آزمایش انسانی واکسن کرونا امروز آغاز می شود

به گزارش ایران 20 دانلود، آزمایش بالینی یک واکسن کرونا در آمریکا از امروز آغاز می شود و طی آن چندین جوان سالم دوزهای مخلتفی از واکسن موردنظر را دریافت می کنند.

آزمایش انسانی واکسن کرونا امروز آغاز می شود

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی ایران 20 دانلود به نقل از ای بی سی نیوز، آزمایش بالینی یک واکسن کرونا در آمریکا از امروز آغاز می شود.

در این آزمایش قرار است 45 جوان سالم دوزهای مختلفی از واکسن را دریافت کنند؛ به گفته مقامات بهداشت عمومی، هدف این است که صرفاً بررسی شود که واکسن ها عوارض جانبی نگران کننده ای ندارند و این مرحله می تواند شرایط آزمایش های بزرگتر را فراهم کند.

این پروژه با حمایت مالی انستیتو بهداشت ملی آمریکا (NIH) در مرکز تحقیقات بهداشت Kaiser Permmanent Washingtonواقع در شهر سیاتل انجام می شود.

Anthony Fauci، مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی NIH گفت: اگر آزمایش های ایمنی اولیه به خوبی پیش برود می توان به ساخت واکسن امیدوار بود؛ به گفته مسئولان بهداشتی 12 تا 18 ماه طول می کشد یک واکسن احتمالی برای ویروس کرونا تایید شود.

براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، افراد مبتلا به بیماری خفیف کووید 19 در طی دو هفته بهبود می یابند، در حالی که مبتلایان به شکل شدیدتر بیماری ممکن است سه تا 6 هفته فرایند بهبود را طی کنند.

واکسنی که امروز قرار است روی افراد جوان آزمایش شود، توسط شرکت مدرنا با همکاری انستیتو بهداشت ملی آمریکا ساخته شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1399 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 875

به "آزمایش انسانی واکسن کرونا امروز آغاز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایش انسانی واکسن کرونا امروز آغاز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید