اینترنت رایگان معلمان از امروز فعال می گردد

به گزارش ایران 20 دانلود، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بسته رایگان 20 گیگی برای معلمان از امروز فعال می گردد که تا خرداد ماه این بسته قابل استفاده است.

اینترنت رایگان معلمان از امروز فعال می گردد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی ایران 20 دانلود ، محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به تحقق بیشتر شعار درخانه بمانیم و تسهیلات بیشتر به مردم گفت: این بیماری پدیده فراگیر در حدود 160 کشور دنیا است و در بیشتر کشور ها شبکه های ارتباطی دچار کندی شده است.

وی اضافه کرد: ما در این خصوص کوشش های گسترده ای کردیم و با کوشش به بخش خصوصی و اپراتور ها از دو هفته پیش مصرف پهنای باند به حدود چهار هزار گیگابیت در ثانیه رسید که این میزان در سال 92 حدود 73 گیگبایت بود و ما اکنون به چهارهزار گیگابیت رسیده ایم و قبل از شیوع بیماری کرونا این رقم دو هزار و 600 گیگابیت بود که جهش قابل توجهی به حساب می آید.

آذری جهرمی توضیح داد: در همین مدت ظرفیت سرویس های داخلی به حدود دو هزار و 500 گیگابیت در ثانیه رسیده است یعنی مجموعه شبکه ما شش و نیم ترابیت در ثانیه را مدیریت می نماید.

وی همچنین درباره خدمات در نظر گرفته شده برای معلمان که در این بازه تعطیلات به شیوه آموزش الکترونیک فعالیت داشتند، گفت: در این روز ها اپراتور های تلفن همراه گسترش شبکه های شان را با جدیت به پیش می برند و ما امروز بسته هدیه رایگان 20 گیگی را برای معلمان فعال می کنیم که تا خرداد ماه قابل استفاده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: برای دانشگاه ها نیز خدمات آموزشی از راه دور را رایگان کردیم و 90 سایت را هم که در حوزه خرید مردم فعالیت می نمایند با معرفی وزارت صنعت رایگان کردیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 896

به "اینترنت رایگان معلمان از امروز فعال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینترنت رایگان معلمان از امروز فعال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید