افزایش سرانه بیمه سلامت روستاییان؛ تفاهم نامه برنامه پزشک خانواده روستایی ابلاغ شد

به گزارش ایران 20 دانلود، تهران (پانا) - مدیرکل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت ایران از پرداخت نشدن همزمان فیفور سرویس و سرانه خبر داد و گفت برای اولین بار در 15 سال گذشته در یک هفته کاری تمام مراحل ابلاغ تفاهم نامه انجام و به سراسر کشور ابلاغ شد. براساس تفاهم نامه جدید روستایی سال 99 ، حدود 20 درصد به سرانه اعتبارات سهم سازمان و وزارت بهداشت افزوده شد.

افزایش سرانه بیمه سلامت روستاییان؛ تفاهم نامه برنامه پزشک خانواده روستایی ابلاغ شد

به گزارش وبدا، محمدرضا میرزایی به ابلاغ تفاهم نامه برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع روستائیان، عشایر و شهرهای زیر 20 هزار نفر در سال جاری اشاره کرد و افزود: در اولین هفته حضور دکتر ناصحی به عنوان مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران و مشارکت و همکاری دکتر رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، دکتر تقوی نژاد معاون توسعه وزارت بهداشت و دکتر پور اصغری معاون سازمان برنامه وبودجه، تفاهم نامه روستائیان به امضای طرفین رسید و سه شنبه 8 مهر ماه 99 به دانشگاه های علوم پزشکی و ادارات کل بیمه سلامت سراسر کشور ابلاغ شد.

مدیرکل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت ایران اعلام نمود: سرانه سال 98 سازمان و وزارت بهداشت هر کدام هزارو 600 میلیارد تومان بود که با 20 درصد افزایش در سال جاری سهم وزارت بهداشت به هزارو900 میلیارد تومان و سهم سازمان به هزارو 930 میلیارد تومان افزایش یافت.

میرزایی به علت افزایش سهم بیمه سلامت اشاره کرد و گفت: سال جاری برای اولین بار سرانه بیمه شدگان کارمندی و سایر اقشار که در روستا ساکن هستند به سرانه بیمه شدگان رایگان روستایی اضافه شد. براین اساس در سال 99 چون سرانه به تمام جمعیت بیمه شدگان در روستاها تعلق می گیرد، دیگر اسناد فیفور سرویس توسط ادارات کل جمع آوری نمی شود و پرداخت همزمان فیفور سرویس و سرانه را نخواهیم داشت.

وی اعلام نمود: با توجه به تاکید مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران مبنی بر گسترش برنامه پزشک خانواده، نظام ارجاع روستایی و رفع نواقص برنامه پزشک خانواده شهری در دو استان فارس و مازندران طبیعتا دفتر خدمات سلامت عمومی تکلیف بسیار سنگینی بر عهده دارد و ما باید برای اجرای بند بند تفاهم نامه در 31 استان در جهت اصلاح فرآیندها مداخله کنیم.

مدیرکل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی امروز جامعه و شیوع بیماری کرونا نیاز است که مداخلات اصلاحی در حوزه روستایی، عشایری و شهرهای زیر 20 هزار نفر بیشتر شود تا خدمات به درستی در خدمت مردم قرار گیرد. براین اساس با افزایش 20 درصدی سرانه باید کمبودهای استان ها در حوزه پزشک، ماما، دندانپزشک، امکانات، مواد مصرفی و دارو تامین شود تا سال جاری به درستی برنامه را مدیریت کنیم.

میرزایی به پرداخت مطالبات پزشک خانواده روستایی نیز اشاره کرد و گفت: بیمه سلامت در حال پرداخت مطالبات شهریور ماه پزشک خانواده روستایی است به نحوی که 80 درصد سرانه شهریور ماه صندوق معادل 114 میلیارد تومان از محل تفاهم نامه جدید و به دنبال آن 100 میلیارد تومان ما به التفاوت 80 درصد 5 ماه اول به محض تخصیص اعتبار پرداخت خواهد شد. همچنین وزارت بهداشت در روزهای آینده 125 میلیارد تومان از محل یک درصد ارزش اضافه نموده برای برنامه پزشک خانواده روستایی پرداخت خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1224

به "افزایش سرانه بیمه سلامت روستاییان؛ تفاهم نامه برنامه پزشک خانواده روستایی ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سرانه بیمه سلامت روستاییان؛ تفاهم نامه برنامه پزشک خانواده روستایی ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید