اخبار تایید نشده از دیدار خلیلزاد و طالبان در پاکستان

به گزارش ایران 20 دانلود، منابع خبری اعلام کردند که نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان و هیئت طالبان در اسلام آباد با یکدیگر دیدار کردند اما هیچ یک از طرفین این دیدار را رد یا تایید نکرده است.

اخبار تایید نشده از دیدار خلیلزاد و طالبان در پاکستان

به گزارش دفتر منطقه ای ایران 20 دانلود، یک مقام ارشد پاکستانی به رویترز گفت که هیئت طالبان و زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان با یکدیگر در اسلام آباد دیدار کردند اما گفت وگوی رسمی درباره از سرگیری روند صلح صورت نگرفته است.

این مقام که خواست نامش فاش نشود، اضافه کرد: این دیدار شامل گفت وگوهای رسمی درباره روند صلح نبود و تمرکز آن بر روی اعتمادسازی بود.

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان نیز به رویترز گفته که قرار بود طالبان با خلیلزاد در سفر به اسلام آباد دیدار نمایند اما ادامه داد از محتوای گفت وگوها و زمان دیدار اطلاعی ندارد.

با این حال سفارت آمریکا در اسلام آباد و وزارت خارجه این کشور از اظهارنظر درباره این دیدار خودداری کرد.

یکی از سخنگویان وزارت خارجه آمریکا نیز گفت که خلیلزاد برای مشورت با مقامات پاکستانی چندین روز در اسلام آباد حضور داشته اما این دیدارها به معنی شروع دوباره روند صلح افغانستان نیست.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان نیز دیدار هیئت این گروه با خلیلزاد را تایید و یا رد نکرد.

پیش از این اما رسانه ها همزمانی سفر طالبان و خلیلزاد به اسلام آباد را با هدف دیدار و از سرگیری گفت وگوها اعلام نموده بودند.

مقامات افغان اما با تایید خبر دیدار طالبان و آمریکا موضوع آن را گفت وگو درباره دو استاد دانشگاه آمریکایی ها در کابل خواندند که در سال 2016 توسط شبکه حقانی ربوده شدند.

این منابع اضافه کردند که دولت افغانستان تنها در صورت رهبری روند صلح توسط دولت خواهان از سرگیری گفت وگوها است.

گفت وگوهای آمریکا و طالبان اواسط ماه گذشته بطور یکجانبه توسط ترامپ لغو شد و رئیس جمهور آمریکا دلیل آن را ابتدا کشته شدن یک نظامی آمریکایی در حمله طالبان و سپس عدم تمایل این گروه برای اعلام آتش بس مطرح نمود.

پس از آن نیز طالبان با تشدید حملات در سراسر افغانستان بیان کرد که آمریکا مسئول ادامه خونریزی ها در این کشور است و تا انتها اشغال به جنگ ادامه می دهد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 427

به "اخبار تایید نشده از دیدار خلیلزاد و طالبان در پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخبار تایید نشده از دیدار خلیلزاد و طالبان در پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید