آشنایی با لوازم یدکی تفنگ میخکوب

به گزارش ایران 20 دانلود، کافیست نگاهی به چگونگی فعالیت متخصصان در انجام امور ساختمانی و فنی بیاندازید. به خوبی متوجه خواهید شد که امروزه اکثریت کارفرمایان به جای بهره گیری از نیروی انسانی، از لوازم مکانیکی و تجهیزات مختلف معرفی شده به دنیا استفاده می نمایند. یکی از تجهیزاتی که در دنیای کنونی کاربردهای زیادی داشته و نظرات را به سمت خود جلب نموده، تفنگ میخکوب است. اما تا چه اندازه نسبت به این تفنگ کاربردی آشنایی دارید؟ آیا لوازم یدکی تفنگ میخکوب را می شناسید؟ چگونه کار با آنها را میدانید؟

آشنایی با لوازم یدکی تفنگ میخکوب

اگر قصد خرید و استفاده از تفنگ میخکوب را دارید، توصیه می کنیم در ادامه این مقاله همراه ما باشید. زیرا در نظر داریم توضیحاتی را در این خصوص خدمت شما توضیح دهیم.

آشنایی با تفنگ میخکوب

تفنگ میخکوب (Nail Gun) را باید نوعی ابزار بادی بدانید که در حال حاضر مهم ترین و ضروری ترین ابزار در کارگاه های نجاری به حساب می آید و سرعت مونتاژ را چندین برابر می نماید. دلیل آن را میدانید؟ بهره گیری از چکش زمان خیلی زیادی را به خود اختصاص می دهد، پس خیلی دور از انتظار نیست استفاده از این ابزار در اولویت قرار بگیرد.

اگر نسبت به کارآیی و چگونگی بهره گیری از میخکوب آشنایی داشته باشید، متوجه خواهید شد که ابزاری بسیار کاربردی است، از طرفی اگر از آن به درستی استفاده نگردد، به همان اندازه میتواند خطرناک هم باشد و آسیب هایی جدی را به افراد وارد کند. پس تا حد امکان اگر تجربه کافی در استفاده از این محصول ندارید، به سراغ آن نروید.

نکاتی برای انتخاب تفنگ میخکوب

با توجه به پیشرفت های انجام شده در دنیای کنونی، نکات زیادی ذکر شده که شما باید در انتخاب تفنگ میخکوب به آن توجه داشته باشید. از جمله این نکات عبارتند از:

میخکوب کوچک

اگر قصد انجام کارهای کوچک نظیر نجاری های سبک را دارید، میخکوب کوچک می تواند احتیاج شما را برآورده سازد. به عنوان مثال؛ فردی قصد دارد یک صندلی را تعمیر کند و یا تاجی را بر روی آن نصب نماید. مطمئنا کوبیدن چکش بر روی میخ زمان زیادی از او میگیرد. پس استفاده از تفنگ میخکوب کوچک بهترین گزینه است.

میخکوب عظیم

اما چه زمانی باید به سراغ میخکوب عظیم بروید؟ برای کارهای تکنیکی و فنی و به طور کلی تمامی کارهای عظیم نظیر نصب سقف کاذب بهره گیری از میخکوب عظیم گزینه مناسب تری است! البته باید خاطر نشان کرد، این نوع از میخکوب ها هزینه بیشتری را طلب می کنند، اما با خرید قطعات یدکی تفنگ میخکوب میتوانید طول عمر آنها را افزایش بخشید.

پس اگر به طور مداوم از وسیله ای به نام تفنگ میخکوب استفاده می کنید، نمونه عظیم تر آن، گزینه مناسبی برای شما به حساب می آید.

وزن مناسب

یکی از مهم ترین پارامترها در انتخاب تفنگ میخکوب، وزن آن است. اگر میخکوب انتخابی شما وزن زیادی داشته باشد، میتواند تعادل شما را برهم زده و حتی جابجایی را سخت کند. پس تا حد امکان به این مسئله توجه داشته باشید.

قدرت دستگاه

میخکوب نیز همانند بسیاری از ابزارهای دیگر در توان ها و قدرت های متفاوت به بازار معرفی میگردد. افراد میتوانند با توجه به نوع کار خود یکی از آنها را انتخاب کنند. اما به طور معمول، میخکوب های عظیم، باید از قدرت بالاتری برخوردار باشد. میتوانید اطلاعات مرتبط با قدرت تفنگ میخکوب را در دفترچه راهنمای آنان مطالعه کنید.

لوازم یدکی

به خاطر بسپارید هر کدام از تفنگ های میخکوب عرضه شده به بازار از تجهیزات و لوازم یدکی برخوردار است. این تجهیزات یاری می نماید تا کاربر از این وسیله به آسان ترین شکل ممکن استفاده نماید. از جمله این تجهیزات میتوان به عینک ایمنی، روان کننده، استپ رینگ و فنر استپ رینگ، فرچه جهت تمیز کردن سیلندر و پیستون و... اشاره نمود.

اما مسئله اینجاست لوازم یدکی تفنگ میخکوب به اینجا ختم نمی گردد. در ادامه قصد داریم کامل تر به معرفی قطعات یدکی تفنگ میخکوب بپردازیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با قطعات یدکی تفنگ میخکوب

به طور کلی تفنگ میخکوب از طراحی خاصی برخوردار می باشد. ابزاری که همچون اسلحه عادی بوده و گلوله جای خود را به میخ داده است. تنها زمانی هم میتوان از آن استفاده نمود که پین شلیک به قسمت انتهایی فشنگ یعنی پرایمر ضربه ای را وارد آورد. این ضربه اغلب انفجار چاشنی را به همراه دارد و حتی گازهایی را آزاد می نماید و منجر به هدایت میخ به سمت هدف می گردد. اما قطعات یدکی آن کدام است؟

 • فنر ضربه گیر تفنگ میخکوب بتن

این قطعه اغلب از جنس آهن ساخته می گردد که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. شما میتوانید این محصول را در سایت دکتر هیلتی با قیمتی بسیار مناسب تهیه کنید. اگر سوالی ذهن شما را به خود مشغول نموده، توصیه داریم به بخش تماس باما مراجعه کنید.

 • فنر ضربه گیر و یا استپ رینگ

فنر ضربه گیر و یا استپ رینگ به طور معمول از آهن باکیفیت ساخته می گردد. شما میتوانید این قطعه را به راحتی در کشورمان بیابید و چه بسا که قیمت مالی آن باعث شده تا افراد زیادی به سراغ بهره گیری از آن بروند. کاربرد اصلی فنر ضربه گیر نیز نگه داری قطعه ضربه گیر یا استاپ رینگ بر روی قطعه هادی میخ است. اگر از تفنگ میخکوب والته و کامرکس استفاده میکنید، این نوع از فنرها بسیار مناسب است. بسته بندی قطعه فنر ضربه گیر نیز به صورت تکی و 5 عددی - 10 عددی - 25 عددی - 50 عددی - 100 عددی - 500 عددی می باشد.

باید به خاطر داشته باشید؛ سرویس به موقع قطعات باعث بهره وری بیشتر از دستگاه و همچنین بالا رفتن طول عمر خود قطعات می گردد.

 • میخ جا زن والته تشکیل شده از 1 قطعه

استفاده از میخ جا زن یکی از قطعات مهم و اساسی در تفنگ های میخکوب انفجاری است. میخ جا زن ها وظیفه نگه داشتن نوک میخ را برعهده دارند. این کار به یاری قدرت آهنربایی و هدایت میخ به داخل هادی میخ انجام میگیرد. صندلی آن نیز داخل چهار گوشی و یا آلومینیومی است.

تفنگ های میخکوب نیز همانند هر ماشین مکانیکی دیگری دارای قطعات مستقل و قابل تعویض است. این مسئله خصوصا برای تفنگ های کامرکس و والتی که با هماهنگی قطعات در کنار هم، به انجام وظایف خود میپردازند و داخل مطالحی مانند بتن یا آهن استفاده می گردد، بیشتر به چشم می آید.

 • یدکی فنر هادی میخ تشکیل شده از 1 قطعه
 • یدکی فنر هادی نیز برای تفنگ میخکوب افنجاری مناسب است.
 • یدکی چاشنی بالا بر والته تشکیل شده از 1 قطعه
 • قطعه یدکی مهره تنظیم قدرت تشکیل شده از 1 قطعه
 • قطعه یدکی کائوچویی مخصوص تفنگ میخکوبی

این قطعه به طور معمول به همراه یک پیچ مخصوص به فروش میرسد. پس در حین خرید حواس خود را جمع کنید تا پیچ مخصوص در اختیار شما قرار گیرد. اصلی ترین وظیفه این قطعه نیز جایگذاری میخ در داخل هادی میخ است.

 • قطعه یدکی قفل کن چاشنی (ناخونی) تشکیل شده از 1 قطعه

این قطعه نیز برای تفنگ های میخکوب انفجاری مناسب است.

 • قطعه یدکی پلاستیک چکاننده همراه با فنر / تشکیل شده از 2 قطعه
 • قطعه یدکی ماشه پلاستکی و فنر هولدر / تشکیل شده از 2 قطعه
 • قطعه یدکی میله آلمینیومی / تشکیل شده از 1 قطعه
 • قطعه یدکی آهن هولدر / تشکیل شده از 1 قطعه

کلام آخر

حال نسبت به قطعات و لوازم یدکی تفنگ میخکوب آشنایی پیدا کردید. اگر قصد تهیه و خرید این قطعات را دارید، حتما برای کسب اطلاعات بیشتر و حتی چگونگی استفاده از آنها با کارشناسان و متخصصان سایت دکتر هیلتی ارتباط برقرار کنید. چه بسا که هدایت های آنان، در برطرف احتیاج شما تاثیری شگرف دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1665

به "آشنایی با لوازم یدکی تفنگ میخکوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با لوازم یدکی تفنگ میخکوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید