برج مراقبت پرواز سیار فرودگاهی تولید داخل رونمایی شد

به گزارش ایران 20 دانلود، برج مراقبت پرواز سیار فرودگاهی تولید داخل با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و وزیر راه و شهرسازی رونمایی شد.

برج مراقبت پرواز سیار فرودگاهی تولید داخل رونمایی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، امیر سرتیپ امیر حاتمی روز دوشنبه در حاشیه این مراسم گفت: در سال جهش تولید در کنار کمیت و کیفیت تولید تنوع برای ما بسیار مهم است. تنوع به این معنی است که آنچه که مورد نیاز کشور است باید در سال جهش تولید، تولید شود و در اختیار گذاشته شود که سامانه برج مراقبت پرواز سیار یکی از آن نیازها است.

وی یادآور شد: در یک سال گذشته شرکت فرودگاه های کشور در این زمینه اعلام نیاز کرد که شرکت صاایران با استناد و اتکای به توانمندی خود ظرف یک سال این ایده را با همکاری شرکت فرودگاه ها اجرا و این محصول را تولید کرد.

امکان اجرای عملیات هوایی پایدار در کشور فراهم شد

امیرحاتمی اضافه کرد: در کشوری مانند جمهوری اسلامی ایران که مرتبط با حوادث مختلفی مانند سیل، آتش

سوزی، زلزله و نظامی روبرو هستیم، عملیاتی بودن مستمر فرودگاه ها و استفاده از فرودگاه های موقت بسیار مهم است که این سامانه این امکان را به ما می هد که پایداری عملیات هوایی داشته باشیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در این سامانه از تجهیزات و فناوری های پیشرفته الکترونیکی و ارتباطی استفاده شده است که منطبق با استانداردهای بالای هوایی بین المللی است و این امکان را فراهم می کند که هم در بخش نظامی و غیرنظامی فرودگاه های کشور همواره فعال باشند و عملیات انجام دهند.

صرفه جویی 2 میلیون یورویی به ازای هر سامانه برج مراقبت

وی اضافه کرد: این سامانه به لحاظ علمی و فناورانه دستاورد با ارزشی است که در اختیار تعداد معدودی از کشورها است و از لحاظ اقتصادی باارزش است چرا که با قیمت کمتر از یک سوم بین المللی و قیمت دنیا ساخته می شود و از طرف دیگر صرفه جویی ارزی قابل توجهی خواهد داشت.

امیر حاتمی اظهارداشت: در واقع به تعداد سامانه هایی که تولید می شود و در اختیار قرار می گیرد حداقل به میزان 2 میلیون یورو صرف جویی ارزی خواهد بود که با توجه به تعداد قابل توجه مورد نیاز می تواند صرفه جویی ارزی مهمی را داشته باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1128

به "برج مراقبت پرواز سیار فرودگاهی تولید داخل رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برج مراقبت پرواز سیار فرودگاهی تولید داخل رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید