گرگ های دهکده برفی منتشر شد

به گزارش ایران 20 دانلود، تهران (پانا) - گرگ های دهکده برفی عنوان سومین رمان نوجوان به قلم منصور علیمرادی نویسنده، شاعر و پژوهشگر فرهنگ شفاهی است که به تازگی از طریق انتشارات مدرسه چاپ و منتشر شده است.

گرگ های دهکده برفی منتشر شد

به گزارش روابط عمومی انتشارات مدرسه، این رمان، روایت نوجوانی تک افتاده در برف به نام مهیار سفیدکوهی است که در یک کوهستان وحشی گیر افتاده است. برف راه های خروجی منطقه را بسته و مهیار تک و تنها در کلبه ای چوبین به مدت چند ماه زندگی می کند. او برای حفظ حیات مجبور است به شیوه های مختلف غذا پیدا کند، با حیوانات وحشی، خشونت طبیعت و تنهایی آزاردهنده بجنگد.

فضای گرگ های دهکده برفی فضایی برفی، مه آلود و خشن است. تعلیق نفس گیر و کشش روایت باعث می شود خواننده به راحتی کتاب را زمین نگذارد.

مهیار سفید کوهی، شخصیت اصلی داستان که نوجوانی کلاس هشتمی است خاطرات آن روزهای سخت را در دفترچه مشق اش می نویسد و همراه با تسلط او بر طبیعت، تسلط او بر نوشتن هم اصلاح می شود. متن سعی دارد با اصلاح غلط های املایی در سر تا سر داستان بزرگ شدن راوی و تسلطش را بر طبیعت نشان دهد.

ترس، تنهایی و طنز از درونمایه های اصلی گرگ های دهکده برفی هستند.

در قستی از داستان می خوانیم: روی یک سنگ نشستم و به دور و بر نگاه کردم. یکهو دیدم سر و کله جن از آن طرف صخره روبرو پیدا شد. قدش کوتاه بود و موهایش بلند. گفت: مخلصیم آمهیار!

اول هی تعجب شدم. گفتم: تو که هستی؟

هی خنده کرد، هی خنده کرد. پرسید: نمی شناسی؟

گفتم: نه.

پرسید:بگو به جان تو؟

خیلی تعجب شدم. گفت:حالا یه کم فکر کن!

گفتم: ما توی کل فامیلمان آدم کوتوله مو سرخ نداریم.

هی خنده کرد، هی خنده کرد. گفت: من جن هستم.

گفتم:هستی که هستی، به درک که هستی.

بعد هی ادای همه را در آورد که من خنده ام بگیرد، نگرفت. به جان تو کوهیار.

گفتم اگر خنده کنم این پر رو می شود. نه که خنده ام نمی گرفت ها؟ می گرفت. ولی به روی خودم نمی آوردم.

بعد بگو چه کار کرد؟ ادای تو را درآورد، آی خندیدم، آی خندیدم...

منصور علیمرادی متولد 1356 در جنوب کرمان است که از وی تا به امروز نزدیک به بیست اثر در حوزه های داستان و رمان ، پژوهش، شعر ، داستان نوجوان و طنز چاپ و منتشر شده است و جوایر ملی و معتبری همچون: جایزه جلال آل احمد ، جایزه داستان ملی مشهد ، جایزه کتاب سال، جایزه هفت اقلیم ، جایزه فاخره صبا به همراه استاد علی نصیریان، جایزه بهترین اثر پژوهشی در حوزه فرهنگ عامه جایزه داستان ملی نوجوانِ رشد و... را در کارنامه خود دارد.

رمان گرگ های دهکده برفی، رمانی است پر کشش و مجذوب کننده که هم نوجوانان و هم بزرگسالان را جذب خود می کند، این اثرِ صد و پنجاه صفحه ای با قیمت 59000 تومان در فروشگاه های سراسر کشور و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات مدرسه دردسترس مخاطبان واقع شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 فروردین 1401 بروزرسانی: 6 فروردین 1401 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1988

به "گرگ های دهکده برفی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرگ های دهکده برفی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید