برج مراقبت پرواز سیار فرودگاهی تولید داخل رونمایی شد

به گزارش ایران 20 دانلود، برج مراقبت پرواز سیار فرودگاهی تولید داخل با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و وزیر راه و شهرسازی رونمایی شد.

برج مراقبت پرواز سیار فرودگاهی تولید داخل رونمایی شد

به گزارش ایران 20 دانلود به نقل از ایرنا، امیر سرتیپ امیر حاتمی روز دوشنبه در حاشیه این مراسم گفت: در سال جهش تولید در کنار کمیت و کیفیت تولید تنوع برای ما بسیار مهم است. تنوع به این معنی است که آنچه که مورد نیاز کشور است باید در سال جهش تولید، تولید شود و در اختیار گذاشته شود که سامانه برج مراقبت پرواز سیار یکی از آن نیازها است.

وی یادآور شد: در یک سال گذشته شرکت فرودگاه های کشور در این زمینه اعلام نیاز کرد که شرکت صاایران با استناد و اتکای به توانمندی خود ظرف یک سال این ایده را با همکاری شرکت فرودگاه ها اجرا و این محصول را تولید کرد.

امکان اجرای عملیات هوایی پایدار در کشور فراهم شد

امیرحاتمی اضافه کرد: در کشوری مانند جمهوری اسلامی ایران که مرتبط با حوادث مختلفی مانند سیل، آتش

سوزی، زلزله و نظامی روبرو هستیم، عملیاتی بودن مستمر فرودگاه ها و استفاده از فرودگاه های موقت بسیار مهم است که این سامانه این امکان را به ما می هد که پایداری عملیات هوایی داشته باشیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در این سامانه از تجهیزات و فناوری های پیشرفته الکترونیکی و ارتباطی استفاده شده است که منطبق با استانداردهای بالای هوایی بین المللی است و این امکان را فراهم می کند که هم در بخش نظامی و غیرنظامی فرودگاه های کشور همواره فعال باشند و عملیات انجام دهند.

صرفه جویی 2 میلیون یورویی به ازای هر سامانه برج مراقبت

وی اضافه کرد: این سامانه به لحاظ علمی و فناورانه دستاورد با ارزشی است که در اختیار تعداد معدودی از کشورها است و از لحاظ اقتصادی باارزش است چرا که با قیمت کمتر از یک سوم بین المللی و قیمت دنیا ساخته می شود و از طرف دیگر صرفه جویی ارزی قابل توجهی خواهد داشت.

امیر حاتمی اظهارداشت: در واقع به تعداد سامانه هایی که تولید می شود و در اختیار قرار می گیرد حداقل به میزان 2 میلیون یورو صرف جویی ارزی خواهد بود که با توجه به تعداد قابل توجه مورد نیاز می تواند صرفه جویی ارزی مهمی را داشته باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1128

به "برج مراقبت پرواز سیار فرودگاهی تولید داخل رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برج مراقبت پرواز سیار فرودگاهی تولید داخل رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید