گاز طبیعی موجب کاهش مهاجرت و افزایش اشتغال در روستاهای کردستان شده است

به گزارش ایران 20 دانلود، خبرنگاران/کردستان مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان گفت: گاز طبیعی موجب کاهش مهاجرت، افزایش اشتغال و تعادل عدالت اجتماعی در روستاهای استان شده است

گاز طبیعی موجب کاهش مهاجرت و افزایش اشتغال در روستاهای کردستان شده است

احمد فعله گری در گفت وگو با خبرنگاران، توسعه رفاه اجتماعی در روستاها را بسیار مهم توصیف و اظهار کرد: روستاها به اسم مراکز اصلی فراوری قلب تپنده توسعه مالی هر کشوری محسوب می شوند که کوشش های گسترده سال های اخیر برای احیای کارکردهای مالی و اجتماعی این منطقه ها را در مدار توسعه قرار داده است.

فعله گری در خصوص توجه و اهمیت به توسعه روستاها اسم کرد: گرچه خشکسالی های پیاپی و جذابیت های شهری باعث مهاجرت روستاییان به شهرها در سال های گذشته شد، اما توسعه زیرساخت های زندگی از جمله آب، برق، گاز، پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایر، تقویت امکانات رفاهی نظیر طرح های هادی و نوسازی خانه های روستایی از تدبیرهای کارساز دولت ها برای تحقق توسعه پایدار در روستاها است.

وی اضافه نمود: روستائیان با فراوری محصولات کشاورزی، صنایع دستی از سویی و وجود طبیعت بکر ظرفیت های فراوانی در حوزه های کشاورزی، گردشگری و احیای فرهنگ گذشتگان و تحقق اقتصاد دارند.

فعله گری با اشاره به اینکه در سال های اخیر اقدامات بسیار خوبی در حوزه روستایی اجرا شده است، گفت: اجرای طرح های عمرانی و مالی در روستاها فرصتی برای بازگشت اهالی به منطقه ها روستایی است و عامل مهم در این اقدام اجرای طرح های بزرگ رفاهی به خصوص تامین منبع انرژی دائمی با گاز طبیعی است.

وی ادامه داد: کار گازرسانی و خدمات دهی به منطقه ها محروم و کوهستانی، صعب العبور و دور از امکانات رفاهی هرچند هزینه های هنگفت را در پی دارد ولی با تمام این اوصاف کارکنان کوشش گر شرکت گاز استان کردستان و پیمانکاران مشغول در این مجموعه علی رغم همه سختی های کار توانستند در زمینه گازرسانی به روستاها در سطح کشور خوش بدرخشند.

فعله گری تعداد روستاهای استان کردستان را که قابلیت گازرسانی دارند را یک هزار و 560 مورد ذکر کرد و گفت: در حال حاضر یک هزار و 424 روستا به شبکه سراسری گازطبیعی متصل شده و در 84 روستای دیگر عملیات گازرسانی ادامه داشته، تعداد روستاهای در دست مناقصه را 14 مورد و دارای مجوز عقد قرارداد را 11 مورد اسم کرد.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان در سرانجام اظهاراتش اظهار داشت: از یک هزار و 560 روستای قابلیت گازرسانی تعداد هزار و 533 مورد گازدار شده یا عملیات گازرسانی در آن ها فعال است و برای روستاهای به جامانده برنامه ریزی مدون و منظمی اجرا شده که در شش ماهه دوم امسال تمام اقدامات برای دریافت مجوز، طراحی، مراحل آگهی مناقصه، انتخاب پیمانکار و شروع عملیات اجرایی انجام می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آبان 1400 بروزرسانی: 2 آبان 1400 گردآورنده: iran20download.ir شناسه مطلب: 1823

به "گاز طبیعی موجب کاهش مهاجرت و افزایش اشتغال در روستاهای کردستان شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاز طبیعی موجب کاهش مهاجرت و افزایش اشتغال در روستاهای کردستان شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید