروه ایستاد. گروه ما واکسیناسیون را انجام نداده بود و به همین دلیل قرار شد بعد از انجام تست پی سی آر وارد قرنطینه 7 روزه در کشور فرانسه شویم. قبل از سفر و به علت شیوع موج نو کرونا در ایران، قرنطینه ما از 7 روز به 10 روز رسید و در حال حاضر روز های انتهای قرنطینه را طی می کنیم.

صبری با بیان اینکه تمام مراحل ویزا گرفتن با پیگیری های جشنواره انجام شد، درباره زمان اجرای خانه برناردا آلبا در جشنواره شارل ویل مزیه اضافه کرد: بعد از انتها قرنطینه 4 اجرا در جشنواره داریم، یعنی در روز های 24 تا 26 سپتامبر (1 تا 4 مهر 1400) که آخرین روز های جشنواره است.

سرپرست گروه تئاتر یاس تمام درباره کشور های شرکت کننده در این دوره از جشنواره شارل ویل مزیه، اظهار کرد: تعداد محدودی از گروه های خارجی به جشنواره سال جاری شارل ویل مزیه دعوت شده اند که خوشبختانه گروه نمایش خانه برناردا آلبا جزو این مدعووین است.

وی درباره تغییراتی که اجرای خانه برناردا آلبا در شارل ویل مزیه نسبت به اجرای اثر در ایران داشته، شرح داد: طراح نور، لباس و صحنه نمایش تغییر نموده و علی کوزه گر طراحی نور و مهرنوش بلمه طراحی لباس را بر عهده دارند. کل طراحی صحنه نمایش برناردا آلبا تغییر نموده؛ به این علت که به خاطر هزینه حمل و نقل سنگین کلیت صحنه را نسبت به چیدمانی که قبل داشتیم تغییر دادم و الان با توجه به تغییر طراحی صحنه و تغییر به اصطلاح میزانسن ها می توانم ادعا کنم این اجرا کار دیگری است البته با همان شکل و شمایل.

وی در انتها درباره گروه بازیگران خانه برناردا آلبا و دیگر عوامل نمایش گفت: ندا هنگامی، رکسانا بهرام و مهدی شاه پیری بازیگران این نمایش هستند که 10 سال پیش و در زمان اولین اجرای نمایش هم حضور داشتند. فرشید شفیعی طراح پوستر و بروشور و مهدی آشنا و ارغوان عرب سرخی عکاسان نمایش هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 مهر 1400 بروزرسانی: 5 مهر 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1796

به "تور فرانسه ارزان: خانه برناردا آلبا زهرا صبری در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه ارزان: خانه برناردا آلبا زهرا صبری در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید